Kosiarski straci asystenta! Będzie konkurs?

Ponad dwa lata temu Kosiarski okłamał Mieszkańców Łęcznej, twierdząc, że zatrudnia asystenta Krzysiaka (byłego wójta gm. Spiczyn) tylko na czas do powołania zastępcy. Jak wszyscy wiemy, specjalista od „realizacji inwestycji i pozyskiwania środków pomocowych” pracuje w urzędzie do dzisiaj, a oprócz pensji władza sypie dodatkami w postaci ekstra zleceń za spore pieniądze(LINK). Wygląda jenak na to, że wkrótce asystent zniknie z urzędu.
Dlaczego?

15 września Sejm uchwalił projekt ustawy, która zlikwiduje stanowiska doradców i asystentów w gminach, powiatach i urzędach marszałkowskich. Będący autorem projektu Kukiz’15 odpuścił administrację rządową, dzięki czemu projekt zyskał poparcie posłów PiS (zobacz przebieg procesu legislacyjnego). A to może przesądzić o jego uchwaleniu. Po wejściu w życie ustawy, w ciągu trzech tygodni wygasną umowy doradców i asystentów wszystkich wójtów, burmistrzów, prezydentów, starostów i marszałków.

Co dalej?

Teraz okaże się czy polityczny dług „za szerokie poparcie” został spłacony. Jeśli nie, to zgodnie z łęczyńską tradycją samorządową, w najbliższym czasie możemy się spodziewać konkursu na jakieś ciekawe stanowisko w którymś z Łęczyńskich urzędów. Tym razem jednak nie będę ogłaszał konkursu na wskazanie zwycięzcy, to chyba oczywiste 🙂

Udostępnij ten wpis!

4 przemyślenia na temat „Kosiarski straci asystenta! Będzie konkurs?

  1. Pewnie będzie, ale kto może mieć teraz lepsze kwalifikację będąc u boku tak wybitnego gospodarza?
    Trzeba dokonać bilansu ile pozyskał a ile mu wypłacona za jego doradztwo 🙂 Chyba się zdziwimy 😉

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.