Pijana matka opiekowała się 4-letnim dzieckiem

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miała zatrzymana wczoraj przez policjantów 28-latka. W takim stanie kobieta „opiekowała się” swoją 4 – letnią córką. Kobieta z dzieckiem przebywała u swojego , również pijanego konkubenta w gm. Ludwin.

Wczoraj po godz. 21.00 dyżurny łęczyńskich policjantów otrzymał informację, że w jednym z mieszkań na terenie gm. Ludwin, nietrzeźwa matka opiekuje się dzieckiem. Policjanci pod wskazanym adresem zastali 28-letnią mieszkankę Lublina, jej 49-letniego konkubenta oraz 4-letnią dziewczynkę. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że kobieta miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie, natomiast jej konkubent blisko 2 promile.

Skierowani na miejsce interwencji, ratownicy medyczni przebadali dziewczynkę. Z uwagi na brak możliwości sprawowania opieki nad dzieckiem przez osoby najbliższe, dziewczynka trafiła do placówki opiekuńczo – wychowawczej. Z kolei matka trafiła do policyjnego aresztu.

Policjanci sprawdzą czy kobieta swoim zachowaniem naraziła córkę na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Ponadto o zaistniałym zdarzeniu zostanie powiadomiony sąd rodzinny.

(Źródło: kwp.lublin.pl)

Udostępnij ten wpis!