Wojewoda dofinansuje rozwój dróg! Gdzie jest Łęczna? [Dokument]

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek zatwierdził listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania w roku 2016 w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Lista obejmuje 41 wniosków na łączną kwotę ponad 133 mln zł, w tym dotacja z budżetu wojewody lubelskiego wynosi ponad 60 mln zł (LINK do pełnej listy).

Na liście znajdują się drogi z gminy Chełm, Lubartów, są też z powiatu świdnickiego. Spokojnie, Łęcznej nie znajdziecie w tym zestawieniu. Nasze rodzime „Orły biznesu” i tym razem nie podołały… Gdzie podziało się owe szerokie poparcie o którym było głośno przed wyborami. Widocznie istniało jedynie na papierze.
Za chwile minie rok od powołania „tymczasowego” asystenta Kosiarskiego. Może warto zapytać o jego dokonania i sukcesy w obszarze inwestycji.

Program rozwoju dróg gminnych i powiatowych ma na celu udzielanie jednostkom samorządu terytorialnego dotacji celowych z budżetu państwa na dofinansowanie zadań własnych w zakresie budowy, przebudowy lub remontu dróg powiatowych i gminnych. Realizacja programu ma przyczynić się do powstania bezpiecznej, spójnej, zrównoważonej i przyjaznej użytkownikom gminnej i powiatowej sieci drogowej.

PS. Powyższa informacja trafiła do wszystkich łęczyńskich „zarejestrowanych mediów”. Ciekawe ile z nich o tym napisze 🙂

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

5 komentarzy do artykułu "Wojewoda dofinansuje rozwój dróg! Gdzie jest Łęczna? [Dokument]"

 1. Kalina pisze:

  A ile mieszkańcy Łęcznej płacą „asystentowi”za miesiąc? i co należy do jego obowiązków?

 2. ramzes5 pisze:

  Panowie do roboty za tem!.
  Proszę się nie zastanawiać czy Ktoś to jeszcze opublikuje, wszystkimi dostępnymi środkami nagłaśniać i wnioskować. Macie swoich ludzi w Magistarcie. To co się stało to przykład zaniechania ze strony urzadników
  Po co utrzymywać rzeszę urzędników która nie potrafi uzyskać choćby trochę ze wspólnej wojewódzkiej kasy. Gdzie osoby które za nasze środki przeszły szkolenia z pozyskiwania środków unijnych. Skoro zaistniała taka sytuacja ograniczyć budowę rurociągu w kierunku Puchaczowa przez PGKiM a środki te przekierować na chociażby remont dziurawych dróg w mieście. Inaczej ponownie panowie ponownie otrzymaj dyplomy SuperStar.

  • ZuzaT pisze:

   Wrzystko Ok ale lepsza łeczna nie ma żadnych swoich ludzi w magistracie. Tam karty rozdaje wąsaty, a rozdaje tak jak widać. Lenistwo nie ma granic.

 3. rolnik pisze:

  janowski jakies nieco ponad 700 tys ale jest, nawet nasz powiat nie załapał sie NA KOGO GŁOSOWALIŚMY ????, gdzie jest opozycja powiatowa !!! to jest bezczynnosc władz gminy, powiatu , jakieś wyjasnienia ? żądamy jako mieszkancy, moze jest jakies logiczne wyjasnienie

 4. aqq pisze:

  Jaki magistrat takie orły a w zasadzie wróbelki co kraczą i kraczą i sami sobie rowy nawzajem zlizują 🙂

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes