Ponad 300 000 PLN na odśnieżanie dróg w Łęcznej [Dokument]

Widzieliście gdzieś zimę? Ja też nie ale wygląda na to, że w tym roku nie zaskoczy „drogowców”. Dwie łęczyńskie firmy za odśnieżanie i zwalczanie gołoledzi na ulicach i chodnikach miejskich zainkasują (zgodnie z urzędowym zestawieniem) w sumie 306 000 PLN. Da się? 😉
Po kilku miesiącach przerwy zaglądamy ponownie do rejestru umów łęczyńskiego ratusza.

Skąd bierze się taka kwota? Jakie elementy się na nią składają? Żeby to sprawdzić, trzeba zerknąć do informacji o wyborze zwycięzców przetargu z listopada 2015.
(Szczegóły: LINK) (Wszystkie dokumenty przetargowe znajdziecie tutaj LINK)

Warto przypomnieć, że rok temu, z tymi samymi firmami w zw. z „akcją zima”, zostały podpisane umowy opiewające, zgodnie z podobnym wykazem z poprzedniego roku, na 520 000 PLN. Dodatkowo do 22 grudnia 2015 urząd zbierał oferty na zimowe utrzymanie dróg w związku z ogłoszonym przetargiem. Jego szczegóły znajdziecie tutaj: (LINK)

Oprócz wspomnianego wyżej odśnieżania w ewidencji znajdziemy informacje o kosztach: kontroli wykorzystania środków z dotacji, wycinki drzew w parku miejskim w Podzamczu, dekoracji świątecznych, prenumeraty tytułów prasowych czy zakupu energii elektrycznej. Ile to kosztuje?

Poniżej zestawienie umów zawartych w listopadzie:

(Kliknij na obraz aby go powiększyć)

Pełny rejestr umów zawartych w 2015 roku przez ratusz, znajdziecie pod tym adresem(LINK).

Do braku informacji o nazwiskach właścicieli firm zdążyłem się już przyzwyczaić. Wygląda jednak na to, że urząd miejski zrezygnował z wpisywania numerów NIP oraz Regon, przedsiębiorstw z którymi współpracuje. Czyżby miał kolejne tajemnice do ukrycia? Jeśli te dane nie pojawią się w zestawieniu w ciągu najbliższego tygodnia, oficjalnie wezwę urząd do ich uzupełnienia. Tymczasem zapytam, jakie wydatki w związku z odśnieżaniem, ponieśli mieszkańcy Łęcznej w ostatnich latach.

Gdyby jakakolwiek z pozycji w powyższej ewidencji wzbudziła Waszą wątpliwość, dajcie znać. Pamiętajcie, że nie ma takiej kwestii o której wąsaty blog by nie napisał 😉

PS. Być może doczekamy prawdziwej, mroźnej zimy tuż po nowym roku 😉

Udostępnij ten wpis!

10 przemyślenia na temat „Ponad 300 000 PLN na odśnieżanie dróg w Łęcznej [Dokument]

  1. A co z Lecz budem? Z tego co się orientuję też zgarneli coś dla siebie 😉

    1. Zgadza się, przetarg wygrali ale umowa jak widać nie podpisana. Może nie chcieli pokazać ze przetarg wygrywają dwie firmy, które łączy jedno nazwisko.

  2. bartol czy da się zerknąć do tej umowy ?? chyba nie bawisz się w manipulację podobną do Petru-Swetru i pełowskich świnek oderwanych od koryta razem z kodownikami mocy

  3. „olacach miejskich” – kto z UM to pisze? analfabeci / dyslektycy / urzędnicy? 😛

    1. Jak są błędy to pewnie Kuczyński. Zobacz na leczna24 trudno tam znaleźć artykuł bez błędów, tak się stara 😉

  4. Przed pisaniem takich rzeczy warto zapoznać się z umową.
    [ciach] wulgaryzmy! To ostatni komentarz z wulgaryzmami, który pokazuje się w wąsatym blogu. /Bartol.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.