O śmieciach raz jeszcze…

Wszystko wskazuje na to, że dwa miesiące to zbyt mało czasu, aby „dobry łęczyński gospodarz” mógł prawidłowo wdrożyć w życie zapisy uchwał śmieciowych. Na blogową skrzynkę napisała tym razem mieszkanka Ciechanek Łęczyńskich. Czytelniczka zwraca uwagę na odbiór śmieci z terenu jej miejscowości. Zgodnie z treścią maila jest pewien obszar Ciechanek, z którego PGKIM nie odbiera odpadów pomimo, że zabudowania znajdują się tam przy drodze gminnej.

Mieszkańcy interweniowali w tej stawie w urzędzie miejskim, wynikiem czego „już” po 2 dniach zjawił się samochód, który zabrał śmieci. Czytelniczka dodaje też, że pracownicy PGKiMu jednym razem każą wyprowadzać śmietniki ok. 800m do innej drogi, a za drugim razem mówią,że odbiorą spod domów…

Cała sprawa mocno irytuje mieszkańców, czują się lekceważeni przez urzędników. Grożą też, że jeżeli nic się zmieni, to odpady będą przywożone pod urząd miejski. Być może wtedy, posadowiona w wygodnych fotelach władza zauważy skalę problemu.

Udostępnij ten wpis!

4 przemyślenia na temat „O śmieciach raz jeszcze…

  1. ustawa smieciowa jest doskonalym pretekstem do podniesienia czynszow i tyle. Nawet jak segreguję śmieci to i tak trafiają one wszystkie do 1 smieciarki. Nie zauważyłam, aby oddzielnie zabierana była frakcja sucha a oddzielnie frakcja mokra. Dlaczego jestesmy zobowiązani do placenia za coś, z czego władze się nie wywiązują? gdzie są pojemniki na szkło, plastik, papier…itd.? smród i brud taki jaki był przed 1. 07.2013 tylko że droższy..

  2. Te śmieci są cały czas w głowie Pana Burmistrza. Jest zaniepokojony tym jak w kwestii ustawy śmieciowej działa Zakład Komunalny. Pan Burmistrz w ostatnim czasie ma tylko w głowie takie skojarzenia: reklamacje mieszkańców= śmieci. Sprawę jak najszybciej trzeba rozwiązać tak żeby te zgłoszenia nie zaprzątały głowy Pana Burmistrza i urzędników. Z tego co wiem podjęto już stosowne działania na razie objęte urzędową tajemnicą.

    1. Niech się wezmą do roboty a nie ludzi tylko w konia robią. Pieniądze potrafią brać ale zadbać o nic nie potrafią.

  3. Powinni tak zrobić może to czegoś dobrego gospodarza nauczy. Skuteczność kamer w okolicach fontanny jest taka, że kolejnego dnia rano urzędnicy dziwili by się skąd te śmieci pod urzędem.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.