Sebastian Pawlak: Mieliśmy rację: nie zarabia się na dzieciach

Od 1 września pierwsze dwie godziny ponad 5 bezpłatnych mają kosztować rodziców tylko 1 zł. Co roku ilość takich godzin ma wzrastać. Urzędnicy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz rząd są bardziej przychylni rodzicom niż łęczyńska koalicja rządząca, która podniosła opłaty. Tymczasem skarbówka sprawdza prawidłowość naliczania dla Łęcznej dotacji i subwencji oświatowej.

Po części przegraną batalię o tanie przedszkola w Łęcznej zakończy Ministerstwo Edukacji Narodowej, które chce aby od 2014 roku wszystkie 4-latki miały gwarancję przyjęcia do przedszkola, a od 2016 roku – 3 latki. Cieszyć się należy tylko z tego, że udało się wprowadzić ulgi dla niektórych rodzin.

Niestety opozycji nie udało się powstrzymać łęczyńskich zapędów do drastycznego podniesienia opłat za pierwsze godziny pobytu dzieci w przedszkolu. Zmiany zapowiadane przez MEN pokazują w jak wielkim błędzie byli burmistrz i …

O tym co robi Kontrola Skarbowa w urzędzie miejskim oraz dalszą część artykułu, przeczytacie na
<< Blogu radnego Pawlaka >>

Od siebie dodam jeszcze cytat „z burmistrza”, dotyczący przedszkoli, który na jednej sesji rady miasta stwierdził, że „„(…) rodzice niepracujący zrobili sobie z naszych przedszkoli przechowalnię na czas handlowo – towarzyski, bo dla mamy żaden wydatek 30 zł miesięcznie zapłacić i zostawić na 6 godzin”.
I dodawał:
„generalnie powinno być tak, że albo dziecko przychodzi na 5 godzin albo przychodzi na 10 godzin i tylko takie dwie możliwości powinny być”.

tym razem bez komentarza…

Udostępnij ten wpis!

2 przemyślenia na temat „Sebastian Pawlak: Mieliśmy rację: nie zarabia się na dzieciach

  1. Kiedyś Ktoś powiedział, że Prawdziwy Facet powinien mieć JAJA – ale Prawdziwy.
    A ja widzę u Władzy są WYDMUCHY.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.