Sebastian Pawlak: Śmieciowe wodolejstwo

„Liczę jednak, że wspólnie uda się znaleźć rozwiązanie, które w perspektywie pozwoli osiągnąć cywilizacyjny postęp w dziedzinie gospodarki odpadami” – to zdanie z pisma burmistrza przejdzie do historii. Bo co autor miał na myśli, nie mam pojęcia.

Inaczej jak wodolejstwem nie mogę nazwać odpowiedzi na stanowisko grupy radnych wzywające burmistrza do zmiany tzw. uchwał śmieciowych (TUTAJ). Po lekturze 4 stron nadal nie mogę zrozumieć, dlaczego dziś cały system zamyka się kwotą 7,26 zł/osoby, a nowy jest droższy i nie można w nim zmieścić choćby ceny zakupu pojemników.

Z całej przydługiej odpowiedzi podpisanej przez burmistrza Teodora Kosiarskiego („KWW Wspólna Sprawa”) można wywnioskować, że gospodarz Łęcznej nie zamierza nic zmieniać w…

Ciąg dalszy artykułu przeczytacie na:
<< Blogu radnego Pawlaka >>

Udostępnij ten wpis!

7 przemyślenia na temat „Sebastian Pawlak: Śmieciowe wodolejstwo

 1. Ale o co ten krzyk? Nieprawdę napisał czy co? A może chodzi o to, żeby ludzie nie wiedzieli „z czym się je” ten komitet?
  Brawo! Podawać jak radni głosują i kogo reprezentują!

 2. HiH teraz piszesz do rzeczy. Zgadzam się oczywiście ze wszystkim co napisałeś. 😉

 3. Szanowny Zenonie, nie jestem radnym a od „polityki” staram się trzymać z daleka. Oczywiście Masz rację że start z tej samej listy to nie argument za bezmózgim podnoszeniem ręki na hasło burmistrza. Nie wiem, po co Pan Sebastian wplótł to w swój artykuł i dlatego poruszyłem ten temat.
  Tak więc, Szanowny Adwersarzu, masz w tym rację, ale Przyznasz chyba, że konstruktywna rozmowa byłaby bardziej pożyteczna niż takie artykuły. Chyba, że któraś ze stron nie dorosła do poważnej i konstruktywnej polemiki.

 4. HiH czy podany przez Ciebie argument pozwala na wyłączenie myślenia tak jak moim zdaniem zrobili to pozostali radni? Bo jak inaczej nazwać głosowania przeciwko pieniądzom na remonty ulic przy których się mieszka? Czy start z tej samej listy ma oznaczać tylko kolejną rękę do głosowania „ciekawych” pomysłów burmistrza? A może Ty jesteś jednym z tych radnych którzy podnoszą ręce na hasło?

 5. „KKW Wspólna Sprawa” – Szanowny Panie Sebastianie, niechże Pan przypomni czytelnikom z jakiego Komitetu Pan startował a wyborach. A jeśli chodzi o sprawę „afery śmieciowej” którą rozdmuchujecie na każdym kroku to myślę że opłaty nie są zbyt wygórowane a spokojna rozmowa więcej by dała niż ciągłe ataki i kłótnie. Obecnie bardziej mnie interesuje kto odpowiada za odśnieżanie dróg w Mieście Łęczna bo znów nie mogę dotrzeć do pracy. To jest skandal!!!

 6. Gdyby młodzi radni nie podnieśli krzyku, to dziś władza dałaby nam informacje, że przy stawkach 12/24 też wychodzi na zero. W bajki o czystych osiedlach wierzy już chyba tylko pan rzecznik.

 7. A zastanawiałeś dlaczego tak samo, albo drożej jest w Lublinie i innych miastach. Podobno do tej pory w Lublinie spółdzielnie płaciły 5,3 zł, a teraz jedna osoba ma płacić 18 zł.
  Ja zdanie o postępie odbieram, że wreszcie z osiedli znikną obrzydliwe kontenery, zasyfione zsypy – wyjedź na zachód to zobaczysz co to znaczy postęp.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.