Rajd Wiosenny już w najbliższą sobotę!

Jeszcze tylko przez dwa dni będą trwały zapisy chętnych do udziału w Wiosennym Rajdzie po Nadwieprzańskim Parku Krajobrazowym. Impreza współorganizowana przez Powiat Łęczyński, rozpocznie się w najbliższą sobotę 23 marca 2013, o godz. 8.30 na parkingu przy budynku Centrum Zarządzania Siecią w Łęcznej, al. Jana Pawła II 95A.

Program:
Przejazd busem trasą Łęczna – Łańcuchów. Zwiedzanie Łańcuchowa (kościół pw. Św. Jana Chrzciciela z pocz. XIX w., dwór w stylu zakopiańskim z XIX w.). Przejście piesze trasą: Łańcuchów – Łęczna (ok. 7 km) – zwiedzanie Łęcznej (barokowa synagoga z XVII w., kościół pw. Św. Marii Magdaleny z XVII w., zespół dworsko-parkowy na Podzamczu). Przejazd do Zawieprzyc (pozostałości zespołu pałacowo-parkowego z XVII w. z barokową kaplicą, lamusem i oranżerią). Konkurs krajoznawczy, i ognisko turystyczne. Planowany powrót o godz. 15.00.

Wpisowe dla mieszkańców Łęcznej i okolic to jedyne 5 zł. W ramach tej opłaty uczestnicy otrzymają okolicznościową odznakę rajdową, kiełbaskę do ogniska, nagrody w konkursie krajoznawczym, potwierdzenie punktów do OTP oraz opiekę przodownicką (przewodnicką). W cenie są również przejazdy busem.

PS. Jest to oczywiście rajd pieszy 😉

Szczegóły na: http://powiatleczynski.pl

Udostępnij ten wpis!