Uwaga! Mandaty przy małym TESCO! [Zdjęcia]

Sobota jest bardzo dobrym dniem na zakupy. Właśnie z tej okazji postanowiłem poruszyć dzisiaj temat przesłany przez jednego z czytelników bloga. Dotyczy on sklepu Tesco na ul. Górniczej w Łęcznej. Dokładnie chodzi o sposób w jaki Klienci dostają się do tego sklepu.
Mieszkańcy okolic deptaka, idąc do „małego Tesco” nie rzadko korzystają z „wydeptu” wzdłuż wjazdu do parkingu podziemnego widocznego na poniższych zdjęciach. O ile samo poruszanie się po „wydepcie” nie narazi nas na dodatkowe koszty, to przejście przez jezdnię w miejscu niedozwolonym już tak.

Jak podaje czytelnik bloga, opisana wyżej sytuacja została „sprytnie” wykorzystana przez stróży prawa, którzy bezlitośnie wlepiają w tym miejscu mandaty.

Oczywiście można wymalować tam przejście dla pieszych, pod warunkiem, że prowadziłyby do niego chodniki. Najwidoczniej jednak ani miasto ani sklep, nie mogą lub nie chcą się dogadać w tej kwestii i ulżyć choć trochę mieszkańcom. Czyżby kolejny raz znane już wszystkim „nie da się” ? Urzędowa „tradycja” górą! ;/

Udostępnij ten wpis!

10 przemyślenia na temat „Uwaga! Mandaty przy małym TESCO! [Zdjęcia]

 1. tu jest ok, z tym przejściem na Stefanii to nie ma problemu, jest do dużego tesco problem, i sądzę że o tych faktach autor słyszał a dokleił co innego do tych informacji, przejscia przy dużym tesco nie bedzie bo nie ma chodnika, grunt jest prywatny a wasciciel nie jest zainteresowany pieszym klientem – nie iwem gdzie tu wina urzędu 🙁

 2. Zakupy w tym sklepie mogą kosztować Cię drogo.
  A jeszcze dodatkowo obok tego Tesco jest skrzyżowanie – ulica Targowa z ul Stefanii Pawlak.
  Skręcając w prawo z Targowej jest znak STOP.
  Też proponuję przestrzegać tego znaku, bo 30m dalej możesz być zatrzymany za wykroczenie.

 3. Zgodnie z prawem w tym kierunku mozna chodzic i nie mozna wedlug prawa dostac mandatu poniewaz w odleglosci 100 metrow nie ma przejscia dla pieszych umozliwiajacego przejscie w tym kierunku w ktorym sie udajesz. „(rozdział II) Art. 13. 2. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu..”

  1. Ale przy małym tesco jest przejście w odległości max 10m od tego miejsca.

 4. Bartol nie pomyliłeś przez przypadek małego Tesco (ul. Górnicza) z dużym (ul. Chełmska)? Bo rzeczywiście pod dużym Tesco słyszałem o mandatach moim zdaniem nie zgodnych z Art.13

 5. Przecież tam za 10m jest przejście (na jednej z fotek widać)… No ludzie bez przesady! Większy problem jest pod dużym Tesco na ul. Chełmskiej.

 6. Małe tesco jest na ulicy Górniczej a duże na Chełmskiej 🙂

  //Dzięki, poprawione 😉 ! Bartol.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.