Odcinkowy pomiar prędkości na trasie Łęczna – Lublin

Już nie tylko popularne „foty” będą pilnowały ograniczeń prędkości. Od przyszłego roku Inspekcja Transportu Drogowego rozszerzy wachlarz urządzeń kontrolujących jazdę. Właśnie zakończyły się testy urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości.
Opublikowana została ostateczna lista lokalizacji urządzeń pomiarowych na drogach krajowych. W województwie lubelskim będzie tylko jeden taki odcinek. W miejscowości Łuszczów w ciągu drogi krajowej nr 82 (na trasie Łęczna -Lublin). Prędkość będzie tam mierzona na dystansie 2,9km.

Zasada działania odcinkowego pomiaru prędkości jest bardzo prosta. W miejscu kontrolowanego obszaru pojazd jest rejestrowany na wjeździe i wyjeździe. Kamery wyłapują numery rejestracyjne auta i twarz kierowcy, a w strefie kontrolnej odnotowany zostaje czas wjazdu i wyjazdu. System wylicza średnią prędkość z jaką poruszał się pojazd, i jeżeli wartość ta przekracza obowiązujące ograniczenia prędkości, system przekazuje dane do Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Tam już rozpoczyna się postępowanie w sprawie o wykroczenia.

Pełną listę lokalizacji urządzeń pomiarowych, znajdziecie tutaj(LINK).

Udostępnij ten wpis!

7 przemyślenia na temat „Odcinkowy pomiar prędkości na trasie Łęczna – Lublin

 1. Przecież taki pomiar to nie dowód popełnienia wykroczenia. Jedziesz 150, zatrzymujesz się odebrać sms’a, później znowu 150 i średnia się zgadza… Absurd. Co jeżeli ktoś na takim odcinku się zatrzyma i średnia wyjdzie mu 10 km/h ? Przecież zgodnie z KRD to też jest wykroczenie i niedostosowanie prędkości do panujących warunków…

 2. Z tego co gdzieś czytałem chyba na ł24 ma byc od ok 13kilometra do ok 16. Przypatrzylem się na słupki i pomiar, jadąc od Lublina będzie zaczynał się zaraz za Łuszczowem i kończył przed ostrym zakrętem w lewo za Hetmanem. Moim zdaniem głupszego miejsca wymyśleć się nie dało. Jeżeli pomiar byłby przez Łuszczów albo przez Długie to nie mam nic przeciwko, są piesi, ludzie wjeżdżają i wyjeżdżają z posesji a tu na prostych odcinkach można i wyprzedzić bezpiecznie i pojechać szybciej.

 3. Lepsze to niż mobilny, ukryty w krzakach fotoradar. 3 km to nie tragedia. Damy radę. Myślę, że może to być spowodowane „czarnym punktem” który znajduje się w tamtej okolicy. Jeżeli chodzi o korki przed Lublinem to myślę, że niedługo obwodnica w jakimś stopniu rozwiąże problem. Taki odcinkowy pomiar prędkości powinien znajdować się również w Wólce Lubelskiej i kończyć się w okolicy os. Borek. Niedawno znowu została potrącona tam piesza. Kierowca uciekł z miejsca wypadku i poszukiwani są (byli) świadkowie tego zdarzenia. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji byłaby możliwość dwudniowej rejestracji obrazu z kamer wchodzących w skład wyżej opisywanych bramek.

 4. No tak to jak to wejdzie to trzeba będzie innymi drogami jeździć do Lublina bo i tak teraz sieroty jeżdżą a jak to jeszcze będzie to się będzie jechać do Lublina nie wiadomo ile czasu. Bo Łuszczów to niby obszar zabudowany ale tam wcale praktycznie nie ma ruchu i powinni tam dać jak nie 90 to chociaż z 80 to i tak moim zdaniem powolna prędkość ale odpowiednia do warunków. w Zimie do pracy będę jeździł własnie lubelską ale w inne pory roku będę omijał szerokim łukiem np przez Świdnik.

 5. Spokojnie. Na razie nic nie będzie bo urządzenia nie przeszły pomyślnie testów w Warszawie. Ma być nowy przetarg, a to pewnie trochę potrwa.

 6. Państwo policyjne !, terror władz w stosunku do kierowców bo co jak co ? nie będzie stać kierowce na mandaty skonfiskują auto , dom , meble itd.
  44 lata prowadzę pojazdy od 13 roku życia wiele milionów zaliczone bez kolizji w każdych warunkach atmosferycznych w różnym stanie zdrowia , gorączka , ból, głód itd .
  To co wyprawia inspekcja transportu drogowego i policja to się w głowie nie mieści , dlaczegoż tysiące zabitych na polskich drogach
  Bo zamiast nadzorować ruch drogowy to zajmują się wymuszaniem HARACZY zwanych popularnie mandatami .

 7. Na tej ,, krajówce ,, są naturalne spowalniacze takie jak traktory, zwierzęta domowe, nauki jazdy, niedzielni kierowcy i inne przyjemne rzeczy. Co tu rejestrować skoro dozwolonych miejsc do wyprzedzania na całej trasie jest tyle co kot napłakał i jak jedzie przede mną elka od leclerca to po godz 15 udaje się ją wyprzedzić w połowie drogi.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.