[Uwaga] Sypią sie mandaty na Szkolnej [Zdjęcia]

Kilka dni temu czytelnicy wąsatego bloga informowali mnie o patrolach policji w nieoznakowanym radiowozie w okolicach szkoły (z „basenem”) przy ul. Szkolnej. Wtedy można było otrzymać mandat za przechodzenie poza przejściem dla pieszych.
Dzisiaj radiowóz pojawił się ponownie. Jednak tym razem mandatami zostali obsypani kierowcy.

Zwracam zatem Waszą uwagę aby w tym miejscu (oraz przy „małym” Tesco), rozglądać się bardziej niż zwykle przy przechodzeniu przez jezdnie. Gapiostwo może drogo kosztować.

Pewnie zastanawiacie się dlaczego akurat piesi znajdują się na celowniku łęczyńskich policjantów. Kilka dni temu z komendy we Włodawie wyciekło takie pismo/instrukcja.

W mojej opinii, wymowa pisma jest prosta. Skuteczność = duża liczba mandatów. Bezpieczeństwo? A kto by to mierzył… Mam tylko cichą nadzieję, że w łęczyńskiej komendzie nie funkcjonują podobne „standardy”.
Chociaż patrząc na to jak łęczyńscy policjacnci przesłuchiwali Krystynę Borkowską w sprawie paszkwili, które opłacała(LINK), można mieć pewne wątpliwości.

Jeśli widzicie podobny patrol w mieście, dajcie znać. Nie pozwólmy w ten sposób „poprawiać” statystyk!

Udostępnij ten wpis!

3 przemyślenia na temat „[Uwaga] Sypią sie mandaty na Szkolnej [Zdjęcia]

  1. Na tej ulicy obowiązuje strefa ograniczonej prędkości do 30 km/h. Strefy takie ustanawia się w celu upłynnienia ruchu pieszych, w strefach tych odchodzi się od wyznaczania przejść dla pieszych, gdyż z racji ograniczonej prędkości nie dochodzi do zdarzeń niebezpiecznych, nie ma również obowiązku oznaczania progów zwalniających. Więc, albo zmieńmy oznakowanie, albo odczepmy się od pieszych.

  2. piesi jak to piesi -ale panowie za kierownicą to czasami na ul Staszica formuła 1 tylko opony gwiżdżą do późnego wieczora jazda na maksa osiedlowymi ulicami

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.