Mieszkańcy: Komunalna nie odbiera śmieci na czas, a ratusz straszy podwyżkami! [Zdjęcia]

„W jaki sposób mamy segregować odpady według nowych zasad, skoro PGKiM nie odbiera ich na czas?” – pytają kolejny raz mieszkańcy i wysyłają zdjęcia. Dziś (we wtorek) około 8:00 w altanie śmietnikowej zlokalizowanej na pograniczu osiedla Bobrowniki i Niepodległości zastałem taki widok. „Burmistrz planuje podwyżkę opłat za śmieci, a w ulotkach twierdzi, że jej przyczyną są mieszkańcy, którzy nie segregują odpadów. To gdzie mamy je wyrzucać, sortować po kontenerach, jak wszystko jest zajęte?”. Panie burmistrzu, to pytanie do Pana! Pytam jako mieszkaniec tego rejonu do którego odstawiam swoje odpady?.

„Czemu to PGKiM na czas nie opróżnia kontenerów, kiedy się nie przyjdzie jest taki bajzel, a może jest niedostateczna ilość pojemników?. Dlaczego Ktoś ma mi na siłę wciskać ciemnotę, że akurat mnie obciąży kosztami za brak segregacji, jak ja je segreguję?” – pyta mieszkaniec

Panie burmistrzu, a może czas zmienić firmę, która odbiera odpady?
Czy inni mieszkańcy u siebie w altanach śmietnikowych mają podobny problem?

Udostępnij ten wpis!

24 przemyślenia na temat „Mieszkańcy: Komunalna nie odbiera śmieci na czas, a ratusz straszy podwyżkami! [Zdjęcia]

 1. Uwaga do Działu Odpadów PGKiM Łęczna.
  Dziś w poniedziałek ok godz.7:20 do tej samej altany, którą widzimy na zdjęciach dało się jeszcze wejść, ale:
  Wszystkie kontenery były już zajęte, na ziemi przy pojemnikach leżały worki, bo już w pojemnikach nie było na nie miejsca.
  Panowie z PGKiM czyli Waszej firmy małym samochodem ok: 8:20 zabierali tylko szkło, a co się dalej w wiacie działo, jak mieszkańcy zaczęli opróżniać swoje domowe kosze po sobocie i niedzieli nie wiadomo?. Pewnie macie Państwo własne zdjęcia, jak wyglądała dziś rano altana?
  Segregacja jest do czasu, gdy osoba tam wchodząca widzi wolne pojemniki, ich brak staje się problemem.
  Dziwi mnie fakt, że obecne łęczyńskie władze między innymi Pan Burmistrz, czy PGKiM chce uszczuplać kieszeń mieszkańca wprowadzając tylko miejskie podwyżki a od siebie w zamian nie dając nic. Nawet pomysłu na rozwiązanie problemu górujących śmietników w osiedlach mieszkaniowych. Płatnikiem PGKiM czyli Państwa są spółdzielnie mieszkaniowe a Wy chyba macie jakiś wpływ, na zorganizowanie 2-3 wózków do wiaty więcej, by nie było tego bajzlu co widnieje na zdjęciach. Może przydała by się wspólna komisja do oceny sytuacji w altanach śmietnikowych. Na pewno rozwiązanie tego problemu byłoby korzystne dla nas wszystkich, nas mieszkańców, jak i dla osób odbierających odpady zatrudnionych w Waszej firmie.
  Pozdrawiam.

  1. Śmieszne jest to co piszesz. Chłopaki pracują i się nie rozdwoją.

   1. Co w poprzednim wpisie jest śmiesznego?. Nazwałeś się gościu czerwony, to wszystko mówi za siebie. Wszyscy gdzieś pracują i nie tylko chłopaki a ty płać za nieuzasadnione podwyżki nawet 20zł od reklamówki śmieci.

 2. To wina nauczycieli. To wypowiedzi przeciwko waszym wypowiedziom. Zreformujmt oświatę.

 3. Szanowny Dziale Odbioru Odpadów w PGKiM Łęczna.
  Kiedy nie przyjdę do wiaty śmietnikowej do której przydzielony, jest mój blok napotykam na podobny widok jak ten ze zdjęć w/w artykule.
  Co mam zrobić jako mieszkaniec Łęcznej, dziś już nie tylko sam, bo zapewne podobnych mieszkańców osiedli są już setki, którzy wnoszą opłaty za odpady regularnie naliczane w czynszu do spółdzielni mieszkaniowych.
  Odpady segreguję, szkło, plastik, metal, papier, nie będę tu wymieniał słoik, czy butelka, wiadomo szkło.
  Gdzie mam wrzucić swoje odpady, jak zastaje podobny widok w altanie śmietnikowej, który to pokazuje właściciel bloga LLE24. Czyta go cała Łęczna i nie tylko, Wy Państwo z działu Odbioru Odpadów przy PGKiM w Łęcznej też, Pan Burmistrz, Starostwo i wszyscy ci którzy mają internet.
  Zadam Państwu pytanie?. Gdzie mam wyrzucić swoje posegregowane odpadki,jak wejdę do śmietnika i zastaje oto taki widok, a czasami jest problem nawet z wejściem do środka, bo śmieci leżą nawet pod nogami?
  Pytam po przez forum LLE osoby z łęczyńskiego PGKiM, może samego P.Prezesa, może też i Kogoś kompetentnego w Firmie, co mam zrobić i gdzie wyrzucić domowe odpady, jak wszystko góruje, jak np. na w/w zdjęciach. Nawet kontenery na plastikowe butelki stojące na zewnątrz nie dają się rozciągnąć, wszystko zalega obok nawet czasem na chodniku.
  Przychodzi weekend, czy niedziela, mieszkańcy spacerują, idąc do kościoła, znajomych, z osiedla na osiedle, co sobie wtedy myślą, widząc takie widoki?
  Że ta nasza słynna komunalna śmieci już nie zabiera a opłaty p. Burmistrz chce miastu podwyższać, bo im wciąż mało.
  Czy to w porządku?
  Może wiecie Państwo, Kto jest temu winny, może mieszkańcy, może ja, że chcę co jakiś czas zanieść do altany domowe odpady?
  W oczach pana Burmistrza i Waszej firmy mieszkańca macie za winowajcę całej tej sytuacji śmieciowej, Wmawiacie, że to mieszkańcy są wszystkiemu winni. Ja się z tym nie zgodzę i pewnie nie będę odosobniony!
  Ponawiam do Państwa pytanie, gzie wyrzucać mam śmieci.
  Wy Panowie, czy Panie powinniście rozwiązać problem, bo Was Ktoś kiedyś powołał na Burmistrza, na Prezesów, na Kierowników, to Wy powinniście służyć mieszkańcom a nie problem rozwiązywać poprzez podwyżki cen.
  Ja jako mieszkaniec wywiązuje się z umowy, płacąc Państwu na czas co miesiąc.
  Czy kwota opłaty w tym przypadku coś zmieni?, czy jak by było 50 zł/miesięcznie/osoba rozwiąże problem?
  Niech Pan Burmistrz, czy Pan Prezes PGKiM spojrzy na zdjęcia, czy coś jeszcze do tych śmietników da się wyrzucić?.
  Ja nie jestem od rozwiązywania problemów miasta, ja mam do tego Was.
  Podwyższając opłatę za śmieci nie rozwiążecie tym problemu, ja idąc do altany mam mieć za Państwa głową i Waszymi pomysłami zwyczajnie wolne kontenery.
  Wtedy będzie tzw segregacja.
  Mam też nadzieję, że da się w końcu rozwiązać problem śmieciowy w Łęcznej.
  Dziękuję.

  1. Nie zgodzę się z komentarzem wyżej. Nie róbmy chaosu gościu, że codziennie jest syf. Mieszkam tutaj już długo i jedynie kiedy wspolczulem chłopakom pracy, to były święta kiedy te zonki górników narobiły zakupów za mężów pieniądze i się altany przepelnialy, natomiast cały rok jest wszystko w normie, nie rozumiem hejtu.

