Szlaban [nie]zgody na Staszica [Zdjęcia]

Czytelniczka wąsatego bloga poprosiła mnie kilka dni temu o interwencję w sprawie parkingu przy ul. Staszica 21 i 23. Konkretnie chodzi o szlabany zamontowane przed wjazdem na parking. „Obecnie administracja sprzedaje piloty do szlabanu po sztuce na mieszkanie i dalszej sprzedaży nie przewiduje. Zwracałam się z pisemna prośbą do Zarządu Spółdzielni i rozmawiałam osobiście z Prezes. Obiecała, że prośba zostanie pozytywnie rozpatrzona. Od 5 października szlaban zamknięto, a ja i wiele innych osób w podobnej sytuacji nie mamy możliwości parkowania na parkingu przy bloku. Obecnie parking jest w połowie pusty. Spółdzielnia czyli zarząd nie chce sprzedać pilotów ani wskazać miejsca w którym taki pilot można zakupić. Jako mieszkaniec czuje się osobą dyskryminowaną” – pisze czytelniczka

Opisywany parking:

Sprawie przyglądał się również radny miejski i członek rady nadzorczej spółdzielni „Skarbek”, Sebastian Pawlak. Okazuje się że szlabany powstały na wniosek części mieszkańców i faktycznie w pierwszej kolejności sprzedawano tylko po jednym pilocie na lokal. Wygląda jednak na to, że już po 15 października, władze spółdzielni będą rozpatrywały wnioski mieszkańców o możliwość zakupu dodatkowych pilotów. Na decyzję z pewnością będzie miała wpływ kwestia terminowego regulowania opłat na rzecz spółdzielni.

Przy okazji tego wpisu, chciałbym zapytać również Was, jak oceniacie grodzenie miejsc parkingowych przez spółdzielnie? Czy jest to według Was zabieg niepotrzebny, czy wręcz przeciwnie, brak nowych miejsc parkingowych i duże zagęszczenie obecnie istniejących wymaga podejmowania właśnie takich środków?

Udostępnij ten wpis!

37 przemyślenia na temat „Szlaban [nie]zgody na Staszica [Zdjęcia]

 1. Jako mieszkaniec bloku 23, widzę kogo boli szlaban najbardziej. Mieszkańców „Wspólnoty” przed pojawieniem się szlabanów stałych użytkowników parkingu,jeden blok ma mało miejsc drugi ma ale pewnie drogie…….
  Tylko dlaczego protestowali przeciwko budowie parkingu przy banku?????
  A że po jednym pilocie???
  Słusznie, złodziejski naród i tak nas należy traktować, weźmie dwa piloty choć nie ma samochodu i wypożyczy znajomemu po 50 zł miesięcznie.
  Co może nie mam racji???

  1. Zgadzam się z Tobą, boli mieszkańców nie tylko „wspólnoty” ale także „Batorego”. O tym, że można wypożyczyć „pilota” za opłatą też słyszałam i potwierdzam,że tak się dzieje. Koś zarabia sobie teraz na tym, niekoniecznie spółdzielnia.

   1. Oj naiwnaś dziecko, naiwnaś. Ty nawet najmniejszego pojęcia nie masz ile spółdzielnia zarabia na mieszkańcach. Już samo sprzedawanie pilotów do nielegalnych szlabanów jest oszustwem. Bo zgodnie z prawem pilot powienien dostać każdy z członków spółdzielni, nie tylko wybrańcy. I jeszcze w związku z tym, że podobno inicjatywa należała do części mieszkańców to oni właśnie powinni pokryć te koszty. A naprawdę za ten szlaban zapłacono pieniędzmi wszystkich mieszkańców nie tylko bloków 21 i 23, bo te bloki chyba jeszcze spłacają kredyt za ocieplanie budynków.

    1. Każdy????
     Do mojego spółdzielczego mieszkania też może wejść każdy członek spółdzielni?????
     Zostając członkiem spółdzielni i wybierając mieszkanie w takim lokalu godzę się na pewne niedogodności, jak nie pasuje to nie ma obowiązku mieszkać w mieszkaniu spółdzielczym.
     Od szesnastu lat mieszkam w „Skarbku” i choć pewnie ma swoje wady to mi to pasuje (ogólnie spółdzielnia, nie wady) nie rozumiem ludzi którzy mieszkają tu narzekają, marudzą. Wygląda jakby mieszkali tu na złość komuś ale to ich wybór.
     A szlabany?? cudo, i ile wolnego miejsca.

 2. Myślę, że to nie jest ostatni szlaban w naszym mieście będą powstawać następne. Społeczeństwo nasze jest mobilne, już 18 latkowie mają własne autka i dojeżdżają do szkół. Parkingów nie przybywa, a i inne spółdzielnie nie dbają o swoich mieszkańców. To tylko przed wyborami kandydaci na radnych mamią nas obietnicami bez pokrycia,obiecują czego to nie zrobią, a potem to tylko się słyszy „Nie da się”.

 3. Swoją drogą to ciekawe że blok Staszica 21 broni tak tego parkingu a sami parkują również przy parkingu przy ulicy. Bo mają duuużo bliżej. Zatem co od teraz już tam nie będą parkować?

  1. I mają rację. Bo tak się składa, że działka gruntu pod 21 i 23 oraz pod tym paringiem jest ta sama. Mieszkańcy 21 mają takie samo prawo do tego terenu jak ci z 23.
   Ha, ha, ha. Co? Zatkało?

   Ale to nie jest ważne. Bo tak naprawdę jednakowe prawo do tego terenu mają WSZYSCY członkowie spółdzielni SKARBEK. A to dlatego, że majątek spółdzielni jest ich wspólną własnością i każdy z członków ma takie samo prawo korzystać z tego parkingu. Zatem tak naprawdę instalowanie szlabanów narusza prawa wszystkich innych członków mieszkających w innych miejscach na terenie SKARBKA. Poza tym, co to znaczy na „wniosek części mieszkańców”. To chyba jakaś kpina. Na wniosek? Tak ale większości i to nie mieszkańców 21 i 23, ale tak naprawdę wszystkich członków spółdzielni. Bo to,że działka gruntu jest jedna ma znaczenie tylko i wyłącznie dla wymiaru stawki opłaty podatku od nieruchomości, a w żadnym wypadku nie może mieć znaczenia w kwestii decydowania o ograniczaniu swobodnego dostępu do tego terenu.
   Chcecie mieć WŁASNY ZAMKNIĘTY PARKING? Jedyna zgodna z prawem droga to wyodrębnienie wszystkich mieszkań w bloku, złożenie wniosku o podział gruntu, podzielenie działki pomiędzy 21 i 23, założenie WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ bloku 23 a potem ogrodzenie WŁASNEGO terenu WSPÓLNOTY.

   1. Cruiser – kolego to akurat mnie nie „zatkało” bo ja doskonale zdaje sobie sprawę że własność spółdzielcza należy do WSZYSTKICH mieszkańców należących do tej spółdzielni (do mnie także). Chodzi mi o to że tak dużego parkingu który „należy” do dwóch bloków nie ma w Łęcznej. A ten szlaban to absurd. Te 2 bloki nie są ponad innymi. Więc nie wiem dlaczego jest ta durna tabliczka na wjeździe. Część jest prawdą bo PARKING DLA MIESZKAŃCÓW SM SKARBEK. Ale dopisek ZAMIESZKAŁYCH W BUDYNKACH PRZY UL STASZICA 21 i 23 jest oburzająca i dyskryminująca. Bo parking jest utrzymywany ze budżetu na który składają się WSZYSCY mieszkańcy spółdzielni.

    1. Konetekst pytania wskazywał inaczej, ale nie dziwi mnie, że można być wściekłym na TABLICZKĘ, zwłaszcza w sytuacji, kiedy została ona postawiona niezgodnie z prawem.
     Tylko, że o ile w całej Polsce obowiązuje prawo spółdzielcze to w Łęcznej obowiązuje PRAWO ZARZĄDU SM SKARBEK, a to już zupełnie inna para kaloszy.
     Zauważ, że nie tak dawno, kiedy jeszcze ocieplano budynki przy Staszica wyniknęła kwestia podniesienia poziomu posadzki na balkonach, kiedy mieszkańcy zaczęli zgłaszać do ZARZĄDU wnioski o podniesienie wysokości balustrady jaśnie pan VICE powiedział, że on jako uprawniony nadzorca budowlany stwierdza, że wysokość jest właściwa i żadnych zmian nie przewiduje, a jak tylko sprawą zainteresowali się PRAWDZIWI DZIENNIKARZE i ukazały się artykuły to szybko, w popłochu wręcz dospawywano kątowniki na balkonach, żeby było zgodnie z wymogami prawa budowlanego.
     Problemem jest to, że osoby zarządzające Skarbkiem się po prostu do tego nie nadają, co widać na każdym kroku i w dodatku żaden z mieszkańców nie ma pojęcia ile za to dostają pieniędzy.

