Radni: Oszczędzanie przez zaciemnianie?

Mieszkańcy Podzamcza i kol. Podzamcze informują o problemach związanych z wyłączaniem oświetlenia ulicznego po godzinie 23. Czy nie można zostawić włączonej chociaż co drugiej latarni?
Mieszkańcy Podzamcza i kol. Podzamcze z zazdrością patrzą na rozświetlone ulice w Łęcznej, w tym w okolicach magistratu. Oni wracając wieczorem z pracy narażeni są na niebezpieczeństwa, w tym z powodu nierówności w nawierzchni chodnika i ulicy nawet na groźne w skutkach potknięcia i upadki. Mało tego, mieszkańcy alarmują, że po zapadnięciu zmroku problem ze znalezieniem właściwego adresu mają służby ratunkowe.

Dlatego razem z radnym Mariuszem Fijałkowskim złożyliśmy w tej sprawie interpelację do burmistrza Łęcznej, wnosząc o rozważenie możliwości przywrócenia całonocnego oświetlenia tych miejscowości. Kompromisowym rozwiązaniem problemu byłoby pozostawienie włączonej w nocy co drugiej latarni.

„Kwestii bezpieczeństwa nie da się przeliczyć na pieniądze. Wierzymy jednak, że znajdzie Pan satysfakcjonujące mieszkańców rozwiązanie tego problemu, tym bardziej że w ostatnim czasie dzięki grupowym zakupom energii Urząd Miejski zaoszczędzi w przeciągu najbliższych dwóch lat ok. 400 tys. zł” – napisaliśmy do burmistrza. Mamy nadzieję, że nie pozostanie głuchy na apele mieszkańców.

***

W dniu dzisiejszym otrzymałem także sygnał, że kolejną noc w m. Podzamcze latarnie…

Cały artykuł przeczytacie na blogach radnych
<< Mariusza Fijałkowskiego >> oraz << Sebastiana Pawlaka >>

Udostępnij ten wpis!