Firma urzędnika zarobiła ponad 60 000 PLN… w urzędzie!

ChSpacerowa (1)

Myślicie że 2-3 tysiące złotych dorobione przez łęczyńskich urzędników przy dostarczaniu korespondencji to dużo? Okazuje się, że w łęczyńskim ratuszu można zarobić nawet 20 razy więcej! A to tylko zarobek z lutego 2017.
Czytelnik wąsatego bloga zwrócił moją uwagę na zestawienie umów cywilno-prawnych z ubiegłego miesiąca(LINK).

W pozycjach 66 i 71 znajduje się firma Conti-tech prowadzona przez urzędnika łęczyńskiego magistratu Andrzeja Szymaka. Zgodnie z informacjami na stronie ratusza, właściciel firmy pracuje na stanowisku ds. inwestycji w referacie inwestycji i rozwoju gminy. Przy okazji jego firma zarobiła w ubiegłym miesiącu ponad 60 000 PLN na urzędowych zleceniach.

Jak widzicie urzędnik (mam nadzieję, że niecelowo) pomylił nazwę firmy ale NIP oraz REGON jednoznacznie wskazują na firmę urzędnika:

Przypomnę, że w 2013 roku wyszło na jaw, że Zbigniew Kochański – kierownik referatu inwestycji i rozwoju gminy UM (szef pana Szymaka), za sprawowanie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego przy remoncie kamienicy przy pl. Kościuszki 1 i targowiska, otrzymał ponad 37 000 PLN z gminnej kasy.

O ile mnie pamięć nie myli swojego czasu w ratuszu przyjęty został kodeks etyki. No i jak widać (nie tylko w tym przypadku), skończyło się na przyjęciu :)

PS. Gdybyście w urzędowym zestawieniu znaleźli podobne kwiatki, wiecie co z tym robić.

Udostępnij, podziel się! ;)
  Poniżej możesz napisać komentarz do tego artykułu. Wysłanie komentarza jest równoważne z akceptacją [Regulaminu komentarzy]

  Czytelnicy napisali 17 komentarzy do artykułu "Firma urzędnika zarobiła ponad 60 000 PLN… w urzędzie!"

  1. EDBAK pisze:

   Po prostu ENGINER z Lubartowa

  2. gks pisze:

   inżyniery na extra poziomie, to w tej kamienicy po po odbiorze zalało po sufity całe piwnice ? a i elewacja płatami metrów kwadratowych spadała ? jeden droższy od drugiego a straty … szkoda gadać gmina niczyja

  3. Łęczynianka pisze:

   Ile nienawiść w tym naszym narodzie… i czemu zazdrościcie, zapracował to i zarobił.

  4. Arnold pisze:

   Ale dzięki urzedowi ma zlecenia i interes się kręci a i ZUS ma placony. Żyć nie umierać

  5. eustachy pisze:

   Czy przetarg był ogłoszony na tą robotę?

  6. aqq pisze:

   Dziwne dymają nas Ci co poza gmina mieszkają faszystowska ich mać

  7. gks pisze:

   czyli co : pracuję w urzędzie i dostaję pensję a te fuchy daje mi burmistrz czy ten kierownik – szef i tyle ile mu powiem to podpisze ? i zapłacą ? :)

  8. casablanca pisze:

   A ile osób ta firma zatrudnia bo chyba właściciel wtedy w UM pracuje? Czy ma urlop? Chyba ze w godzinach pracy?

  9. Antoni pisze:

   Śmieszne jest to eksponowanie tego inż. w nazwie firmy. To tacy inżynierowie min. po ochronie środowiska, produkowani przez ostatnie ćwierćwiecze na pęczki.

  10. tymitutaj pisze:

   Nagłaśniać takie akcje. Niech ludzie zobaczą jak wygląda urząd miejski od kuchni. To prywatny folwark!

  11. Ella pisze:

   Pieknie się pieniądze wyciąga. Zarobi w ten sposób więcej niż burmistrz. Ciekawe czy ta praca to po za godzinami pracy w urzędzie? A może w nocy?

  Skomentuj

  WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes