Uwaga na granatową Astrę!

Posypały się mandaty! Niewykluczone, że będą sypać się nadal. Zgodnie z informacją przesłana przez czytelniczkę wąsatego bloga w dniu 20.06.2014 na drogach osiedlowych z ograniczeniem do 30km/h w Łęcznej (Górnicza, Staszica) policja urządzała swojego rodzaju „łapanki” na pieszych, którzy nie przechodzili po pasach. Karała ich mandatami w wysokości 50zł, a w razie dyskusji można było „zarobić” stówkę. Oficjalnie wszystko dla poprawy naszego bezpieczeństwa.
Szczerze wolałbym gdyby „niebiescy” dbali o bezpieczeństwo monitorując np. al. Jana Pawła II lub Wojska Polskiego, a nie drogi osiedlowe.

Czytelniczka zwraca uwagę, że „na osiedlach parkingi są usytuowane wzdłuż ulic, więc jeśli zaparkuje się na po drugiej stronie ulicy przy której mieszkamy, trzeba biec do przejścia dla pieszych, żeby dostać się do swojego bloku. Inaczej możemy mieć przykrą niespodziankę, bo policja czatuje i w radiowozie i w nieoznakowanym granatowym Oplu Astra o numerze rejestracyjnym LLE Y017.”
„Łapanki” mają być prowadzone do końca czerwca. Być może policjanci muszą wyrobić jakąś normę – kończy czytelniczka.

Udostępnij ten wpis!

8 przemyślenia na temat „Uwaga na granatową Astrę!

  1. Ja zapraszam do miejscowości Stara Wieś ( Łęczyńska ) pod sklep. Każdy tam po pracy czyli od godz 15 trąbi jeden browar za drugim po czym wsiadają do samochodów i wracają dalej do domu. W weekend w godzinach wieczornych strach tamtędy przejeżdżać bo pijani piesi latają jak samoloty po całej szerokości ulicy… Albo jak ludzie z kopalni wracają przez turowole i starą wieś, postrach jeżdżą grubo ponad setkę ścinają zakręty ale to wymaga pewnie większego wysiłku niż zaproszenie pieszego pod okno samochodu.

  2. Niebieskich Panów z tym nowym autkiem bardzo serdecznie zapraszam do miejscowości Ostrówek czy Szpica gwarantuje że w ciągu jednego dnia wyrobią miesięczną normę. Teren zabudowany 40km/h a śmigają jak po torze rajdowym. Bardzo serdecznie zapraszamy i czekamy:)

  3. A czy to nie jest teren oznaczony znakiem strefa zamieszkania, w którym pieszy w każdym miejscu może przejść przez jezdnię? Nasza policja bierze przykład z naszego państwa, które jest silne tylko wobec słabych.

  4. Na przeciwko stadionu jest sklep Rolnik a przed nim sklep chemiczny farby itp. Nie można było wjechać. Stał sobie radiowóz. Od kogoś wymagają a od siebie. Dołączam się także do pierwszego komentarza.

  5. Na tej drodze powinni sie skupić na kierowcach, ktorym sie bardzo spieszy, bo dzieci dużo, szkola blisko ale jeżdżą szybko :/

  6. Więc jeżeli już wam sie przytrafi, że policjanci was upolowali, próbujcie uciekać, oni nie potrafią biegać 🙂 Gwarantuje że 50 zł zostanie u was w kieszeni 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.