Spotkanie w sprawie budowy elektrowni [Wstęp wolny]

Jak informują urzędowe strony, prowadzone jest postępowanie z udziałem społeczeństwa w sprawie decyzji środowiskowej dla planowanej elektrowni węglowej w Starej Wsi koło Łęcznej. W związku z tym, w najbliższą środę 18.09.2013 odbędzie się spotkanie informacyjne na temat wykorzystania uprawnień obywateli w tym postępowaniu. Mieszkańcy Łęcznej i okolic będą mogli dowiedzieć się jak skutecznie bronić swoich interesów w związku z planami budowy elektrowni węglowej w Starej Wsi k. Łęcznej. Na spotkaniu będą obecni prawnicy oraz eksperci. Poniżej zagadnienia omawiane podczas opisywanego wydarzenia.

– Informacja o stanie zaawansowania postępowania w sprawie planowanej elektrowni.
– Prawa obywateli w postępowaniu dotyczącym budowy bloku energetycznego.
– Przedstawienie przez dr. hab. Leszka Pazderskiego wyników najnowszego raportu Greenpeace „Węgiel Zabija. Analiza kosztów zdrowotnych emisji zanieczyszczeń z polskiego sektora energetycznego”.
– Ustalenie terminu warsztatów specjalistycznych dla zainteresowanych.

Podsumujmy:

Otwarte spotkanie dla mieszkańców
18.09.2013 r. (środa), godz. 18.00
Hotel Secession, ul. Stefanii Pawlak 36, 21-010 Łęczna
WSTĘP WOLNY

(Źródło: http://ekolublin.pl/)

PS. Co ciekawe urząd „kolorowego misia” nie informuje mieszkańców na swojej stronie, o tym spotkaniu. W urzędowym BIPie widnieje jedynie informacja o toczącym się postępowaniu oraz wrzutka, że po ustalonym terminie uwagi i wnioski nie będą rozpatrywane. Może władzy zwyczajnie zależy na tym, żeby trzymać Łęcznian w nieświadomości.

Udostępnij ten wpis!