Mariusz Fijałkowski: Śmieciowe ulgi po łęczyńsku. Wyszło jak zwykle

Szumnie zapowiadane przez urząd ulgi (dopłaty) za śmieci dla rodzin wielodzietnych funkcjonują już kilka miesięcy. “Według szacunków Ratusza, z dopłaty skorzysta około 350-400 rodzin” – można było przeczytać w czerwcu w Dzienniku Wschodnim. Jak to zwykle bywa w łęczyńskim urzędzie na szumnych zapowiedziach się skończyło, a rzeczywistość wszystko zweryfikowała.

Z informacji jakie otrzymałem w kilka dni temu w łęczyńskim ratuszu wynika, że na chwilę obecną udzielono dopłat 32 wnioskującym na kwotę łączną…UWAGA 1683 zł (słownie: tysiąc sześćset osiemdziesiąt trzy złote). To nie żart. Zamiast realnych ulg dla rodzin wielodzietnych mamy dopłaty, z których korzysta garstka mieszkańców ze względu na formalności jakie trzeba spełnić.

Nasuwa się więc pytanie czy nie można było przyznać ulg z automatu? Oczywiście, że można było. W 2013 roku projekt radnych opozycji dotyczący ulg za śmieci dla rodzin wielodzietnych, faktycznych ulg, a nie dopłat zakładał, że opłaty za śmieci zbierane w sposób selektywny nie przekroczą 36 zł miesięcznie dla gospodarstwa domowego liczącego cztery lub więcej osób. Ulgi działałyby więc automatycznie bez zbędnych wniosków i formalności. Pomysł ten odrzucono bez merytorycznej dyskusji (radni koalicji chcieli głosować przeciw nie widząc nawet projektów uchwał !!!)

W roku wyborczym burmistrz tak skonstruował projekt ulg (dopłat), że w zasadzie korzysta z niego garstka mieszkańców. Podobnie było już z ulgami przedszkolnymi. Ale przecież nikt nie powie, że w Łęcznej nie ma ulg dla mieszkańców. No przecież są…

Cały wpis przeczytasz na:
<< Blogu radnego Mariusza Fijałkowskiego >>

Udostępnij ten wpis!

Jedna myśl na “Mariusz Fijałkowski: Śmieciowe ulgi po łęczyńsku. Wyszło jak zwykle

  1. No tak a co się spodziewaliście po naszym „kochanym” burmistrzu:)?? specjalnie tak zrobił żeby jak najmniej ludzi z tego korzystało. Bo przecież pieniądze dla gminy są najważniejsze, które idą na co…?? Nie wiadomo na co. Byle oskubić mieszkańców przy każdej możliwej okazji, taka właśnie jest polityka naszego „kochanego” burmistrza, więc mam tutaj apel do mieszkańców jeśli chcecie żeby było drogo, same podwyżki ciągłe i brak zainteresowania interesami mieszkańców to głosujcie na dotychczasowego burmistrza, ale sądzę, że przyszedł czas na zmiany, zmiany na lepsze, dajmy szanse Panu Mariuszowi Fijałkowskiemu myslę, że jak zostanie burmistrzem to będzie się nam żyło lepiej i rzeczywiście lepiej a nie tak jak było z Tuskiem… Bo On będzie dla ludzi a nie dla pięniędzy dla gminy czy dla swojej wypłaty tylko dla nas mieszkańców.. Panie Mariuszu ma pan mój głos.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.