W wąwozie zakwitły „piwonie” i inne… „kwiaty” [Dużo zdjęć]

„Straż Miejska na bieżąco monitoruje i podejmuje czynności wobec zaniedbanych nieruchomości”.
Dzisiejszy wpis dedykuję w szczególności autorowi powyższego zdania oraz urzędnikowi z magistratu, który z rozbrajającą szczerością twierdzi, iż „nie jest prawdą, że zgłoszenia mieszkańców są lekceważone a służby podejmują interwencję „zmuszone” przez radnych bądź zainteresowanie mediów”.

Kilka dni temu od czytelniczki wąsatego bloga, otrzymałem spory pakiet zdjęć, obrazujących jak wygląda wiosna w łęczyńskim wąwozie i jego okolicach. Krótko mówiąc nie jest różowo, a wybór tego miejsca na niedzielny spacer nie jest obecnie najlepszym rozwiązaniem.

W ubiegłym roku pisałem o latarniach „kwitnących” (od kilku, a może nawet kilkunastu lat) przy głównej ulicy naszego miasta (LINK). W tym pojawiły się dobrze wszystkim znane, szklane „kwiaty” ale nie tylko one. A z resztą zobaczcie sami…

Czekam zatem na kolejne tłumaczenia urzędu mówiące np., że wskazany na zdjęciach teren nie należy do miasta, że urzędnicy zajęli się sprawą jeszcze zanim powstał ten wpis albo, że powyższe zdjęcia to zwykły fotomontaż.
Chyba, że tym razem pracownicy magistratu zwyczajnie (bez słowa komentarza) wezmą się do roboty.

PS. Już na pierwszy rzut oka widać, że to miejsce jest ewidentnie monitorowane na bieżąco 😉

Podobało się? Kliknij LUBIĘ TO! poniżej 😉

Udostępnij ten wpis!

8 przemyślenia na temat „W wąwozie zakwitły „piwonie” i inne… „kwiaty” [Dużo zdjęć]

 1. Może czepcie się tych buraków którzy tam piją i wyrzucają te butelki. Gdyby zostawiali po sobie porządek nie trzeba byłoby wydawać pieniędzy na usuwanie tego tylko mogłyby pójść na inny cel. Pierwsi do komentowania a połowa tych ludzi robi to samo, każdy mądry przed monitorem i pokrytykować. Wiadomo że powinni to monitorować i usuwać śmieci ale popatrzcie na swoje reakcje Pan Panie administratorze też kieruje tak sprawę że winien jest tylko Burmistrz i jego władza a Ci którzy robią ten bajzel to już nie. Kiedyś lubiłem tę stronę ale wystarczy dłużej śledzić żeby zobaczyć że chodzi tu tylko o jedno. Za jakiś czas kolejne wybory ktoś rządzący nie spodoba się i znowu wytykanie na blogu i inne brudy ? dziecinada. Tu wcale nie chodzi o dobro miasta tylko pokazanie obecnego rządzącego w jak najgorszym świetle ehh. Znam jedno stare powiedzenie… Jeszcze się taki nie urodził żeby wszystkim dogodził.

  1. Odpisałem Ci na fejsie, zrobię to też i tu:
   Jesli urzad nie potrafi upilnować tych co śmiecą to jego psim obowiazkiem jest sprzatanie. Zauwaz ze w wypadku posesji prywatnych nikt nie walczy ze smieciarzami tylko wlepia mandaty właścicielom nieruchomości.

   PS. Nigdzie nie napisałem, że winny jest burmistrz. Pisze o tym, że nie robi tego co robić moim zdaniem powinien.
   PS2. Twojej uwadze polecam jeszcze jeden bardzo ważny fakt. Wpisy na blogu (w tym także ten komentowany) powstają inspirowane kontaktami z mieszkańcami naszego miasta. To co jest ważne dla nich, jest ważne również dla mnie. Oczywiście nie musi się to wszystkim podobać. To nie jest konkurs piękności.

 2. Dla ciekawych.
  Straż miejska ok. 8 rano po ul. Stefani Pawlak dziś w patrolu dwu osobowym paradowała.
  Zmotoryzowany patrol w tym czasie też widziałem, panowie by nie dublując patrolu pieszego udali się dalej ul Staszica.
  Dziś w tej okolicy na pewno chuliganów nie było.
  Oczywiście Pani strażnik miała u boku czarną dłuuugą pałę.
  Po co kobiecie pała – jak myślicie?
  A Pan obok szedł na luzaka.
  Zastanawiam się na kim ma to zrobić wrażenie – na przechodniach?
  A może wracali z obchodu „Łęczyńskiego Kanionu” a tam wiadomo z pałką zawsze bezpieczniej.
  Mam śmiałość po dzisiejszym dniu stwierdzić, że ulicą, którą się poruszali była rano dopilnowana jak trzeba. 🙁

 3. A co się nad Wieprzem dzieje na wysokości Starego Miasta to ludzkie pojęcie przechodzi 🙁

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.