Odpowie za fałszywe zgłoszenie

Wczoraj łęczyńscy policjanci przedstawili 29-letniemu mieszkańcowi gm. Spiczyn zarzut wywołania niepotrzebnej czynności i wprowadzenia w błąd organu policji. Do zdarzenia doszło w środę po godz. 23.00. Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie przekazał łęczyńskim policjantom informację, że nieznany mężczyzna telefonicznie poinformował, że na terenie gm. Spiczyn ktoś w samochodzie wozi i gwałci dziewczynę. We wskazany rejon, natychmiast zostali skierowani policjanci. Wspólnie z funkcjonariuszami z Lubartowa przeczesywali miejscowości na pograniczu powiatów. Jednak podczas prowadzonych działań nie napotkali żadnych pojazdów ani podejrzanych osób.

Ustalony został natomiast mężczyzna, który poinformował policjantów o fałszywym zdarzeniu. Okazał się nim 29 – letni mieszkaniec gm. Spiczyn. Za czyn do którego się przyznał, wkrótce odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wykroczenie to zagrożone jest karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Co więcej, sprawca fałszywej informacji może zostać pociągnięty do zwrotu kosztów, poniesionych podczas działań Policji.

Policja przestrzega przed podobnymi zachowaniami. Pamiętajmy, że mogą mieć one bardzo poważne następstwa. W żadnym przypadku funkcjonariusze nie mogą pozwolić sobie na zbagatelizowanie jakiegokolwiek sygnału.

(Źródło: http://www.kwp.lublin.pl)

Udostępnij ten wpis!