Sypie się koalicja w radzie powiatu! Nie chcą pracować z Cholewą?

27 marca podczas sesji rady powiatu dowiemy się, którzy radni zastąpią Piotra Jastrzębskiego oraz Szymona Czecha. Obaj zrezygnowali z pracy w zarządzie powiatu. Jastrzębski twierdzi, że chodziło o różnicę poglądów i od teraz przechodzi do opozycji.
Czech uzasadnia swoją decyzję powodami osobistymi. Na pytanie czy przechodzi do opozycji. nie daje jednoznacznej odpowiedzi.

Wygląda na to, że do łęczyńskich samorządowców coraz bardziej dociera, że po przyszłorocznych wyborach samorządowych nastąpi całkowite przemeblowanie sceny politycznej w mieście. Myślę, że podobnych ruchów powinniśmy oczekiwać również w radzie miejskiej.
Byłbym naiwny jeśli wierzyłbym, że to postępowanie jest powodowanie troską o interes wyborców. W mojej ocenie to nic innego jak próba przedłużenia politycznego bytu. Mówiąc wprost mamy tu do czynienia z ucieczką z tonącego okrętu.

Starosta najprawdopodobniej zastąpi odchodzących radnych, członkami wspólnej sprawy lub PSL’u. Mówi się nawet o czterech nowych osobach. O szczegółach dowiemy się podczas najbliższej sesji 27 marca.

Nie zdziwię się jeśli za kilka dni/tygodni dowiemy się o dramatycznej sytuacji finansów powiatu.

Udostępnij ten wpis!

11 przemyślenia na temat „Sypie się koalicja w radzie powiatu! Nie chcą pracować z Cholewą?

 1. Bartol, jeśli jak piszesz że to tonąca łajba, to gdzie byli do tej pory nasi bohaterowie artykułu? gdzie jest ich odpowiedzialność polityczna za „okręt”?

  1. Mam nadzieję, że przyjdzie w nadchodzących wyborach i tak jak Czecha, tak Jastrzębskiego nie powinniśmy już w radzie zobaczyć.

 2. Kiedyś za chłopa bym palca dal uciąć i co? …. Teraz K m c be reki i renty bym zostal

 3. czy przechodzi do opozycji- nie daje jednoznacznej odpowiedzi – co to ma być? trzeba obserwować tych polityków! a dramatyczna sytuacja finansowa jest od dawna przez nowatorskie inwestycje radnych którzy doskonale umieli się odnaleźć zarówno przy Cholewie jak i Niwińskim

 4. A tak miało być pięknie.
  Na poprzednim Staroście panu Niwińskim wieszano „psy”, że to „tak zrobił” a mógł inaczej, chciał człowiek życiowo ze wszystkimi żyć w zgodzie, ale widzicie sami, kto dorwał się teraz do rządzenia naszym powiatem – efekty zapewne poznamy wkrótce.
  Nie chciałbym wyczytać na tablicach ogłoszeń w blokowiskach, czy na miejscowym blogu informacji pod tyt.”Obywatelu”- mieszkańcu powiatu, czy gminy.
  – nie jesteś niczemu winny, ale zamieszkujesz tu, to masz dług na lata.
  Niczego nie sugeruje, ale jakby przyszło obecnej WŁADZY zaciągnąć jakieś pożyczki to zarząd, czy radni zanim uniosą rękę w górę za, niech dobrze przemyślą aprawy.

  Ps.
  Do twarzy panu w tej marynarskiej czapce panie Starosto! 😉
  Patrz artykuł – pierwsza strona gazety miejscowej „Wspólnota Łęczyńska”
  A bym zapomniał weźcie na tonący okręt P. Kuczyńskiego, czy Wójcickiego- oni nawet z miejskim rekinem się dogadają.
  Szkoda, ze w wyborach do powiatów nie wybieramy my mieszkańcy osoby na funkcję Starosty, tylko wybierają się sami z większościowej elity, czy jakiejś tam kliki.
  Panie Jarosławie K. z Warszawy ten zapis warto by było wkrótce także zmienić 😉

 5. Ludzie widzą, że ta łódź tonie i zaczynają uciekać. Ciekawe czy zrealizują budżet w ogóle. W najbliższych wyborach PSL zniknie z politycznej mapy Łęcznej i tak to się skończy. Nie wiem czy pamiętacie ale w kadencji 2010-2014 w radzie powiatu nie było chyba żadnego PSLowca. Tak będzie po wyborach w 2018.

  1. Czy aby na pewno nie było ludzi z PSL przy władzy w latach 2010-2014? zastępcą starosty Niwińskiego był przecie Radko Kazimierz który nieudanie startował do rady powiatu z list właśnie PSL-u ale to jeszcze nic przecież Niwiński miał jeszcze innego zastępce który to akurat pochodził z platformy obywatelskiej. No ale miał też i zastępcę z Pisu ( ale to było dużo dużo wcześniej).

   1. Ale oficjalnie z listy PSL nie było radnego. Radko był sekretarzem jak zostawal wicestarosta. Później cud wyborczy w całej Polsce spowodował że się gumofilców namnorzylo jak grzybów po deszczu. Za chwilę znikną. Założę się że nawet Cholewa się do rady powiatu nie dostanie.

 6. taka wdzięczność , klijenteluje się u starosty za swoimi za robotą a potem zatopić pryncypała , Starosta nie daj się wywalaj z roboty 🙂

  1. Cały mieszacz to Kowalski, i to przez Niego zrezygnował Jastrzebski. A Cholewa jak ta dalej będzie na nim polegał to też niedługo padnie bo zabraknie mu zaplecza politycznego.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.