     Nawet wspomniany w artykule Pan Pawlak nie ma takiego pojęcia, bo przecież został wybrany do Rady Nadzorczej, żeby starać się poprawić sytuację mieszkańców i co? I nic. Po chwili został „ustawiony” przez zarząd i koniec. A w artykule napisano, „przyglądał sie sprawie”. I co zobaczył, nawet nie zadał sobie trudu, żeby sytuację parkingu skonfrontować z przepisami prawa, ale przecież nie gryzie się ręki, która karmi, no nie?

     Mieszkańcom można więc tylko współczuć albo powiedzieć SORRY TAKI MACIE ZARZĄD. 😀

 4. Mieszkam jakoś 5-10 min. od tego parkingu. Jest mi smutno, że wszyscy się odgradzają. Jest to duży parking i parokrotnie zdarzało mi się stawiać tam samochód. Samochód stawiałam w taki sposób aby zająć możliwie jak najmniejszą powierzchnię i aby inni obok mnie mogli zaparkować. Nie widziałam w tym problemu patrząc na to, że było tam zawsze miejsce. W okolicy mojego bloku (Staszica 13, 4, 21) nie ma nieraz miejsca nawet o godzinie 12, o zaparkowaniu wieczorem nie ma w ogóle mowy.
  Zostawiam nawet samochód na Stefanii Pawlak.

  Ja jestem za tym żeby parkingi były ogólnodostępne, u mnie pod blokiem naprawdę tych miejsc nie ma. Moja rodzina ma jeden samochód. Sąsiedzi mają po 2-3.

  Gdzie będziemy zostawiać samochody jak dojdzie i do tego, że pojedyncze miejsca będą wykupywane?

  Szukałam możliwości zaparkowania na oszlabanowanych parkingach ale wszędzie odsyłali mnie z kwitkiem mówiąc, że nie mają już pilotów. Jest to przykre, bo kiedyś nie było żadnego problemu z samochodem, a teraz muszę stać godzinami w oknie i czekać aż zwolni się miejsce pod blokiem.

  1. kolego PRAWDA jest taka, że na „starym” osiedlu spółdzielnia Batory nie robi NIC – żadnych parkingów dla swoich członków. Mało tego to nie chcą nawet słyszeć żeby spó.Skarbek zrobiła takie parkingi na pasach ich działek. Więc do kogo masz pretensję? Przed każdym blokiem powinny parkować i TYLKO auta mieszkańców danego bloku, a nie chętni z innych bloków, którzy często mają po 2-3 auta i są zdziwieni, że ludzie zaczynają się wk..ć

   1. A czy ja napisałam, że mam do kogoś pretesje? A w nosie mam to, ze według ciebie mam parkować pod własnym blokiem. Nie wjadę na chodnik jak nie ma tam miejsca. Moze ty nie masz problemu z miejscem parkingowym ale zapraszam na ulice Staszica. Wracam do domu o różnych porach i po konkretnych godzinach nie mam gdzie zaparkować. Życzę ci podobnej sytuacji to może zrozumiesz.

    1. więc w jakim celu wylewasz tu publicznie swoje żale i pretensje??? Idź do prezesa spółdzielni (zapewne Batory) i niech zrobi wam dodatkowy parking (miejsca ma b.dużo). Ja również mam problemy z miejscem do parkowania właśnie przez takie osoby jak Ty, które mają pretensje do całego świata ale nie do PREZESÓW własnej spółdzielni i w perfidny sposób zajmują miejsca parkingowe pod blokami innych mieszkańców z innych spółdzielni. MIEJSCA PARKINGOWE PRZED BLOKAMI SPÓŁDZIELNI (Batory lub Skarbek) są WŁASNOŚCIĄ TYCH SPÓŁDZIELNI, A MIEJSCA PARKINGOWE NALEŻĄ DO MIESZKAŃCÓW DANYCH BLOKÓW (Spółdzielni), A NIE CAŁEJ ŁĘCZNEJ!!! MASZ jeszcze Hades, który jest blisko Staszica – niech prezes Batorego zwróci ci koszty parkowania, no chyba, że on także ma to w NOSIE, bo najlepiej jest korzystać z CUDZEGO (0 inwestycji) niż wydawać pieniądze na własne parkingi!

