Mniejszy zysk Bogdanki za 2012 rok

Wczoraj o drugiej nad ranem Bogdanka opublikowała wyniki finansowe za 2012 rok. Niestety nie pojawiły się tam cyfry, na które wszyscy akcjonariusze (i nie tylko) czekali. 12,6 miliona złotych to zysk spółki za ubiegły rok. To niecałe 10% tej wartości, którą mogliśmy oglądać w 2011 roku.

Co prawda prognozy dotyczące zysku, były niższe ale nawet tych wartości nie udało się osiągnąć. Obniżenie prognoz było powodowane problemami geologicznymi przy wydobyciu.

Poziom wydobycia węgla handlowego Spółki był rekordowy w historii firmy i sięgnął 7,78 mln ton. Prognozy mówiły o 8 mln ton. Prezes Zbigniew Stopa w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej zmniejszył również szacunki na bieżący rok z ponad 9 mln, do ok. 8 mln 600 tysięcy ton.

Pośród tych wszystkich nie najlepszych informacji jest też jedna, bardzo dobra. Dywidenda dla akcjonariuszy nie powinna być mniejsza od zeszłorocznej (czyli 4 złote za jedną akcję).

(Źródło: bogdanka.eu)
Szczegóły raportu znajdziecie na TEJ stronie.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

Brak możliwości komentowania.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes