Obsługa prawna ZOSIP dla Kancelarii Bijata!

Nie przewidzieliście się, to dokładnie to samo nazwisko, które możecie odnaleźć sprawdzając kto obsługuje prawnie radę miejską w Łęcznej(LINK).
Tą sprawą zainteresowała mnie kilka tygodni temu czytelniczka bloga. Zgodnie z jej relacją, konkursu na obsługę miało nie być. Sprawdziłem to kilka dni temu na stronach (oraz w BIPie) Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Łęcznej. Faktycznie nie znalazłem tam ani informacji o konkursie, ani o jego zwycięzcach. Poprosiłem więc radnego Fijałkowskiego aby podczas ostatniej sesji rady miejskiej zadał pytanie o konkurs kierownikowi ZOSIPu Stefanowi Miturze.
Kierownik odpowiedział, że taki konkurs się odbył, oferentów było 19-tu!, wygrała go Kancelaria Radców Prawnych Bijata, a informacja powinna być widoczna na stronie ZOSIPu. Co do konkursu, musiałem uwierzyć na słowo ale informacji na stronach nie było(zrobiłem zrzuty z ekranu).

Minęły dwa dni… a na stronie http://www.zosip.leczna.pl w dziale aktualności (na samej górze) pojawiło się ogłoszenie o konkursie z UWAGA! 28 lutego 2014. Zaraz pod nim znajduje się kolejny (świeższy) konkurs z końcówki marca 2014. Poniżej screen.

Ocenę takiego stanu rzeczy oczywiście pozostawiam Wam. Jeśli posiadacie jakieś informacje na ten temat, ślijcie je śmiało na wąsatą skrzynkę redakcja@lle24.pl.

Na koniec jeszcze jeden tzw. smaczek. Głównym księgowym Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Łęcznej jest pani Irena Skibińska, żona radnego. W tej sytuacji nie dziwię się dlaczego radny Skibiński głosuje ręka w rękę z wąsatą koalicją…

Udostępnij ten wpis!

5 przemyślenia na temat „Obsługa prawna ZOSIP dla Kancelarii Bijata!

  1. Dlaczego takie ogłoszenia jak zapytania o cenę, o naborze nie są umieszczane w BIP ZOSiPu, przecież jest obowiązek umieszczania takich rzeczy w bip, w ich BIP nic nie ma od lat? Poza tym takie ogłoszenia i ich wynik powinny być zawsze widoczne, a nie znikać.

    1. To chyba już nie pierwszy taki przypadek w łęczyńskim urzędzie. Czy z ogłoszenie w MOPS nie było podobnie?

  2. Ręka rękę myje.
    Układ nie rzadko jest powodem takiej sytuacji jaką mamy z np. Panem Radnym Skibińskim i jego drugą połową – gdzie pracuje i pod kogo podlega.
    Jak myślicie, czy jak by Pan Burmistrz kazał koalicyjnym radnym na sesję przyjść w czerwonych skarpetach, przyszli by, czy nie?

  3. Uzupełniam informację: pani mecenas Bijata pracuje nie tylko Rady Miejskiej w Łęcznej.Świadczy także usługi radcy dla urzędów gmin :Ludwin i Milejów. Przy takiej wszechstronności trudno negować kompetencje synów Pani Mecenas ;)Cóż jak widać w naszym mieście wszystko jest dziedziczne.Posady ,wiedza , układy nawet praca.Szkoda tylko,że poczucie przyzwoitości jest tak rzadko dziedziczone…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.