M. Fijałkowski: Składajcie wnioski budżetowe. Zmieniajcie Łęczną

Nadchodzi wrzesień, a więc miesiąc, w którym rozpoczyna się tworzenie projektu budżetu gminy Łęczna na kolejny rok. Do 20 września każdy mieszkaniec może złożyć propozycje do przyszłorocznego budżetu. Nowa droga, plac zabaw, chodnik, siłownia, a może całkowicie coś nowego czego jeszcze w Łęcznej nie ma, a widzieliście to w innych miastach – zastanówcie się czego brakuje w Waszym najbliższym otoczeniu.
To właśnie jest czas, kiedy swoje sugestie dotyczące przyszłego wizerunku miasta, możecie przekazać władzy i oczekiwać od niej reakcji. Pamiętajcie, że Kosiarski bardzo często tłumaczy się właśnie brakiem wniosków mieszkańców w sprawach konkretnych inwestycji. Stwierdzenie „przecież nikt z mieszkańców się do nas w tej sprawie nie zgłaszał” słyszymy od wielu lat. Dlatego zachęcamy do maksymalnej aktywności właśnie teraz, kiedy tworzenie budżetu dopiero się rozpoczyna.
Aby maksymalnie ułatwić mieszkańcom procedurę, po raz kolejny wychodzimy z inicjatywą pomocy przy składaniu wniosków budżetowych. Jak to zrobić? Jeśli masz pomysł na nową inwestycję w mieście, wystarczy, że do 15 września prześlesz go na adres redakcja@lle24.pl lub do któregoś z radnych Lepszej Łęcznej. Swoje propozycje możecie także umieścić w komentarzu do tego wpisu na blogu LLE24.pl. Radni Lepszej Łęcznej, wypełnią za Ciebie wniosek budżetowy i przekażą go do urzędu.

Jak widać, ta propozycja ma jedynie dwa etapy. Przesłanie propozycji oraz przekazanie wniosku burmistrzowi. Proste? O wiele prostsze niż pseudo budżet obywatelski według miejskiego urzędnika, gdzie mieszkaniec musi wypełniać wniosek, szukać dodatkowych osób, które ten wniosek podpiszą, następnie wniosek czeka urzędowa weryfikacja, a gdy ją przejdzie to jeszcze wybór przez radę osiedla, a koniec końców i tak decyduje Kosiarski, który może cały Wasz trud wyrzucić do kosza, gdy tylko będzie miał taki kaprys.

Dlatego zachęcamy do aktywności i zgłaszania nam Waszych propozycji. Wszyscy miejmy wpływ na kształt naszego miasta, bo bierność w tym temacie oznacza, że kształt ten wyznaczy nam zza biurka urzędnik mieszkający na co dzień w Lublinie czy w Ciechankach, który po Łęcznej przemieszcza się najczęściej jedynie samochodem.

Stacja rowerowa – przykład wykorzystania budżetu obywatelskiego.
W Łęcznej budżet obywatelski nie istnieje!

Cały wpis przeczytasz na
<< Blogu radnego Mariusza Fijałkowskiego >>

Udostępnij ten wpis!

18 przemyślenia na temat „M. Fijałkowski: Składajcie wnioski budżetowe. Zmieniajcie Łęczną

 1. teren po przeciwnej stronie nowa Biedronka nie wygląda na teren miasta ale pomiędzy :Pawlakiem a Kargulem:co najbardziej uchybia i psuje wygląd to ten płot z rozwalających się desek brak miejsca na parkowanie auta parkują wzdłuż chodnika utrudnia to dojście do osiedla matek z wózkami mieszkańcy skracają sobie dojście do osiedla przez nieutwardzone łąki gdzie brak chodnika od Biedronki do chodnika do bloków na osiedle Niepodległości ok.80m. bo na przeszkodzie ten okropny płot a co poza ? to nawet nie obrzeża to środek miasta

 2. Mieszkam na osiedlu Niepodległości i jestem zadowolony z rozwoju miasta,ale dlaczego inwestycje w nasze miasto są kierowane w obrzeża miasta,a nie w osiedla.Nie powiem jeżeli chodzi o place zabaw dla najmłodszych zmieniło się na lepsze,ale są jeszcze braki i to spore.Mam propozycje (i jest to zdanie naprawdę wielu rodzicow) żeby przy przedszkolu nr4powstał plac zabaw taki jak na ul.Staszica (łódź + zjeżdżalnie )lub między osiedlami tam gdzie już poczynione fajne inwestycje dla dzieciaków (górki rowerowe) rozbudować o takie to zjeżdżalnie i łódź.Ten pomysł spotka się zapewne z poparciem wielu rodziców,bo jak widać najmłodszych mieszkańców naszego miasteczka jest coraz więcej ,a więc niech będzie jeden wielki kompleks między tymi osiedlami dla nich.

   1. Full kasy ładuje się w Stare Miasto i Podzamcze, gdzie jest mniejsze zaludnienie niż na osiedlach Niepodległości, Samsonowicza i Bobrowniki. Czy Park Podzamcze jest aż tak atrakcyjnym terenem, by w przyszłości mieszkańcy blokowisk mieli w tym miejscu zaspokajać swoje potrzeby estetyczne? Czy jest tylko ukłonem w stronę tamtejszych mieszkańców? Też uważam, że inwestycje powinny być bardziej praktyczne i bliżej ludzi! Można tam było zrobić park rozrywki dla dzieci na wzór lubelskiego Rezerwatu Dzikich Dzieci na ul. Dolnej Panny Marii – i koszty zapewne byłyby też niższe.

 3. Proponuję budowę chodnika od targu do ronda przy ulicy Polnej. Niestety aby pokonać odcinek od targu w stronę ronda zmuszona jestem iść ulicą co nie jest zbyt bezpieczne. Biorąc po uwagę, że idę z dzieckiem w wózku zajmuję część ulicy i dwa samochody jadące z naprzeciwka nie mogą się minąć na tej drodze.

  1. To bardzo dobry pomysł, tym bardziej że sama nawierzchnia drogi w tym miejscu jest tragiczna. Pobocze malutkie, wózkiem się nie da przejść.

  2. Znam ten ból. Często tamtędy jeżdżę rowerem. Zresztą, jak idzie się do dużego Tesco od krajówki (sąsiednia droga), to praktycznie się nie da iść, bo ten „chodnik” to ma z 15 cm szerokości.

   1. Ulica Polna na tym odcinku będzie remontowana w tym roku. Zgłaszaliśmy ten wniosek rok temu no i się udało. Chodnik powstanie od strony targu, a wraz z nim ścieżka rowerowa. Dlatego warto składać wnioski budżetowe 🙂

   2. Na reszcie ktos poruszył temat tego super „chodnika”. Ten wątek nadaje się do „absurdów drogowych”

 4. Pandzioch, możesz je wszystkim pokazać, sam jestem ciekawy jak bardzo zapuszczone są tamte piękne kiedyś tereny nad rzeką.

  1. Otrzymałem fotki na wąsatą skrzynkę i powiem, że oprócz umieszczenia pomysłu we wniosku, napisze jeszcze osobny wpis na ten temat.

 5. Jestem przekonany, że ten park właśnie tak elegancko będzie zarastał. Później zrobią tam jakiś park krajobrazowy ze ścieżkami dla turystów. Kuczyński myśli, że ciemny lud wszystko kupi.

  1. te pseudo nasadzenia to ściema jak za taką forse, gdzie jest nawadnianie , zasilane pompami np. na solary itd., czy jest tam zaprojektowane bo może się mylę, czy projektantka się nie wysiliła ? ale nie byłyby anorektyczne te roślinki i więdnące, , a ktoś za nadzór nad tą zieleniną dychę zainkasoał

 6. Wniosek nie budżetowy, ale bardzo WAŻNY
  zamieszczam go tu, bo na Łęczna 24 może być wykasowany.

  Apel do Radnego!
  Z racji, że 30.08. 2017 roku jest sesja Pady Powiatu chciałem coś zakomunikować:
  Dziś czytając gazetę „Wspólnota” znalazłem artykuł – coś jak skarga nauczycieli, że dla nich pieniędzy nie ma a radni obniżają diety symbolicznie o 250 zł.
  Panie Radny Powiatowy – były szefie Komisji Bezpieczeństwa panie Grzegorzu Kuczyński teraz szczebel wyżej, bo dziś jako ZARZĄD Powiatu.
  – oddaj – zwróć Pan do powiatowej kasy pieniądze za komisję której pan nie powoływał a pieniądze brał.
  Apeluje do Pana o zwrot dodatku do diety z tytułu przewodniczenia komisji bezpieczeństwa w powiecie. W ciągu całego 2016 roku zwołał ją pan jedynie raz,tylko w grudniu.
  Dodatek do diety (480 zł)- tak to nie pomyłka 480 zł. brał pan z tytułu szefowania komisji – otrzymywał je w każdym z 12 miesięcy roku.
  Czy nie wstyd było panu podawać do przelewów własne bankowe konto – może na biedne łęczyńskie dzieci było oddać? a nie cieszyć się że „g..pi” powiat za nic nie robienie płaci.
  Przecież pieniądze są wypłacane za pracę, no chyba, że jest to nowy sposób osiągnięcia zysku będąc w tej kadencji łęczyńskim radnym powiatowym.
  Nie wiem KTO Pana wybrał na radnego powiatu, ale dziś już na pewno wie jak tam się pracuje i co dla naszego powiatu robi.
  – myślę, że ten tytuł Ktoś do Kogoś dopasuje i będzie hitem w przyszłych wyborach
  Dziury na drogach w powiatowych aż strach a pieniędzy nie ma, może parę worków asfaltu by za tą kasę kupić, było by dla bezpieczeństwa na drogach, -od „niekumatej” byłej komisji bezpieczeństwa, której Pan przewodniczył.
  Ja wiem, że nie przelewa się nikomu, ale co mają powiedzieć inni? np. nauczyciele, czy jednostki podległe powiatowi, etatowi pracownicy Starostwa, panie w okienkach komunikacji, czy w budowlance, wiesz jaki jest tam „młyn” i ci wszyscy co pracują bezpośrednio z interesantem na wynagrodzenie mają czekać?.
  Im się dodatki różne ma obcinać, bo pieniędzy nie ma a ty za co je brałeś za samo BYCIE ?
  Czy Ktoś z Państwa tak w życiu miał, czy obecnie ma?
  Ile tych pieniążków Pan wziął po 480zł/miesięczni ile to dniówek pracownika chociażby z tego z okienka?
  Jesteś osobą publiczną i powinieneś świecić przykładem a Panu Panie Radny nawet komisji nie chciało się zwołać – chociażby dla oka,po to by pstryknąć długopis wstawić datę i podpisać listę.
  – czy ja jako mieszkaniec Łęcznej i łęczyńskiego powiatu powinienem Pana upominać?
  Proszę Państwa, czy chcielibyście wybierać takich Radnych w przyszłości?
  Panie Starosto, /czy ma Pan wpływ na takiego radnego/, mam cichą nadzieję, że pieniądze powrócą do wyssanej kasy starostwa.
  Chciałbym dodać coś od siebie:
  Jak chcesz nic nie robić a pieniądz brać zostań Radnym Powiatowym.
  Sorry, są i uczciwi ludzie w tej Radzie i Powiecie
  których Pozdrawiam. 😉
  Ps. a kleszczy nam nie trzeba.

 7. Mam nadzieję że Bartol nie da mi bana za reklamę Ł24, ale polecam tekst Park Podzamcze, duże postępy prac i komentarz doktor1ek wraz z ripostą redakcji 🙂
  juz na pierwszych zdjęciach widać „bujną szatę roślinną” łęczyńskiego cudu inwestycyjnego

 8. Mieszkam na Rynku III. Stare Miasto. Za moim blokiem jest Wieprz. Jego brzeg, ale także ścieżki są strasznie zarośnięte. Byłem tam dzisiaj na spacerze. Dużo pokrzyw i chwastów. Do tego zniszczony drewniany pomost, również porośnięty przez pokrzywy. Pomysł może i trochę kosztowny, ale chciałbym, żeby fragment rzeki był jakoś zagospodarowany. Najlepiej, żeby zrobić tam przystań kajakową, pomost, mini bulwar jeśli tak to można nazwać. Miejsce dobre na spacer, bo teraz to strasznie jest zaniedbane, brzydkie i chodzić się nie da. Jeśli chcesz, mogę wysłać zdjęcia. Byłem dzisiaj i mam ich trochę.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.