   //Wielka prośba aby w godzinach pracy pisali Państwo wyłącznie z oficjalnego konta PGKiM. To naprawdę widać skąd wychodzą te komentarze 🙂 //.Bartol

   1. Do Revival. W jakim świecie Pan żyje i do czego zmierza w swojej wypowiedzi?
    Ja nie uskarżam się na pracowników odbierającym odpady, jest to ich praca, jak każda inna, ja im zawodu nie wybierałem, więc czemu mam Komuś współczuć za jego pracę, czy mojej Ktoś współczuje?
    Czy Ktoś współczuje pielęgniarce, górnikowi, lekarzowi, czy innym, że ciężko muszą pracować, co Ty tu piszesz?
    Co mieszkańców obchodzi, że żony górników robią zakupu za ich pieniądze, to chyba jest normalne, do Kogo ma Pan pretensje? Niech i Twoja żona zrobi Ci zakupy.

    1. Nie jestem pracownikiem spółki niestety, słabe dochodzenie 🙂 jestem po ich stronie tylko, ponieważ nie mam z nimi żadnych problemów.

  2. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Łęczna sp. z o.o. przyłącza się do podniesionych przez Pana/Panią wątpliwości.
   Obserwując rozwój systemu gospodarki odpadami zarówno lokalnie jak i szerzej, nietrudno dojść do wniosków, że wielkość altan, pojemników oraz ich ilość może być niewystarczająca. Ten problem przekłada się zarówno na komfort użytkowania budynków wielolokalowych przez mieszkańców jak i sam proces odbioru zgromadzonego odpadu.
   Podsumowując należy, podkreślić jednak, że wskazany problem sięga poza etap administracji odpadami realizowany przez podmiot odbierający (PGKiM Łęczna sp. z o.o.).

 4. W związku z publikacją na stronie internetowej „LLE24.pl” artykułu pt. „Mieszkańcy: Komunalna nie odbiera śmieci na czas, a ratusz straszy podwyżkami!” Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Łęczna Sp. z o.o. zwraca uwagę, iż przedmiotowa publikacja może zawierać nieścisłe informacje, w szczególności co do umiejscowienia altany bądź momentu sporządzenia dokumentacji fotograficznej stanowiącej przedmiot publikacji, przez co mogłaby wprowadzać w błąd czytelników.
  Odbiór odpadów z terenu osiedli łęczyńskich jest realizowany na podstawie umowy bazującej na zapisach Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Łęczna. Zapisy ww regulaminu określają częstotliwość odbiorów poszczególnych frakcji odpadów komunalnych z terenu zarówno altan jak i całego obszaru gminnego.
  Spółka prowadzi regularnie dokumentację fotograficzną stanu altan śmietnikowych. Odpady z przedstawionego punktu odebrano zgodnie z harmonogramem w dniu 04.02.2019r. (poniedziałek). Ponadto, w dniu 06.02.2019r. (środa ok. 7:00) sporządzono dokumentację fotograficzną stanu altany (zdjęcia w posiadaniu Spółki).

  1. Coś czuję, że teraz mieszkańcy zaczną jeszcze chętniej tworzyć własną dokumentację fotograficzną. Oczywiście (obie strony) ze zdjęciami zapraszam na bloga 🙂

   1. hm…o 7 rano mówicie? zastanawiające. O tej porze to niektórzy przychodzą tam do pracy i rozpoczynają poranne ” posiedzenia-ploteczki” . Komu by się chciało zajmować fotografią i to jeszcze 3 razy w tygodniu i w każdej altany w mieście. Jakieś fotki pewnie są a to nie problem stworzyć dokument z potrzebną datą. Zdolni ludzie tam pracują…Nie pogrążajcie się z tymi komentarzami . Za co mieszkańcy płacą?! Ogarnijcie w końcu ten kaszel i wszyscy będą zadowoleni. Trochę dobrych chęci, dostosowania harmonogramu do potrzeb, rozmów że spółdzielniami i będzie ok.

 5. Nie wiem, czy wiecie, ale gmina Puchaczów nie wybrała w przetargu łęczyńskiego PGKiM, tylko tańszą firmę z Milejowa mimo to, że mają siedzibę i wysypisko o wiele dalej.
  Wiadomym już jest, że śmieci w gminie Puchaczów w roku 2019 nie zdrożeją.
  Jak Oni to robią?, widocznie DA SIĘ, a co się wydarzy w Łęcznej wkrótce na dniach zobaczymy?. Na dzień dzisiejszy ciekawostką jest, że były burmistrz został odwołany z rady nadzorczej łęczyńskiej energetyki. Nie chcą go już i tam. Pozbywają się tych nieudolnych, co trzeba było im za samo bycie uposażenie wypłacać. Mnie nie dziwi fakt, że nie chcą obecnie w Łęczyńskiej Energetyce nikogo z miasta Łęcznej, bo Kto dziś się do tego nadaje?, a psuć opinie firmie kolejnym nieudolnym, raczej nie jest pożądane.
  Która rada nadzorcza będzie następną wyrzucając ze swoich członków byłego włodarza?
  Kto kolejny da mu kosza, pozbywając się w szeregach utrapienia?.
  Zatem cierpliwie jeszcze poczekajmy.
  Dziś gmina Puchaczów zaprasza mieszkańców Łęcznej do siebie na lodowisko, a kiedy Burmistrz Włodarski ogłosi, że my w Łęcznej mamy swoje?
  I że gminie Puchaczów za zaproszenie dziękujemy.

 6. Nie ma to jak robić Zdjęcie z rana na nagonke Pgkim bądź na weekendzie gdy wiaty są najpelniejsze. W poniedziałek z rana jak jeszcze odpady nie były zbierane.Frakcja zmieszana jest zbierania trzy razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek, a frakcja sucha #papier# raz w tygodniu.Wiec Po co oczerniać Pgkim, jak to spółdzielnie
  mieszkaniowe dyktuja odbiór odpadów komunalnych na dany tydzień.

  1. Problemem również jest ilość pojemników na niektórych smietnikach, dostawic nowe pojemniki nie problem…

  2. Oko saut….Jak ktokolwiek ze spółdzielni czyta Twoje bajki to dopiero ma ubaw!!! Spółdzielnie dyktują odbiór odpadów na dany tydzień ??? Hahaha. A to dobre ! To jakas nowość ! Albo nie masz żadnego pojęcia jako mieszkaniec albo jako jako pracownik tej firmy również a to by była dla Ciebie osobista porażka. I jak ma być dobrze? …..

 7. nie dbamy o czystość i za nie długo będzie wojna ze szczurami a koszt tejże zapłaci każdy

 8. Pgkim zabiera śmieci zgodnie z harmonogramem. Zapłacicie więcej, będzie odbierane częściej, lub ewentualnie dostawcie sobie więcej pojemników, ale z tym już do spółdzielni.

  1. a ile gmin odbieracie Ktosiu z pgkim ? Bo chyba zaledwie 2 ??? A ten harmonogram to przychodzi od prezydenta i jest stały i niezmienny? hahaha . Dla chcącego nic trudnego….I narzekają na niskie zarobki haha. Jaka praca taka płaca….

   1. Mało powinno Cię obchodzić ile gmin zabiera PGKiM, może zabierać i nawet jedną, natomiast powinno Cię interesować to, aby grzecznie wrzucić posegregowane śmieci do konkretnych pojemników, nie zostawiając przy tym syfu i zamknąć na kluczyk wiatę. Większość mieszkańców nie segreguje śmieci, a najwięcej ma do powiedzenia i założę się, że jedną z takich osób jesteś Ty kolego.

    //Wielka prośba aby w godzinach pracy pisali Państwo wyłącznie z oficjalnego konta PGKiM. To naprawdę widać skąd wychodzą te komentarze 🙂 //.Bartol

 9. Wchodzę zastaje taki widok a czasem i gorszy. Więc pytam gdzie mam wyrzucić swoje posegregowane odpady? Może to Pgkim trzeba obciążyć karami za taki stan smietników?

 10. a pracowników jak mrówek w dziale odbioru i nowa super kierownik. Zamiast pić kawke po pokojach to może tak zająć się pracą…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.