     1. Człowieku idź przytul żonę, pocałuj ja albo idz do psychologa, bo masz problem z nadmierna agresja. Nie zabronisz mi wypowiedzieć swojego zdania, przeczytaj sobie konstytucje. To, że ja mam inne zdanie niż Ty to nie daje Ci prawa do atakowania mnie. To nie były moje „żale” jak to nazwałeś tylko moja opinia.
      A jak Tobie przeszkadzają obce samochody to sam wykup sobie miejsce w Hadesie.
      A skoro masz takie świetne pomysły to załatw sobie szlabanowany parking.
      Proponuje wiecej dystansu do wypowiedzi innych internautów, bo kultura nawet anonimowa zawsze jest przyjemniejsza. Ja swoim wpisem nie obraziłam nikogo tylko wypowiedziałam swoje zdanie, a Ty na mnie naskoczyłeś.

     2. kobieto, czy Ty umiesz czytać ze ZROZUMIENIEM, czy ktoś Cię w domu krzywdzi i wyrażanie mojego normalnego zdanie odbierasz jako agresję? Moja wypowiedz i mój punk widzenia jest dla Ciebie AGRESJĄ i OBRAŻANIEM, natomiast twoje wypowiedzi są już jak najbardziej OK bo są Twoje??? Przeczytaj sobie jeszcze raz moją wypowiedz i podaj mi choć jedno słowo, w którym Cię obraziłem, w którym Cię atakuje? Ja wyrażam tylko swój punkt widzenia (czy się to komuś podoba czy nie)bo takowe mam prawo! Nie wysyłam nikogo do psychologa, psychiatry, itd., bo to już niestety jest obrażanie ze wskazaniem winnego! NIE WYSTARCZY PRZECZYTAĆ KONSTYTUCJĘ – TRZEBA JĄ JESZCZE ZROZUMIEĆ! Czytacie poważne rzeczy, a opowiadacie FRAZESY i jeszcze się szczycicie swoją wielką wiedzą. Pozdrawiam

     3. No nie po prostu rewelacja. Największe bzdury jakie ostatnio czytałem. Tak się składa, że prawo parkowania na terenie osiedla mają wszyscy mieszkańcy i tam gdzie chcą, jeżeli ktoś lubi to nawet ze Staszica 23 może sobie parkować pod Staszica 1, a nawet dalej. Bo własność spółdzielcza to nie prywatna. Więc, zmień dilera i poczytaj sobie. Najlepiej ustawę – Prawo spółdzielcze i Ustawę o spółdzielniach mieszkaniowych. No chyba, że nie umiesz czytać.

     4. kolego, wydaje Ci się, że przeczytałeś jakieś ustawy i jesteś wszystko wiedzącym, a w dodatku ę, ą. Otóż zapewniam Cię, że tak nie jest i bardzo się mylisz, chyba nawet sam nie wiesz jak bardzo.

 5. Jestem użytkownikiem tego parkingu i fakt był problem z parkowaniem. W roku 2010 była petycja do Zarządu Spółdzielni o szlaban. Niestety jak nam wtedy tłumaczono brak środków finansowych. Od tamtej pory była cisza. Przez ten czas jakoś radziliśmy sobie z parkowaniem. Fakt kiedy było jeszcze liceum, był tłok, teraz pustki. Faktem jest też, że mieszkańcy sąsiednich bloków parkowali na tym parkingu, gdzie przy wjeździe na parking Spółdzielnia zamontowała tabliczkę dla kogo jest to parking. Mieszkańcy sąsiednich bloków nie czytali tej tabliczki. Byli też tacy, którzy korzystali z odśnieżonych miejsc na parkingu nie przykładając do tego ręki. Każdy odśnieżył sobie swoje miejsce, a nawet zbierano się w grupy i robiono to wspólnie. Krew człowieka zalewała jak wracał po pracy a na jego miejscu parkował ktoś z Gwarków 3 lub Gwarków 2, albo ze Szkolnej 10. Musze tu też wspomnieć o parkingu jako o miejscu do zabawy dla młodzieży, która dość często na nim robiła sobie imprezy. Był rozpalany grill, odbywały się dyskoteki, handel narkotykami, i zakłócanie ciszy nocnej. Nie tak dawno bo w miesiącu sierpniu w nocy z niedzieli na poniedziałek była dość huczna impreza 3 krotnie była wzywana policja. Po czym młodzież była tak rozjuszona tym faktem, że zastraszali i odgrażali się mieszkańcom. Na ten parking mógł wjechać każdy kto chciał, dlatego cieszę się,że ten szlaban jest. Jedyne co mnie oburza to to, że przed zamontowaniem tego szlabanu Spółdzielnia czyli Zarząd nie konsultował z nami czyli mieszkańcami ul. Staszica 23 i Staszica 21, czy nadal chcemy oraz warunków korzystania z tego parkingu. Fakt jest faktem, że w mojej rodzinie jest trzy samochody i wszyscy pracujemy, o różnych porach wyjeżdżamy i wracamy. Dla mojej rodziny potrzebne są 3 piloty. Na dzień dzisiejszy mamy jeden. Kiedy wracam pierwsza parkuje przy sąsiednich blokach, ewentualnie przy Czerwonej Torebce. Kilka krotnie oberwało mi się od mieszańca z ul. Gwarków,że parkuję na parkingu spółdzielni Batory. Zniosę i to i mam nadzieję, że Zarząd Spółdzielni przemyśli swoje zachowanie i podejmie mądre, rozsądne decyzje. Zakończę tym, że faktem oczywistym jest to, że Parking jest teraz pusty. Faktem jest też to, że na parkingu parkują 3 samochody,których właściciele nie są mieszkańcami tych dwóch bloków. Pytanie, skąd mają piloty? Pozdrawiam bywalców tego bloga.

  1. no sory .. z tym odśnieżaniem jakie swoje miejsca … przywłaszczyłaś sobie miejsce na parkingu ??

   a co do handlu i imprez … padłem ze śmiechu z Twoich wniosków wynika że to prawie nowojorski harlem.

   1. Gdybyś pomieszkał tyle lat co ja i doświadczył, tego co mieszkańcy zapewne nie miał byś się z czego śmiać.

    1. ależ mieszkam i doświadczam i nie widzę problemu. Ludzie jak chcecie mieć wszystko swoje na swoim podwórku to proponuję się przeprowadzić do domu. Ludzie muszą w końcu to zrozumieć że to jest osiedle pełne bloków i mieszkając w tej okolicy jak i w innych blokowiskach trzeba się z tym liczyć że nie wszystko jest po naszej myśli.

  2. Piszesz że macie 3 samochody. To fajnie że wam się powodzi, ale zapewne nie będziesz miała nic przeciwko temu żeby zapłacić za dodatkowe 2 miejsca? Skoro miejsca dla mieszkańców mają być zagwarantowane to powinny być wliczane w czynsz mieszkania i w czynszu opłacane. Fakt, że miejsc jest za mało, ale blokowanie każdego wolnego miejsca szlabanem nie jest najmądrzejszym rozwiązaniem.

   1. Oczywiście, że nie mam nic przeciwko temu, żeby płacić za każde miejsce. Uczciwie zapłacę. Każdy chce mieć porządek na swoim podwórku, my też. Ponieważ wykupując mieszkania płaciliśmy za grunty i wokół bloków dlatego ten parking jest dla mieszkańców bloku Staszica 23 i Staszica 21.

    1. Grunty przyległe do budynku – wiesz w ogole co to jest ? Chcesz mi powiedzieć ze parking ten przylega do bloku Staszica 21? 🙂
     Najpierw proszę zapoznaj się z tym co „kupiłaś wraz z mieszkaniem”.
     Bo zaraz okaże się że wszyscy którzy myślą podobnie do Ciebie powiedzą że budynki przylegające do ich bloków jak np inne bloki czy sklepy są ich własnością bo przecież „kupili je wraz z mieszkaniem” 😉
     Zapewniam Ciebie że nie kupiłaś parkingu. To co kupiłaś wraz z mieszkaniem jest Twoją piwnicą.

  3. Czyli psioczyłaś na innych że zajmują „twoje” miejsce parkingowe a teraz sama zajmujesz je innym ? Na dodatek zabierasz miejsce na PRYWATNEJ własności jaką jest parking przy Czerwonej torebce i odbierasz miejsce ludziom którzy chcą zarobić tam zakupy ? To teraz się nasuwa refleksja. Gdy Kali kraść to dobrze ale gdy Kaliego okradną to już źle tak ?
   Ludzie Ciebie przeganiają bo sami nie mają parkingów, zwłaszcza że sama ich przeganiałaś swego czasu.

   A co do „imprez” To chyba czegoś nie zauważyłaś ale od jakiegoś czasu jest zmontowana kamera nad waszym cudownym parkingiem. Więc chyba „czujne oko” widzi co się dzieje. Jeśli nie to miej pretensje do SM.

   Skoro tak bronicie tego parkingu i uważacie że jest WASZ i tylko wasz (chociaż śmiem twierdzić że jest to parking SPÓŁDZIELCZY więc WSZYSCY mieszkańcy spółdzielni mają do niego prawo) to niech spółdzielnia wprowadzi miesięczną opłatę. Ale nie od samochodu bo to można łatwo obejść. Z góry każdy 18 + jest potencjalnym właścicielem auta w waszych blokach to niech co miesiąc będzie opłata z tego tytułu za „swój” parking. Na dodatek niech każdy WASZ samochód ma plakietkę / identyfikator za szybą że jest z bloku 21 / 23. Wtedy gdy będziecie parkować gdzie indziej bo nie będzie miejsca u was na parkingu to straż miejska będzie was mogła odholować.
   Dodatkowo proponuje ogrodzenie terenu płotem na 4 metry i drutem kolczastym. No i oczywiście uzbrojony wartownik.

   1. Owszem zabieram innym miejsca i jest mi z tego powodu przykro, ale gdy tylko mam możliwość wjazdu na parking wracam i nie blokuję innym miejsca. Co do zamontowanej kamery to różnie z nią bywa. Swojego czasu była tylko atrapą, a czy teraz działa to nie wiem. Każdy ma swoje racje stare przysłowie mówi: głodny sytego nie zrozumie i na odwrót.

  4. ale do kogo masz pretensję o miejsce parkingowe pod 23? Przecież na jedno auto masz pilota i zawsze tam zaparkujesz, a co cię obchodzi, że np. syn czy córka mieszkańca bloku 21 lub 23, mieszkający/a w innym bloku parkuje tam swój samochód bo ma pilota? Skoro stać cię (rodzinę) na 3 auta to jedno jest parkowane pod 23, a dwa następne parkuj sobie w Hadesie lub na innych parkingach gdzie jest tabliczka: PARKING WYŁĄCZNIE DLA MIESZKAŃCÓW SPÓŁDZIELNI SKARBEK!Szkoda, że nie masz firmy i 4 busów które miałyby parkować pod 23 bo przecież tam mieszkasz. Pomyśl o innych mieszkańcach, którzy mają po jednym aucie. DOBROBYT to twój problem i ja również nie pozwoliłbym sobie na to aby przed moim blokiem gdzie jest problem z miejscem do parkowania, swoje 3 auta parkowała jedna rodzinka bo ją na to stać. Każdy powinien mieć prawo do parkowania JEDNEGO auta pod swoim blokiem (nie 2,3,4), a więcej na płatnych parkingach. Przykro jak ktoś myśli tylko o swojej d..ie – bo go stać.

 6. a gdzie zaparkuje autokar z dziećmi na basen !!! łeb kapusty tylko przynieść na sesję za takie tolerowanie samowoli

  1. Autokar parkuje w zatoczce naprzeciwko basenu – tutaj akurat szlaban i parking nie koliduje – autokar tam nie wjeżdżał.

 7. Właśnie o to chodzi że w Łęcznej parkingów ubywa. Wspomniałem o parkingu przy sekcji zapasów Górnika. Kolejne są Gwarku, na Żabickiego koło spółdzielni, i na Staszica między wieżowcami no i teraz największy na osiedlu przy Szkole. Ciekawe czy ten nowy parking przy banku też będzie zamknięty. Swoja droga to ciekawe dlaczego najpierw zniszczono boisko dzieciakom kladac plyty betonowe jako dojazd do plebani. A pozniej mowi sie ze robi sie parking na boisku ktore nie bylo wykorzystywane.
  Nie budowane są parkingi a samochodów przybywa. Jeżeli na 2 bloki przypadał by tak duży parking jak ma to miejsce na Staszica to myślę że nikt by nie chciał nawet tam parkować bo podobne warunki miałby przy sobie.
  Nie jestem zwolennikiem asfaltowania wszystkiego co się da. Ale myślę że poświęcić trochę zieleni miejskiej

  A może to przemyślane działanie by pokazać jak potrzebna jest straż miejska ?
  Teraz będzie tak że ludzie będą parkować gdzie popadnie. Na chodnikach trawnikach i na zakazach. A straż miejska będzie kosić mandaty i wzrosną przychody.

  1. pytanie kto zapłacił za szlabany niemałą forsę …1. właściciele pilotów 2. wszyscy ( czlonkowie spoldzielni ) tym samym robiąc loda wybrańcom ?

 8. „Kto jest przy „korycie”, czy ma ma pilota – ten ma władzę w naszej Łęcznej”
  Ale miejmy nadzieję, ze będą w końcu zmiany.
  Trudno się dziwić mieszkańcom tego bloku, że nie życzą sobie obecności pojazdów np. z innej części osiedla, czy ulicy.
  Przykład:
  Jak byś Ty się zachował, gdybyś pod oknem swojego bloku codziennie widział parkujący samochód osoby mieszkającej np. przy ulicy Gwarków 1,3, Skarbka, czy innej sąsiedniej a Ty przyjeżdżając do siebie do domu nie masz gdzie zaparkować?
  Można sobie gdybać i wszystkie racje będą pewnie zasadne.
  Odnośnie pilotów, często w jednym domu są przynajmniej ze dwa samochody.
  Jak pogodzić fakt, ze jedno z domowników jedzie rano do pracy i otwiera szlaban a druga osoba z tego samego domu ma późniejszy wyjazd i co – stoi pod szlabanem i czeka?
  Totalna bzdura w temacie przydzielania pilotów.
  Ale zastanówmy się czemu powstają takie szlabany?
  W mojej ocenie sytuacja taka przybiera takie formy z racji tego, że samochodów przybywa z roku na rok a miejsc parkingowych nikt w mieście nie robi.
  Zatem może radni powinni skierować pismo do Pana Kosiarskiego, czemu to nie realizuje tego co obiecał mieszkańcom, jak zostanie wybrany na kolejną kadencję.
  Pisał Wam w ulotce tak pięknie, że zrobi Wam parkingi abyście go tylko wybrali.
  Osiedle Samsonowicza uwierzyło? w te brednie – to teraz nie ma się co dziwić, że mieszkańcy poszczególnych bloków się odizolowują, bo chcą miejsc parkingowych u siebie pod blokiem dla siebie.
  A wyznawcy gospodarza niech lepiej nie p….olą farmazonów najlepiej jak potrafią niech mu dalej d..ę lizą, klepią po ramieniu i mówią, że Łęczyńskie Spółdzielnie Mieszkaniowe powinny razem się dogadywać i robić parkingi w Łęcznej – tylko gdzie?
  A nasz gospodarz niech tak dalej rządzi, „trzepiąc kasiorę” po ok 12000 tyś zł/ miesięcznie a jego – tzn. nasze tereny miejskie za jego rządów niech dalej zarastają krzakami a on razem z dupo-lizami i swoimi wyznawcami z mieszkańców Łęcznej się śmieje. 🙁 🙂
  Ps.
  Pozdrawiam tych wk….onych

 9. pamietam jak dziś gdy grodzono parking przy Górniku sekcja zapasów. Kazano najpierw usunąć auta bo będzie „przeprowadzany remont parkingu”. Później okazało się na czym polegał remont. No cóż. Może powinni jeszcze grodzić działki wokół bloków żeby tylko swoje psy mogły tam sr@ć. Jeśli byłoby coś w zamian to czemu nie. A tak miejsc parkingowych na osiedlu Samsonowicza jest tyle co za czasów komuny gdzie było kilka samochodów na cały blok. A teraz kilka samochodów to jest w jednym mieszkaniu. Więc czy grodzenie terenu który wybudowano dla górników za czasów poprzedniego ustroju i robienie z tego „własności spółdzielni” jest CHORE ! Przypomina to trochę zawłaszczanie. Bo to nie jest teren prywatny i powinien być ogólnie dostępny.

 10. Bardzo jestem ciekawa czy parking będzie wypełniony po brzegi. Zwłaszcza że na parkingach obok znaleźć teraz miejsce popołudniu czy wieczorem graniczy z cudem.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.