Urząd kręci w sprawie ścieżki w parku na Podzamczu? [Dokument]

Na zarzuty mieszkańców Podzamcza w sprawie niedostatecznego utwardzenia ścieżki w parku miejskim, włodarz odpowiedział, że konsultował jej powstanie i wykorzystaną technologię z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Niestety, nie napisał co dokładnie konsultował. Celowo? Jestem przekonany, że tak!
Czytelniczka bloga, Paulina Kamińska, przekazała w ubiegły piątek odpowiedź Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w sprawie w/w ścieżki. Jej treść z pewnością Was zaskoczy.
Konserwator potwierdził, że łęczyński ratusz wystąpił do niego o zgodę na wykonanie alei parkowej UWAGA!!! przy użyciu kruszywa mineralnego. Wygląda więc na to, że urzędnicy nawet nie pytali o to czy ścieżkę można wyłożyć kostką brukową (tak jak miejskie chodniki czy ostatnio tereny na których ustawiono siłownie plenerowe).
Konserwator w swojej odpowiedzi poszedł jednak o krok dalej i przyznał, że dopuszczalne jest stosowanie kostki brukowej – głównie w miejscach służących ruchowi kołowemu. Dało się?!
Pełna treść odpowiedzi poniżej.


Zaskoczeni?

Kolejny raz potwierdza się teza, że łęczyńskim urzędnikom (a szczególnie „dobremu gospodarzowi”) warto patrzeć na ręce i za każdym razem weryfikować podawane informacje.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

2 komentarze do artykułu "Urząd kręci w sprawie ścieżki w parku na Podzamczu? [Dokument]"

  1. rolnik pisze:

    i git, miało byc kruszywo, jest, o co kaman?

  2. Ferdynand K pisze:

    Ja już dawno miałem wyrobione zdanie o tym człowieku.
    Szkoda tylko, że próśb mieszkańców nie bierze się w tym Urzędzie na poważnie.
    Mam nadzieję, że mieszkańcy ocenią te praktyki pana Burmistrza już przy urnie wyborczej.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes