Lista 100 obwodnic ogłoszona! Jest na niej Łęczna!

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ogłosił dzisiaj rozpoczęcie realizacji rządowego programu budowy 100 obwodnic na drogach krajowych. Program będzie realizowany w latach 2020-2030. Na ogłoszonej liście miast w których zostaną wybudowane obwodnice, znalazła się Łęczna!

Program będzie realizowany w latach 2020-2030. Szacunkowa wartość inwestycji to 28 mld zł
Minister wyjaśnił, że wartość całego programu jest na razie szacunkowa, ponieważ w przypadku 43 obwodnic przygotowano już wstępne warianty ich przebiegu, ale nie są one jeszcze znane „co do kilometra”.

Kolejnym krokiem w realizacji programu 100 obwodnic będzie jego przedstawienie na forum Rady Ministrów, która musi go zaakceptować. Najwcześniej może się ro wydarzyć w sierpniu 2020.

Budowa obwodnic będzie finansowana z pieniędzy Krajowego Funduszu Drogowego, który prowadzi Bank Gospodarstwa Krajowego. Do KFD wpływają środki z opłaty paliwowej, kredytów i pożyczek. Konto KFD zasilają ponadto wpływy z Elektronicznego Systemu Poboru Opłat. Kolejnym źródłem wpływów do KFD są też pieniądze z UE.

Pierwsze przetargi na budowę obwodnic ujętych w programie mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Pełna lista obwodnic znajduje się TUTAJ(LINK)

Udostępnij ten wpis!

14 przemyślenia na temat „Lista 100 obwodnic ogłoszona! Jest na niej Łęczna!

 1. Bardzo dobrze , że będziemy mieli obwodnicę ponieważ tiry i ciężarówki jadące przez Stare Miasto jadą przez wąskie uliczki.
  Jak będzie obwodnica to uważam ,że nie trzeba robić kładki nad ul. Lubelską , a te pieniądze można zainwestować w rewitalizacje Starego Miasta bo czekamy już od 2013 roku.

 2. Do co pisać takie dyrdynaly to jest tylko chwyt wyborczy przed wyborami prezydenta, obwodnica pòłnocna jest tylko w marzeniach.

 3. Ciekawe co będzie szybciej, obwodnica czy droga do Sosnowicy na którą władza samorządu wojewódzkiego ordynarnie zabrała pieniądze.

 4. Obwodnica Łęcznej w ciągu drogi krajowej nr 82
  Stan prac przygotowawczych:
  Dla inwestycji nie były prowadzone prace przygotowawcze.

  Planowana data ogłoszenia przetargu: III kw. 2023 r.

  Cel realizacji inwestycji:
  Podstawowym celem budowy obwodnicy miejscowości Łęczna jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki przejeżdża przez tę miejscowość. Jest to największa miejscowość na tej drodze krajowej łączącej stolicę województwa z północno-wschodnią częścią województwa, m.in. docierając do Włodawy i Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego.

  Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców oraz zwiększenie przepustowości połączenia drogowego z Włodawy. Połączenie to będzie miało również charakter uzupełniający do realizowanej trasy S19.

  Jednocześnie zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju.

  1. A kiedy jest planowana data wyborów samorządowych? …. wiadomo teraz dlaczego taki termin

  1. Oby nie. Chociaż widząc, leni z łęczyńskiego urzędu, to się może zdarzyć, że czegoś na czas nie wyślą albo błędy formalne popełnią.

    1. wykonawca wszedł na budowę, co ty pier%%%isz, rozliżnij posladki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.