To już pewne, Górnik będzie grał w Lublinie!

foto: http://gornik.leczna.pl

„W związku z niezrealizowaniem zaleceń wynikających z raportu z wizytacji obiektu Górnika Łęczna, Klub wystąpił z wnioskiem o wyrażenie zgody na rozgrywanie meczów w roli gospodarza przez Górnik Łęczna SA na stadionie Arena Lublin w Lublinie. Po przeprowadzonej przez eksperta ds. Infrastruktury lustracji obiektu Arena Lublin, Komisja ds. Licencji Klubowych przychyliła się do wniosku Klubu” – tak brzmi komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych.

Nie ma zatem wątpliwości. W rozpoczynającym się sezonie ekstraklasy Górnik Łęczna będzie rozgrywał mecze na lubelskiej Arenie.
Kibice Górnika i Motoru zapowiadają bojkot spotkań Górników rozgrywanych w Lublinie.

Jestem przekonany, że w niedługiej przyszłości Górnicy powrócą na łęczyński stadion bez towarzystwa obecnego zarządu klubu.

Kosiarski komentuje, że nawet na mecz z Barceloną do Lublina nie przyjedzie. (Jak pewnie pamiętacie, kilka lat temu mówił, że nie będzie się ubiegał o stanowisko burmistrza) No cóż, z władzami w Lublinie nie podjął mediacji ale za to chętnie pokazuje się w towarzystwie prezydenta Lublina. Widocznie panów łączą znacznie ważniejsze „wspólne sprawy”. 🙂

PS. Przy okazji warto sprostować słowa wazeliniarza z łęczyńskiego urzędu, który twierdzi, że radni zabierają pieniądze na promocję miasta. W rzeczywistości jedyne pieniądze jakie były ściągane pochodziły z puli na wydawanie biuletynu informacyjnego (czyli tuby propagandowej burmistrza).

Udostępnij ten wpis!

13 przemyślenia na temat „To już pewne, Górnik będzie grał w Lublinie!

 1. Witajcie na pokładzie… ENEA będąc de facto właścicielem kopalni, dąży do minimalizacji kosztów. Wiecie, w jakiej kwocie pomagali klubowi Energia Kozienice w III lidze ?, to trzymajcie się mocno 200 000 PLN!!!., i z tego co wiem to jest to dosłownie wyżebrane od władz w Poznaniu. Nie dziwię się władzom Waszego Klubu, oni po prostu szukają już pieniędzy gdzieś indziej. Piłka w Łęcznej tak jak w Kozienicach będzie niedługo tylko na IV ligowym poziomie. Szkoda ale u nas już tak jest a u Was będzie za 2 lub 3 lata. pzdr.

 2. TO SKANDAL. Za bilet ulgowy z bratem płaciliśmy po 20 złotych, a teraz po 40 za osobę. Bilet normalny podrożał do 70 złotych! Dodatkowo trzeba będzie płacić za dojazd tam i z powrotem 6 złotcyh za osobę, czyli 12. Dodatkowo bilet komunikacji miejskiej za 1,80 pomnożyć razy 4. Stadion Górnika jest kilka ulic od mojego domu i z bratem chodziliśmy na mecze. Wydawaliśmy 40 złotych. Teraz, żeby pójść na mecz musielibyśmy zapłacić… 89,20!!!!! Planujemy nawet zgłosić to do programu Elżbiety Jaworowicz.

  1. Ta i nazwiemy go Krzysztof. Dzik jest Teo a żuk będzie Krzysztof. Razem będą do siebie pasować.

 3. SZANOWNI KIBICE GÓRNIKA ZAMIAST NA MECZ W LUBLINIE POD OKNA PREZESA BATYRY I ZARZĄDU I TRĄBIMY GŁOSNO

  (Nie pisz proszę z Caps LOCKIEM. Kolejne posty napisane dużymi literami, będą usuwane /Bartol.)

