Była gmina na piątkę, teraz czas na CK!

Niecałe 5%, a prawdopodobnie jeszcze mniej – to odsetek dzieci, do których Centrum Kultury w Łęcznej kieruje w tym roku swoją propozycję spędzenia wolnego czasu podczas ferii zimowych. Na stronie internetowej wspomnianej wyżej instytucji (ck.leczna.pl), możemy od kilku dni oglądać ogłoszenie dotyczące wypełnienia czasu naszym pociechom w okresie Ferii.

Propozycja pt. PLANETA ZIEMIA, skierowana jest do 30 (trzydzieściorga!) dzieci w wieku szkolnym (I – VI klas). (Zgodnie ze statystykami, liczba uczniów (w naszym mieście) tylko w klasach I – III to ok. 600). Zajęcia będą prowadzone od 11 do 22 lutego przez 3 godziny dziennie (od 10tej do 13tej) To nie wszystko, każdy chętny jest zobowiązany do zapłaty wpisowego w kwocie 20 PLN. Jak mówi „kulturalna” ulotka, ta opłata zostanie przeznaczona na „materiały dydaktyczne i plastyczne”.

Brzmi jak kiepski żart, to jednak kolejny raz „łęczyńska rzeczywistość”. Czyżby po wielu zeszłorocznych „artystycznych zabiegach”, zabrakło pieniędzy dla najmłodszych?

Dla porównania rzut okiem na to co w tym samym czasie przygotował Lubartowski Ośrodek Kultury (loklubartow.pl). Wiem jak bardzo lubicie te porównania. 😉
Codzienne, bezpłatne, nielimitowane, dla dzieci w każdym wieku zajęcia od godziny 10tej, nawet do 20tej. Jak widać da się!

W przyszłym roku sugeruję panu dyrektorowi (CK w Łęcznej), zmniejszenie nakładu puzzli i komercyjne udostępnienie budowanego w CK „hotelu”. 😉

Udostępnij ten wpis!