Mariusz Fijałkowski: Pseudo konsultacje społeczne

Konsultacje społeczne po łęczyńsku już wielokrotnie budziły wiele wątpliwości, zarówno wśród radnych jak i mieszkańców. Teraz przekonali się o tym również mieszkańcy Pasternika, a dokładniej ulicy Doktora Onanowa. Jak możemy przeczytać w dzisiejszym wydaniu “Faktów łęczyńskich” o zmianie nazwy ulicy dowiedzieli się dopiero tydzień temu, a nazwa została nadana 24 października 2012 r. Oczywiście wcześniej odbyły się konsultacje społeczne, a temat nazwy ulicy podejmowany był też na Radzie Osiedla Stare Miasto.

Urząd miejski tradycyjnie stwierdzi pewnie, że o konsultacjach informował na swojej stronie internetowej, a to mieszkańcy się takimi sprawami nie interesują. Faktem jest, że mieszkańcy nie śledzą codziennie urzędowej witryny internetowej, jednak to co ich dotyczy na pewno ich interesuje – wystarczy się trochę wysilić by z taką informacją do nich dotrzeć. Tylko czy burmistrz i jego podwładni naprawdę chcą informować o takich sprawach mieszkańców? Mam wątpliwości. Wystarczy przypomnieć sobie niedawne wydarzenia…

Dalsza część artykułu jest dostępna na
<< Blogu radnego Fijałkowskiego >>

Udostępnij ten wpis!

5 przemyślenia na temat „Mariusz Fijałkowski: Pseudo konsultacje społeczne

  1. ELO – czym Ty się poszczycisz i co Komu opowiesz kiedyś, co zrobiłeś w Swoim zafajdanym życiu.
   Rozwiń Swój temat i opisz swoje wydarzenie-problem jak potrafisz.
   Nierób kaszany na FORUM, a imię i nazwisko Czyjeś Pisz zawsze z dużej litery.
   Chyba nie chciałbyś TY,aby Twoja ulica nazywała się im. „ANANA KOFANA”
   „ELO” ŁYCNA CIE CYTA.

 1. A zwróciłeś uwagę Marianie, że artykuł dotyczy konsultacji. Może jakby urząd powiedział mieszkańcom jaka jest propozycja nazwy ich ulicy, to przyszliby na sesję i zaproponowali inną nazwę. Wtedy radni mogliby przychylić się do propozycji mieszkańców. Ale według miejscowej Rady Osiedla i urzędników nikt nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń. Jak miał zgłaszać jak nikt nic nie wiedział.

 2. A Kto nazywa tak te ulice?
  Pewnie Urzędnik Gminny, wpisuje w Google – „Ważni dla Łęcznej” i stąd się biorą nazwy np. szpitala, lub ulic, tych ostatnio nazwanych.
  Zobaczmy np. nazwę pomnika łęczyńskiego Dzika.
  Czy wiecie skąd się wzięła nazwa?
  Pewnie też pochodzi od imienia kogoś ważnego dla Łęcznej.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.