„Nowoczesne targowisko” pod lupą prokuratora!

Ten kto myślał, że kompromitacja urzędu związana z „nowoczesnym targowiskiem”, zakończy się wraz z jego otwarciem (LINK), jest w poważnym błędzie. Jak poinformował rzecznik Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Departament Koordynacji Projektów Europejskich złożył do prokuratury doniesienie w sprawie przetargu na budowę targowiska.

Chodzi o podejrzenie fałszowania dokumentów przez podwykonawcę robót. Warunki przetargu mówiły o tym, że jeśli główny wykonawca, będzie chciał skorzystać z pomocy podwykonawcy, to ten podwykonawca musi spełniać dokładnie takie same warunki jak główny wykonawca. Dokumentem na który zwrócili uwagę urzędnicy Marszałka, było zaświadczenie podwykonawcy o niekaralności z KRK. Według nich data na tym zaświadczeniu została przerobiona z 07.08.2012 na 01.08.2012. Przypominam, że komplet dokumentów do przetargu należało złożyć do 06.08.2012. To dla mnie bardzo dziwne, że przerobiona data nie zwróciła uwagi żadnego urzędnika z łęczyńskiego ratusza. Może Ci od marszałka mają lepszy wzrok…

Skutkiem takiego stanu rzeczy jest nieprzyznanie dotacji na budowę targowiska. Gmina musiała wiec, finansować je z własnych środków. Może więc zdarzyć się tak, że dotacji w Łęcznej wcale nie zobaczymy.

Udostępnij ten wpis!

Jedna myśl na “„Nowoczesne targowisko” pod lupą prokuratora!

  1. Najpierw im strażaka zabrakło do odbioru, a teraz taki kwiatek.
    Brawo panie burmistrzu! Trzeba komus chyba okulary kupić?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.