[LW Bogdanka] Wydobycie, sprzedaż i ceny akcji w górę!

Grupa Kapitałowa Lubelskiego Węgla Bogdanka wypracowała w I półroczu 2016 r. przychody ze sprzedaży na poziomie ponad 848,9 mln zł oraz zysk netto w wysokości blisko 75 mln zł. Oznacza to, że mimo dalszego spadku cen, zarówno przychody jak i zysk netto utrzymały się na poziomie zbliżonym do tego samego okresu roku poprzedniego.

W I półroczu produkcja węgla handlowego wyniosła 4,285 mln ton (wzrost o 10,1 proc. rdr), a w samym II kwartale wzrosła o 2,6 proc. rdr do 1,95 mln ton. Sprzedaż węgla wzrosła w I półroczu o 14,6 proc. rdr do 4,379 mln ton, a w II kwartale o 17 proc. rdr do 2,195 mln ton.

Wypracowane w I półroczu tego roku wyniki finansowe oceniam jako dobre. Ich osiągnięcie w bardzo niesprzyjających warunkach rynkowych było możliwe dzięki ciągłej, konsekwentnej kontroli kosztów oraz optymalizacji nakładów inwestycyjnych. Utrzymujemy bezpieczną płynność finansową i pozostajemy najbardziej efektywną i najnowocześniejszą kopalnią węgla kamiennego w Polsce. Choć w drugim kwartale widoczny był wzrost cen węgla na rynkach międzynarodowych, ceny tego surowca w Polsce pozostają na bardzo niskim poziomie a nadpodaż na rynku węgla utrzymuje się. Dlatego w tej chwili nie widzimy jeszcze przesłanek do zmiany obecnych trendów rynkowych w bliskiej perspektywie. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, szacujemy naszą całoroczną sprzedaż węgla na poziomie 8,5-9,0 mln ton – powiedział Krzysztof Szlaga, Prezes Zarządu Lubelskiego Węgla Bogdanka S.A.

Spółka utrzymuje silną pozycję rynkową i powróciła w II kwartale 2016 roku do osiągniętego
w 2014 r. udziału w rynku sprzedaży węgla energetycznego do energetyki zawodowej na poziomie ok. 25% Podobnie udział w rynku węgla energetycznego ogółem osiągnął ponownie poziom ok. 16%.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Spółka szacuje sprzedaż węgla w 2016 r. w przedziale ok. 8,5 – 9,0 mln ton.
Wartość akcji lubelskiej spółki nieustannie rośnie. Wczorajszy dzień zakończyła na pół procentowym plusie. Za jedną trzeba było zapłacić 54 PLN.
W tym samym czasie spada wartość akcji Grupy Enea. Wczorajsza sesja na GPW została zakończona na historycznie niskich poziomach, poniżej 10 PLN za akcję. (Spadek ok. 2% i cena jednego waloru 9,94 PLN)

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

3 komentarze do artykułu "[LW Bogdanka] Wydobycie, sprzedaż i ceny akcji w górę!"

 1. Ferdynand K pisze:

  Co wy k…a robicie akcje Bogdanki były po 130 parę złotych.
  A dziś 54 zł?
  Co się tak naprawdę zmieniło na naszej kopalni?
  Prezes?

  • kvrol pisze:

   Ceny akcji LW Bogdanka na poziomie 134-148 PLN to był tylko chwilowy moment gdy kopalnia znajdowała się w szczycie, wysokie wydobycie, wzrost zatrudnienia, i zbyt na węgiel, a także obrót akcjami LW w domach maklerskich. Jednak realna wartość akcji LW Bogdanka to cena w granicach 65-75 PLN, kopalnia jest warta ogólnie ok 2 mld PLN i nie można oczekiwać sztucznego wzrostu cen akcji, kto chciał się wzbogacić i spieniężyć akcje zakupione tudzież otrzymane w związku z rozdziałem pakietu akcji wśród pracowników to się wzbogacił. Mimo to nadal myślę że jest to dobra lokata kapitału i biorąc pod uwagę sytuację gdzie cena akcji spadła poniżej 40 PLN to można się tylko cieszyć że ostatnio notowany jest wzrost.

 2. homer pisze:

  Najważniejsze na końcu. Warto było przeczytać całość.
  Enea ciągnie Bogdankę w dół.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes