Okradali domki letniskowe na Pojezierzu. Wpadli w ręce policji!

W styczniu 2020 łęczyńscy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących włamań do domków letniskowych znajdujących się na ternie gminy Ludwin. Włamywacze dostawali się do domków poprzez wyważanie drzwi lub wybijali szyby, wyrządzając przy tym szkody materialne na szeroką skalę. Ich łupem padał głównie alkohol, chemia, artykuły spożywcze i budowlane.

Kryminalni ustalili, że sprawcami licznych włamań są mieszkańcy gminy Ludwin: 41 letnia kobieta oraz 30 i 41 letni mężczyzna, którzy trudnili się tym procederem od kilku lat. W wyniku przeszukania ich mieszkań mundurowi ujawnili i zabezpieczyli wiele przedmiotów pochodzących z kradzieży. Cała trójka została zatrzymana. Sprawcy podczas przesłuchania przyznali się co najmniej do 20 włamań do domków letniskowych.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Osoby posiadające działki na terenie gminy Ludwin, które ujawniły ślady mogące świadczyć o włamaniu do domku letniskowego proszone są o kontakt z funkcjonariuszami KPP w Łęcznej.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

Brak możliwości komentowania.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes