Sesja rady miejskiej już w środę!

Mam przeczucie, że nie będzie to sesja z gatunku nudnych. Radni będą dyskutowali na temat udzielenia burmistrzowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2013 rok. Innymi słowy chodzi o potwierdzenie prawidłowości działania finansowego organu wykonawczego. Nikogo chyba nie muszę przekonywać, że za takie wykonanie budżetu, jakie mogliśmy obserwować przez ostatni rok, włodarz nie powinien otrzymać absolutorium. O tym jak podnosili ręce Wasi radni, tradycyjnie przeczytacie na wąsatym blogu.

Podczas środowych obrad zapadnie również decyzja w sprawie wprowadzenia zwolnień od podatku od nieruchomości – czyli wyborczy rok cudów trwa!

Radni postarają się także zmienić uchwałę w sprawie powołania stałych Komisji Rady Miejskiej w Łęcznej oraz uchwalić wieloletni program gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Łęczna na lata 2014 – 2018.

Przypominam najbliższe obrady rady miejskiej w Łęcznej odbędą się w najbliższą środę 18.06.2014. Start o godzinie 14-tej. Wstęp wolny, można także rejestrować przebieg sesji.

PS. Jak sądzicie, czy rada jest w ogóle przygotowana na przyjęcie uchwały w sprawie nieudzielenia absolutorium? Moim zdaniem przygotowana jest tylko jedna opcja uchwały 😉

Udostępnij ten wpis!