Śmieci nadal nie są odbierane na czas! [Zdjęcia]

Tym razem na blogowej skrzynce znalazła się informacja z Gminy Cyców. Jak podaje czytelnik, zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów w jego miejscowości, w miniony poniedziałek (21.10) łęczyński PGKiM powinien zebrać zielone worki ze szkłem.
Mieszkańcy wystawili więc zielone worki wzdłuż drogi. Niestety żaden nie został tego dnia odebrany przez firmę, która powinna się tym zajmować. Warto dodać, że niezebrane worki leżą tam do dzisiaj(23.10). Być może PGKiM powinien otrzymać specjalne mapy od urzędu…

Jak zwykle dla „urzędowych” niedowiarków mam fotki. Na workach widać dokładnie logo PGKiM. Mam nadzieję, że „dobry gospodarz” skontroluje miejską spółkę, zanim każe mieszkańcom płacić wyższe opłaty za odbiór odpadów.

(Kliknij na wybrany obrazek, aby go powiększyć)

PS. Tymczasem dzisiaj na stronie urzędu (tej oficjalnej) mamy artykuł pt. „Jak nam idzie segregacja„. Nie znajdziecie tam jednak ani jednego zarzutu w kierunku PGKiM, a jedynie apel do mieszkańców o segregację i kolejne straszenie podwyżkami opłat. Z informacją, że „to wszystkim nam się opłaci”. Patrząc na obecne stawki śmiem sądzić, że opłaci się głównie urzędowi.

Udostępnij ten wpis!

Jedna myśl na “Śmieci nadal nie są odbierane na czas! [Zdjęcia]

 1. Przyjrzeć się zawartości worka, trudno się dziwić PGKiM, że się ociąga z wywozem tych butelek.
  Pewnie oceniono, że to nie są butelki po Polskich trunkach i dla Spółki PGKiM korzyści z takiej segregacji nie przyniosą.
  A po za tym można stwierdzić patrząc na zdjęcie, że jeszcze worek do końca nie jest butelkami zapełniony, bo w tamtym miesiącu na tej ulicy wypito więcej trunków i zbiór odpadów szklanych był dużo większy.
  W mojej ocenie koszt transportu tak znikomej zawartości w workach staje się nie opłacalny dla firmy.
  Ps.
  Nie namawiam, ale musicie Państwo wyciągnąć wnioski sami.
  Proponuję – Pić Więcej, może trochę tańsze trunki, a będzie ich dużo więcej, wtedy życie staje się bezproblemowe i władza nie ma z Wami kłopotów.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.