Lista 100 obwodnic ogłoszona! Jest na niej Łęczna!

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ogłosił dzisiaj rozpoczęcie realizacji rządowego programu budowy 100 obwodnic na drogach krajowych. Program będzie realizowany w latach 2020-2030. Na ogłoszonej liście miast w których zostaną wybudowane obwodnice, znalazła się Łęczna!

Program będzie realizowany w latach 2020-2030. Szacunkowa wartość inwestycji to 28 mld zł
Minister wyjaśnił, że wartość całego programu jest na razie szacunkowa, ponieważ w przypadku 43 obwodnic przygotowano już wstępne warianty ich przebiegu, ale nie są one jeszcze znane „co do kilometra”.

Kolejnym krokiem w realizacji programu 100 obwodnic będzie jego przedstawienie na forum Rady Ministrów, która musi go zaakceptować. Najwcześniej może się ro wydarzyć w sierpniu 2020.

Budowa obwodnic będzie finansowana z pieniędzy Krajowego Funduszu Drogowego, który prowadzi Bank Gospodarstwa Krajowego. Do KFD wpływają środki z opłaty paliwowej, kredytów i pożyczek. Konto KFD zasilają ponadto wpływy z Elektronicznego Systemu Poboru Opłat. Kolejnym źródłem wpływów do KFD są też pieniądze z UE.

Pierwsze przetargi na budowę obwodnic ujętych w programie mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Pełna lista obwodnic znajduje się TUTAJ(LINK)

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

14 komentarzy do artykułu "Lista 100 obwodnic ogłoszona! Jest na niej Łęczna!"

 1. seniorka pisze:

  Bardzo dobrze , że będziemy mieli obwodnicę ponieważ tiry i ciężarówki jadące przez Stare Miasto jadą przez wąskie uliczki.
  Jak będzie obwodnica to uważam ,że nie trzeba robić kładki nad ul. Lubelską , a te pieniądze można zainwestować w rewitalizacje Starego Miasta bo czekamy już od 2013 roku.

 2. Duch pisze:

  Kolejny chwyt przed wyborami.

 3. Veng pisze:

  Do co pisać takie dyrdynaly to jest tylko chwyt wyborczy przed wyborami prezydenta, obwodnica pòłnocna jest tylko w marzeniach.

 4. tomek pisze:

  Ciekawe co będzie szybciej, obwodnica czy droga do Sosnowicy na którą władza samorządu wojewódzkiego ordynarnie zabrała pieniądze.

 5. Janusz pisze:

  Obwodnica Łęcznej w ciągu drogi krajowej nr 82
  Stan prac przygotowawczych:
  Dla inwestycji nie były prowadzone prace przygotowawcze.

  Planowana data ogłoszenia przetargu: III kw. 2023 r.

  Cel realizacji inwestycji:
  Podstawowym celem budowy obwodnicy miejscowości Łęczna jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki przejeżdża przez tę miejscowość. Jest to największa miejscowość na tej drodze krajowej łączącej stolicę województwa z północno-wschodnią częścią województwa, m.in. docierając do Włodawy i Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego.

  Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców oraz zwiększenie przepustowości połączenia drogowego z Włodawy. Połączenie to będzie miało również charakter uzupełniający do realizowanej trasy S19.

  Jednocześnie zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju.

 6. Pandzioch pisze:

  Ciekawe czy wypali tak samo jak samochody elektryczne ¯\_(ツ)_/¯

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes