Urząd kręci w sprawie ścieżki w parku na Podzamczu? [Dokument]

Na zarzuty mieszkańców Podzamcza w sprawie niedostatecznego utwardzenia ścieżki w parku miejskim, włodarz odpowiedział, że konsultował jej powstanie i wykorzystaną technologię z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Niestety, nie napisał co dokładnie konsultował. Celowo? Jestem przekonany, że tak!
Czytelniczka bloga, Paulina Kamińska, przekazała w ubiegły piątek odpowiedź Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w sprawie w/w ścieżki. Jej treść z pewnością Was zaskoczy.
Konserwator potwierdził, że łęczyński ratusz wystąpił do niego o zgodę na wykonanie alei parkowej UWAGA!!! przy użyciu kruszywa mineralnego. Wygląda więc na to, że urzędnicy nawet nie pytali o to czy ścieżkę można wyłożyć kostką brukową (tak jak miejskie chodniki czy ostatnio tereny na których ustawiono siłownie plenerowe).
Konserwator w swojej odpowiedzi poszedł jednak o krok dalej i przyznał, że dopuszczalne jest stosowanie kostki brukowej – głównie w miejscach służących ruchowi kołowemu. Dało się?!
Pełna treść odpowiedzi poniżej.


Zaskoczeni?

Kolejny raz potwierdza się teza, że łęczyńskim urzędnikom (a szczególnie „dobremu gospodarzowi”) warto patrzeć na ręce i za każdym razem weryfikować podawane informacje.

Udostępnij ten wpis!

2 przemyślenia na temat „Urząd kręci w sprawie ścieżki w parku na Podzamczu? [Dokument]

  1. Ja już dawno miałem wyrobione zdanie o tym człowieku.
    Szkoda tylko, że próśb mieszkańców nie bierze się w tym Urzędzie na poważnie.
    Mam nadzieję, że mieszkańcy ocenią te praktyki pana Burmistrza już przy urnie wyborczej.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.