Firma urzędnika zarobiła ponad 60 000 PLN… w urzędzie!

Myślicie że 2-3 tysiące złotych dorobione przez łęczyńskich urzędników przy dostarczaniu korespondencji to dużo? Okazuje się, że w łęczyńskim ratuszu można zarobić nawet 20 razy więcej! A to tylko zarobek z lutego 2017.
Czytelnik wąsatego bloga zwrócił moją uwagę na zestawienie umów cywilno-prawnych z ubiegłego miesiąca(LINK).

W pozycjach 66 i 71 znajduje się firma Conti-tech prowadzona przez urzędnika łęczyńskiego magistratu Andrzeja Szymaka. Zgodnie z informacjami na stronie ratusza, właściciel firmy pracuje na stanowisku ds. inwestycji w referacie inwestycji i rozwoju gminy. Przy okazji jego firma zarobiła w ubiegłym miesiącu ponad 60 000 PLN na urzędowych zleceniach.

Jak widzicie urzędnik (mam nadzieję, że niecelowo) pomylił nazwę firmy ale NIP oraz REGON jednoznacznie wskazują na firmę urzędnika:

Przypomnę, że w 2013 roku wyszło na jaw, że Zbigniew Kochański – kierownik referatu inwestycji i rozwoju gminy UM (szef pana Szymaka), za sprawowanie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego przy remoncie kamienicy przy pl. Kościuszki 1 i targowiska, otrzymał ponad 37 000 PLN z gminnej kasy.

O ile mnie pamięć nie myli swojego czasu w ratuszu przyjęty został kodeks etyki. No i jak widać (nie tylko w tym przypadku), skończyło się na przyjęciu 🙂

PS. Gdybyście w urzędowym zestawieniu znaleźli podobne kwiatki, wiecie co z tym robić.

Udostępnij ten wpis!

17 przemyślenia na temat „Firma urzędnika zarobiła ponad 60 000 PLN… w urzędzie!

 1. inżyniery na extra poziomie, to w tej kamienicy po po odbiorze zalało po sufity całe piwnice ? a i elewacja płatami metrów kwadratowych spadała ? jeden droższy od drugiego a straty … szkoda gadać gmina niczyja

 2. Ile nienawiść w tym naszym narodzie… i czemu zazdrościcie, zapracował to i zarobił.

 3. Ale dzięki urzedowi ma zlecenia i interes się kręci a i ZUS ma placony. Żyć nie umierać

 4. czyli co : pracuję w urzędzie i dostaję pensję a te fuchy daje mi burmistrz czy ten kierownik – szef i tyle ile mu powiem to podpisze ? i zapłacą ? 🙂

 5. A ile osób ta firma zatrudnia bo chyba właściciel wtedy w UM pracuje? Czy ma urlop? Chyba ze w godzinach pracy?

 6. Śmieszne jest to eksponowanie tego inż. w nazwie firmy. To tacy inżynierowie min. po ochronie środowiska, produkowani przez ostatnie ćwierćwiecze na pęczki.

  1. Kto jak kto ale ten człowiek jest w 100% człowiekiem o którym można powiedzieć że jest inżynierem.

    1. Miałeś z tym człowiekiem do czynienia? Raczej wątpię. Ja miałem i to co pokazywał to naprawdę godne podziwu oczywiście w pozytywny sposób. Drugiego takiego w Lublinie nie ma.

 7. Nagłaśniać takie akcje. Niech ludzie zobaczą jak wygląda urząd miejski od kuchni. To prywatny folwark!

 8. Pieknie się pieniądze wyciąga. Zarobi w ten sposób więcej niż burmistrz. Ciekawe czy ta praca to po za godzinami pracy w urzędzie? A może w nocy?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.