Starosta włodawski zablokował wjazd Tira ze śmieciami. W-ce starosta łęczyński: U nas można!

19 czerwca do magazynu w Zofiówce trafiły dwa tiry z plastikowymi śmieciami z Danii. Odpady będą u nas składowane!
Tydzień wcześniej rozładunek ciężarówek zablokował starosta Włodawski. Sprawą zajęła się także prokuratura. Tymczasem łęczyński starosta nie widzi problemu. „W ubiegłym roku wydaliśmy zgodę na składowanie śmieci w tym magazynie firmie w Sobianowic. Zezwolenie mówi o nieszkodliwych i nieuciążliwych dla ludzi odpadach m. in. plastikowych, papierowych, foliowych, zużytych nośników cyfrowych. Zezwolenie jest ważne do 2020 r.” – powiedział Dariusz Kowalski, wicestarosta łęczyński.

Ta historia dzieje się w czasie kiedy praktycznie każdego dnia wybuchają pożary takich składowisk, a toksyczne opary opadają na okoliczne miejscowości.
To nie wszystko. Jak ustaliły służby włodawskiego starosty, przedsiębiorca działał bez zezwolenia. Nigdy nie została mu wydana zgoda na składowanie odpadów. Nawet nie złożył o nią wniosku. Na prywatnej działce w centrum Włodawy pod gołym niebem zalega już około tysiąca ton śmieci z Danii. Hałda kilkakrotnie już płonęła.

Te fakty nie odstraszyły rządzących naszym powiatem aby poważnie podejść do sprawy. To Ci sami ludzie, którzy jeszcze kilka miesięcy temu usilnie forsowali likwidację kolejnych szkół.

Pewnie chcielibyście wiedzieć jakie warunki dla rozładunku śmieci postawili włodarze z Łęcznej? Usiądźcie teraz. Otóż odpady muszą być przechowywane w zamkniętym magazynie z betonową podłogą. To nie żart. Chyba nie muszę dodawać, że ci ludzie cały czas decydują o przyszłości Łęcznej i całego powiatu.

Wypada nam zatem zacząć odliczać dni do tajemniczego „samozapłonu”. By żyło się lepiej…

Łęczyńskie pseudo-media z pewnością o tym fakcie nie napiszą. Nie od dzisiaj wiadomo, że nie wolno im dotykać spraw, które stawiają urzędy w złym świetle. Dlatego dla zwiększenia zasięgu kliknij na niebieski przycisk LUBIĘ TO! widoczny pod tym zdaniem.

Udostępnij ten wpis!

7 przemyślenia na temat „Starosta włodawski zablokował wjazd Tira ze śmieciami. W-ce starosta łęczyński: U nas można!

  1. To jest przerażające!!!! Obok znajduje się przedszkole i szkoła w Zofiówce !!!!!!

  2. Samorząd łęczyński to niemoc i kolesiostwo, brak słów – wszyscy do wymiany

  3. cyt” Zezwolenie mówi o nieszkodliwych i nieuciążliwych dla ludzi odpadach” – Akurat?
    To czemu te śmieci w Danii nie pozostały, jak są takie nieszkodliwe?
    Panie Kosiarski a może im tak za nieposegregowane odpady cenę w górę lekko dźwignąć, nie po 14 😉 a po 14,50 np. od takiego TIR-a, lub każdej dostawy – niech płacą „skurwiele”, jak nie „umieją posegregować”? – pokażmy im Kto Tu Łęczną rządzi 😉
    Panie Starosto a pan – Zadłużyliście Powiat na lata i jeszcze śmieci z zachodu chcecie na naszym terenie składować? , my i tak mamy tu miejski nagromadzony przez lata rządów własny „burmistrzowski” syf i chyba na dzień dzisiejszy wystarczy?.

  4. Tam już były odpady opakowan po spożywce. Zakupiwszy SKR od syndyka, nowy właściciel miał duży kłopot z tymi odpadami. Nie bardzo chce mi się wierzyć, że pan Bili… , wie o tym składowisku. I jakaś obca firma dostała pozwolenie środowiskowe? Mnie nasz urząd wybił z głowy recykling elektro w tym miejscu. Co to kur.a ma być. Burdel czy urząd.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.