Dla kogo wodociąg na Polnej – Historia prawdziwa!

Jak pewnie pamiętacie, mieszkańcy Łęcznej (Wy) zapłacili 350 000 PLN za wybudowanie nitki wodociągu wzdłuż ul. Polnej i połączenie go z wodociągiem Ciechankach, oficjalnie po to, by w czasie suszy sprzedawać wodę mieszkańcom gminy Puchaczów.
Tymczasem na stronie internetowej ZGK Puchaczów pojawił się taki oto komunikat:

„Zakład Gospodarki Komunalnej w Puchaczowie informuje, że w związku z budową przez PGKiM Łęczna Sp. z o.o. sieci wodociągowej łączącej istniejącą sieć wodociągową PE DN 250 mm przy ul. Suffczyńskich z istniejącą siecią wodociągową DN 80mm w ul. Polnej w m. Łęczna eksploatatorem, właścicielem i dostawcą wody do sieci wodociągowej w ul. Polnej (której właścicielem, eksploatatorem i dostawcą wody do tej pory był ZGK w Puchaczowie) będzie od sierpnia 2016r. PGKiM Łęczna Sp. z o.o.” (LINK)

No to chyba już nie macie wątpliwości po co i dla kogo wykonano tak „potrzebną” inwestycję.

Czy myślicie że ok 10% podwyżka opłat za wodę i ścieki z 2015 roku, pokryje budowę, czy może mieszkańcy Łęcznej będą musieli się jeszcze dorzucić do tego wodociągu?

By żyło się lepiej! 🙂

Udostępnij ten wpis!

16 przemyślenia na temat „Dla kogo wodociąg na Polnej – Historia prawdziwa!

 1. Moi drodzy a nie jest to przypadkiem ukłon w stronę osób które mają tam działki (na tą chwilę jeszcze rolne). Czy plan nie przewiduje odrolnienia tego obszaru ?? Bartol nie posiadam na tą chwilę planu (nowego). Możesz sprawdzić czy nie będzie to obaszr nowych domków??

 2. Jeszcze jedno jest dziwne w odniesieniu do tej inwestycji.
  A mianowicie po jakie licho podciągnięto tam rurę DN250 jeżeli infrastruktura od strony Ciechanek to rura DN 80mm po jakie licho tam taka wielka rura jeżeli założeniem było dostarczenie odpowiedniej ilości wody do istniejącej instalacji. Nawet po zmianie planu zagospodarowania nie ma mowy o jakimś bumie budowlanym w tamtej okolicy. Także cholernie wielkie te poidło dla koni. No i ciekawe czy mieszkańcy gminy puchaczów wieś Ciechanki od nr 172 będą mieli wodę dotowaną czy nie? Oprócz dotacji w wodociąg przez mieszkańców miasta Łęczna.

 3. Tak naprawdę bardziej chodzi o to, dlaczego akurat ta inwestycja jest potraktowana priorytetowo. Jest wiele potrzeb, które czekają latami. Niektóre problemy odkłada się do rozwiązania latami, niektóre dziwnie szybko się rozwiązuje nawet bez wniosków mieszkańców. Jak to z tym jest?

 4. Cena wody z Puchaczowa 3,20 zł/m3 – mieszkańcy ul. Polnej nie mają dopłat jak mieszkańcy gminy Puchaczów.
  Cena wody z Łęcznej 3,03 zł/m3.
  Gdzie jest taniej?

  1. No i wszystko jasne, za różnicę 17 groszy w cenie metra sześciennego zapłaciliśmy 350 000 złotych. Mieszkańcy polnej zapłacą 17 gr mniej, a pewnie cała Łęczna zapłaci więcej. Już płacimy dużo a pewnie zaraz będzie podwyżka.
   Komu orła biznesu?

 5. Mieszkanka polnej, Karol, mam nadzieję że Wasze podania o budowę tej sieci były złożone z uzasadnieniem przed rozpoczęciem inwestycji, oraz przedstawiliście państwo w jaki sposób będziecie partycypować w kosztach tejże!!!. Mieszkam pod Łęczną i kiedy ja prowadziłem budowę to powiedziano mi że wodę mogą mi podłączyć za jakieś 3 lata od momentu kiedy zamierzałem zamieszkać. Ale jeśli wyłożę kasę na materiały czyli wówczas ok. 8000 zł to zrobią mi to od „ręki” , tak też się stało – powstała nadpłata i to znaczna. Wówczas woda kosztowała ok.2,94 czyli nadpłaciłem wówczas za 2721 m/3 wody a biorąc obecne stawki wychodzi 2589 m/3 a mniemam że podwyżek nie koniec. Ponawiam pytanie , na ile państwo zgodziliście się dołożyć do tej inwestycji? Czy złożycie deklaracje że chcecie się na stałe przełączyć do nowej sieci wodociągowej czy tylko wówczas jak zabraknie wody. Czy myślą państwo że to naturalne by cała Łęczna dokładała się do inwestycji tworzonej dla kilku mieszkańców, a gdzie jest na to moja zgoda???

  1. żaden z mieszkańców nie złożył wniosku o tą inwestycję. Powstała sama. Władza tak chciała! 🙂

 6. tak jest, bezsensowna inwestycja, nie wspomne o tym, że w okresie letnim i godzinach popołudniowych, jest praktycznie całkowity zanik wody, chcesz wziąć przysznic po pracy – zapomnij, wody brak lub małe ilości i to dziwnego koloru, nie wspomnę o klękającej instalacji CO z powodu zaniku ciśnienia w wodociągu, może lepiej zebrać opinie ludzi, którzy tam mieszkają, a potem dopiero wysnuć jakiekolwiek wnioski…

  1. Proszę odnieść się do komentowanego tekstu. Czy nie dostrzega Pan „subtelnej” różnicy w tym co urząd komunikował przed podjęciem decyzji o inwestycji, a tym co jest komunikowane po jej wykonaniu? 🙂

   PS. Czy wiedzą już Państwo po jakich stawkach będziecie rozliczani? Jakie stawki obowiązywały dotychczas?

 7. Po niedawnych wyborach samorządowych byłem przekonany, że zacznie się wsadzanie swoich na posady, inwestycje dla własnych celów itd, żeby tylko zdążyć każdemu zrobić dobrze. Mamy piękny przykład. Z posadami dla swoich chyba nie muszę przypominać. Czym bliżej wyborów będzie tego więcej, zobaczycie.

 8. Dla wszystkich mądrych, którzy nie wiedzą jaka jest sytuacja. Otóż mieszkamy Ciechanek i ul Polnej to nie tylko p. Kosiarski to także wielu innych mieszkańców, którzy w okresie letnim są pozbawieni wody w godzinach od 16 do 21? Może wam mieszkańcom ważniakom z Łęcznej powinni odciąć wodę w tych godzinach żebyście nie mogli się wykąpać, zrobić prania, czy ugotować zupy w tym czasie.

  1. Proszę odnieść się do komentowanego tekstu. Czy nie dostrzega Pani „subtelnej” różnicy w tym co urząd komunikował przed podjęciem decyzji o inwestycji, a tym co jest komunikowane po jej wykonaniu? 🙂

   PS. Czy wiedzą już Państwo po jakich stawkach będziecie rozliczani? Jakie stawki obowiązywały dotychczas?

  2. znam jedną osobę, która używa słowa „ważniak”..
   komuś się też skojarzyło ..:))) ?

 9. Czyli nawiasem mówiąc koń bokser pije teraz wodę z PGKiM Łęczna 😉

 10. teraz trzeba pilnować cen, wg jakich stawek będą dostarczać do Ciechanek?
  ZGK czy PGKiM?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.