 4. Całe to Stowarzyszenie! to jedna …..!.
  Liczyli na to, że będzie inaczej, że Radni miejscy nie umorzą podatku od nieruchomości i będzie na kogo zgonić.
  A tu rozczarowanie.

  Szanowni Państwo, nie wiem, czy pamiętacie, jak w Lublinie swojego czasu rozbudowywano linię trolejbusową, wymieniano słupy uliczne na nowe.
  Miasto się chwaliło, robiło remonty ulic, stawiało bilbordy z napisami „Lublin miastem Inspiracji”.
  Do dziś na pojazdach komunikacji MPK w Lublinie widnieje taki napis.
  Gdy wczoraj zobaczyłem „Biuletyn Informacyjny” z Placu Kościuszki pomyślałem tak:
  -Przecież „nasz gospodarz” dla miasta dużo zrobił, przykłady tych dziwnych inwestycji dostrzegamy na co dzień.
  Czy Łęczną możemy porównać dziś z Lublinem? – myślę, że tak.
  Tylko wjeżdżając do naszego miasta np. przy stadionie GKS powinny stanąć tablice info z napisem:
  – „Łęczna Miastem Kombinacji” – ale skoro już tu jesteś witamy.
  – To jest stadion GKS-u a piłkarze grają w Lublinie.
  A co z tym parkingiem panie gospodarzu powstałym za tyle „kasiory” dla kibiców przyjezdnych – może teraz zaorać?
  Przykładów i dziwnych decyzji osób rządzących naszym miastem jest wiele:
  – wybudowany szlaban w PGKiM – przeciw lub odstraszający terrorystów – ku… totalna bzdura i wyrzucone pieniądze.
  – wodociąg – historia prawdziwa – braki wody u konia boksera 😉
  – 500 tyś złotych ze szpitala dla Starostwa.
  Co nowego „PANOWIE” zarządzający teraz wymyślicie?

  Ps.
  – „Koniu”
  Woda z Łęcznej da ci moc 😉 ,

 5. Stowarzyszeni Panowie nigfzie nie uciekło. Stowaryszenie Górnik Łeczna jest odp za stadion, kobiecą pilķe. Do Lbn uciekł Górnik Łęczna SA. To co innego. Ale jak nie wiecie to nie piszcie bzdur. Jak łatwo sobie moźna sprawdzic w necie ze wlascicielem phu jest wlasnie stowarzyszenie. Ale jeden drugiemu posci plotke a Ty chodzisz i powtarzasz.

  1. Kolego stowarzyszenie jest właścicielem klubu. Ma pakiet większościowy udziałów. Tak więc wszystkim łącznie z klubem kieruje stowarzyszenie. Ciekawe co będzie jak klub spadnie kto utrzyma stadion w łecznej i za co. Ja sobie nie życzę żeby miasto utrzymywalo stowarzyszenie jakieś. Jak ja sobie takie założę mi też dadzą kasę? Wątpię. Po za tym co to za twór że stowarzyszenie co groszem nie śmierdzi posiada stadion grunty i drużynę w ekstraklasie. Dla mnie to dziwne jest. Jakie dochody ma to stowarzyszenie?

 6. A dopiero Rada Miejska zwolniła stowarzyszenie z dużych kosztów podatku od nieruchomości, a oni uciekli do Lublina mecze rozgrywać. Można?

 7. Jeżeli Górnik utrzymuje Stowarzyszenie, to nie dziwne, że brakuje pieniędzy. Podobnie, utrzymywanie PHU Górnik( jakoś tak), żerującego na „kartkach” górników. Taniej było by dać karty tzw upominkowe do realizacji w marketach. Nie, bo kolesie by nie zarabiali. Stowarzyszenia, spółeczki i inne twory, dymają kopalnię jak mogą. Czy nikt tego nie widzi. Przeniesienie meczów do Lublina, wcale nie zmniejszy kosztów klubu. Dalej będą brać za wynajem stadionu, podgrzewanie murawy, strzyżenie trawy, oświetlenie i hgw co jeszcze. Mogę się mylić w/w kwestiach.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.