Wielka Orkiestra nie zagrała w Łęcznej. Kompromitacja urzędu!

Wstyd! Łęczna jest jedynym miastem (ok. 20 000 mieszkańców) w naszym województwie, w którym w tym roku nie było sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Nawet na wsiach sołtysi potrafią zrobić sztab” – nie kryją oburzenia mieszkańcy.
„Szkoda, że tak wyszło. W tym roku byliśmy zajęci organizacją wydarzeń związanych z 550-leciem Łęcznej. Podobnie Centrum Kultury w Łęcznej. Ale sztab mogą założyć przecież nie tylko samorządowcy” – mówił Grzegorz Kuczyński pracownik urzędu.

Zaraz, zaraz czy on nie mówi czasem o imprezie dla wybranych, która odbyła się w minioną sobotę (LINK). Przypominam zatem, że odbywała się w sali gimnastycznej Gimnazjum na ul. Piłsudskiego. Wcześniej urzędnicy zamówili medale okolicznościowe. O oprawę słowno-muzyczną zadbała młodzież. Catering to kwestia jednego lub dwóch telefonów. No tak, zostały jeszcze zaproszenia dla gości, ktoś je przecież musiał wysłać… JEST TYYYYYLE ROBOTY!!! 🙂
Uszczypnijcie mnie!

Dodam tylko, że w ostatnich latach sztaby pojawiały się w Centrum Kultury oraz w szkole z basenem (za ten sztab odpowiadał były dyrektor placówki Leszek Włodarski, który obecnie pełni funkcję wiceburmistrza).
Teoretycznie taki sztab mógłby zorganizować każdy. Spójrzmy jednak prawdzie w oczy. Potrzebny jest spory lokal. Właśnie z tego powodu ponad 90% sztabów w naszym województwie (w skali kraju jest podobnie) powstaje w lokalach prowadzonych przez samorządy (LINK) (w szkołach, centrach kultury czy w urzędach).

W przyszłym roku będą wybory. Możecie być pewni, że włodarz zadba o sztab, inwestycje, być możne nawet pojawi się lodowisko 🙂

Udostępnij ten wpis!

30 przemyślenia na temat „Wielka Orkiestra nie zagrała w Łęcznej. Kompromitacja urzędu!

 1. Do wszystkich hejtujacych WOSP i Owsiaka mam dla was rozwiązanie , jeśli tak was to boli ze kupują sprzęt dla szpitali to noście ze sobą oświadczenie ze nie chcecie byc ratowani w szpitalach przez sprzęt zakupiony przez WOSP i tyle. Nikt nie karze wam co roku wrzucać do puszek kasy jeśli chcecie to dajecie a jak nie to trudno ….. Pamietajcie tylko że każdy z nas wcześniej czy później będzie korzystał z tego sprzętu zakupionego przez WOŚP.

 2. No tak Kicha na całego orszak trzech króli był ale sztabu dla WOSP juz nie hahahah

 3. Tiesto psy szczekają a karawana jedzie dalej. Pytasz czemu Wośp wyróżnione jest tymi koncertami? Bo 70 mln przeznaczają na sprzęt do szpitali w całej Polsce? Szarzy ludzie nie znają niewygodnych faktów? Całe szczęście,że Ty je znasz. Pewnie nie tylko takie. Ps. To jak było z tym Lepperem i Smoleńskiem? Powiedz mi po co Owsiak miałby ściemniać z fakturami i innymi papierami? Wystarczy jakby zaksięgował bańkę czy dwie mniej i po sprawie. Z tym 50% przegiąłeś. Aż jestem ciekawy jaki mi link wstawisz potwierdzający to co piszesz. I ogarnij znaczenie stwierdzenia „myślenie zero jedynkowe” podpowiem, ten blog jest jego przykładem. Powiesz dobre słowo o Kosiarskim to jesteś….

  1. Kolego znowu z braku argumentów pieprzysz trzy po trzy. Tiesto pisze dość konkretnie. Wiadomo, że mu nie odpowiesz, bo nie znasz pewnych danych ale też nie ściemniaj, że tak nie jest. Bo to że Owsiak nie chce ujawnić przypływów finansowych jest faktem. To, że firmy jego i jego rodziny doją wośp również. I możesz to akceptować lub nie ale to jest faktem. Apropo mediów gdzie tu daleko szukać TVNów jak wystarczy spojrzeć na Kuczyńskiego. Dalej nie napisał o zasłużonym Kosiarskim. Wiedzą, że będzie obciach. I nie mów, że tak nie jest bo dobrze wiesz jak działa leczna24 i Tuba Łęcznej. Chyba, że będziesz udawał, że to obiektywne media tak samo jak TVNy. Więc nie musisz akceptować niektórych faktów ale im nie zaprzeczaj.

   1. Chłopaki, dajcie spokój! Kto chce daje Owsiakowi, czarnym, inny na kościół toruński, a jeszcze inny wpłaca na konto konkretnego potrzebującego. Żaden z nich nie zasługuje na potępienie. Nic nam do tego, bo każdy robi to, co uważa za stosowne.

   2. ABC no widzisz, temat o wośp a Ty pieprzysz o Kuczyńskim i Kosiarskim. Tak mistrzu będzie obciach bo ludzie jak już są w necie to tylko na leczna24 na lle24 nie zaglądają. Nieźle. Tak samo jak stwierdzenie, że na wośp dają szarzy ludzie bez dostępu do neta. Szarzyzna szarpnęła się na 70 baniek nie słuchając zdania kleru. Wracając do wosp. Gdzie ja napisałem, że nie jestem świadomy tego braku jasności finansowej wośp? O co Ci chodzi. Weź Ty pomyśl. Ci co dają na wośp dzięki którym zebrano np w tamtym roku 72mln zł mają w dupie faktury i papierki. Ludzie widzą efekt tych zbiórek i doświadczają tych efektów na własnej skórze. O jakich argumentach jeszcze chcesz pisać? Nie podoba Ci się wośp Twoja sprawa. Daj Rydzykowi albo chociaż na tacę i tam pytaj o faktury. Tyle w temacie. A linki chciałem z ciekawości bo nawet jak są mega nieprzychylne artykuły odnośnie wośp ( te z wiarygodnych źródeł) to nikogo nie poniosło na tyle żeby stwierdzić, że Owsiak przytula 50% tych zbiórek. A tvn i tvp nie trawię. Dwie skrajności, którym żeby uwierzyć trzeba nie mieć swojego zdania. Nie te czasy żeby łykać taką tv.

 4. Jak dotychczas nie popierałem żadnych durnych poczynań naszego gospodarza to to że nie zorganizował Orkiestry akurat popieram. To Owsiak wysyła dzieciaki na mróz by zbierały pieniądze a on prawie 50 % przytula dla siebie. Póki się nie rozliczy z kasy którą przelewa na swoje firmy, póki nie pokarze dokumentów do których zobowiązał go sąd nie dam złotówki i będę namawiał wszystkich by nie dawali dla Owsiaka.

  1. To noś w portfelu oświadczenie, że w razie potrzeby (czego Ci nie życzę) nie skorzystasz ze sprzętu WOŚP. Jeden popiera WOŚP której efekty zbiórek widać w szpitalach inny wysyła kasę do Torunia. Wolny kraj.
   P.s. Ale, że jeszcze Pan Ziobro nie wziął się za Owsiaka skoro ten ma tyle na sumieniu? Dziwna sprawa. Pomyśl

  2. O ile wiem to nie ma przymusu „dawania na Owsiaka”. Niestety dopóki nie ujawni on dokumentów finansowych, nikt (poza wąskim gronem) nie wie czy i ile z „puszkowych” złotówek trafia do prywatnych rąk.
   Osobiście nie mam problemu z tym, że ktokolwiek na tym zarabia. Mój problem z WOŚP dotyczy jedynie jawności, co pewnie nikogo tutaj nie zaskakuje.
   Akcji z oświadczeniami o których wspomina Onleczna nie rozumiem. W końcu Orkiestra korzysta głównie z lokali samorządów do organizacji swojego eventu. Te lokale powstały ze środków wszystkich podatników. Tak więc nakazywanie komukolwiek podpisywania oświadczenia nie jest tutaj na miejscu.
   To oczywiście moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.

   1. Chodzi tylko o honor. Skoro ktoś nie popiera tej akcji to niech ma odwagę zrezygnować z tego sprzętu.

    1. Onleczna. Chodzi tylko o honor i właśnie tylko o honor którego Owsiak nie ma za grosz, raz że nie chce udostępnić dokumentów dotyczących przepływów kasy pomiędzy Orkiestrą a jego prywatnymi firmami o jakie zwrócił się do niego sąd i jeszcze to że bezczelnie kazał swoim osiłkom usunąć dziennikarza, który zadaje niewygodne pytania właśnie o te dokumenty na konferencji prasowej. Takie zachowanie na konferencji prasowej nie miało dotychczas precedensu w skali świata cywilizowanego.
     To już nie Owsiak zbiera na chore dzieci tylko zmarznięte dzieci zbierają na Owsiaka. Pozdrawiam.

     1. Zrozum, że WOŚP to nie nakaz każdy dobrowolnie bierze w tym udział, nawet te zmarznięte dzieci. Nie masz ochoty dać na WOŚP to nie dawaj, nie atakuj i nie korzystaj że sprzętu zakupionego za pieniądze WOŚP. Po co walczysz z wiatrakami jak ludzie mimo tego braku jawności finansowej nadal biorą w tym udział bo widzą efekty tych zbiórek. Moje dzieci dzięki WOŚP dzięki Bogu pozytywnie przeszły zaraz po urodzeniu przesiewowe badania słuchu, które zainicjowała WOŚP i przeprowadzane są teraz w całej Polsce, dzięki temu od razu można w razie potrzebu leczyć malucha dając mu szansę usłyszeć w przyszłości głos swoich rodziców. Ja daję na WOŚP. Na tacę w kościele również daję mimo tego że również nie ma tam jawności finansowej i mało tego nie widzę efektów tych tac. Nie popieram wysyłania kasy do Torunia ale nia atakuję Rydzyka bo jemu również dobrowolnie ludzie wysyłają kasę.

    2. A nie rozumiesz tego, że każdy Polak, chcąc nie chcąc, czy popiera czy nie, wydaje pieniądze na wosp ? Setki, czy nawet tysiace koncertów w wielu miastach, przelot f16, jak to miało kilka lat temu, to myślisz, że to nie kosztuje ? I kto to finansuje ? Państwo i miasta, z naszych podatków, więc taka januszowa gadka, żeby nie korzystać ze sprzętu z wośp, jak i tak każdy z nas przyczynia się ich kupna. Ludzie mogą nie popierać i nie dawać dodatkowej kasy na orkiestrę, chyba to normalne. A jakby Juras ujawnił wszystkie faktury, papiery, dokumentacje związaną z kupnem różnego rodzaju sprzętu, ludzie by zobaczyli, że jest ok – to nie byłoby na niego ataków. A w takim wypadku, ma chyba coś do ukrycia, skoro kilkukrotnie nie wykonywał wyroków sądów ?

     1. Czy Ty jesteś ułomny czy tylko udajesz? Jaka różnica czy koncert jest organizowany ze względu na sylwestra, dni miasta, juwenalia czy WOŚP? Czy jak robią Dni Łęcznej a Tobie to nie pasuje to też na siłę skaczesz pod sceną bo to za Twoje podatki? Mało tego sam koncert jak każdy inny to koszt a nie zysk dla WOŚP, to rozrywka dla ludzi, w której możesz uczestniczyć nie wrzucając nic do puszki Owsiakowi. Nie ma nic na siłę nie popierasz to nie popieraj od początku do końca. Gdyby ludziom nie pasował ten brak jasności finansowej to by orkiestra nie zbierała co roku takiej ilości kasy.

     2. Onleczna – Ułomność to pokazujesz Ty w swoich wypowiedziach. Jeśli nie potrafisz łączyć ze sobą faktów i dojść do pewnych wniosków, to niestety, ale to już Twój problem.
      I żeby nie było, cenię Owsiaka za to, że pomógł szpitalom, ale podkreślam – zbyt wiele pieniędzy się rozpływa, a koszt zakupu sprzętu nie jest potwierdzony fakturami. Jednego roku zbiórka wyniesie 50 mln, a sprzęt zakupiono za kwotę np 25/30 mln. Gdzie reszta ?
      Większość ludzi, nie wchodzących na internet, z różnych powodów, niestety nie dowiedzą się pewnych niewygodnych faktów związanych z orkiestrą, ale czemu się dziwić, skoro większość mass mediów stoi za wosp, a trzeba jasno powiedzieć, że większość obywateli ogląda tvn, polsaty, czyta wyborczą, gdzie o tym nie powiedzą. To już inna sprawa. Jestem pewien, że gdy szary obywatel zda sobie sprawę, że z każdej złotówki, zaledwie połowa jest przeznaczana na pomoc, zmieni zdanie na temat orkiestry, a ich zbiórki mogą nie być takie okazałe. Można pomagać w inny sposób – jest wiele fundacji, hospicjów, domów dziecka, biednych ludzi, gdzie pomoc trafi BEZPOŚREDNIO do potrzebujących.
      Porównanie do dni Łęcznej, czy juwenalii – nie bądź śmieszny. Idąc Twoim tokiem myślenia – równie dobrze koncerty czy imprezy mogłoby się odbywać z okazji setki innych zbiórek różnych instytucji, dlaczego tylko wosp ma być w pewien sposób wyróżniony ? Dni Łęcznej, juwenalia to święto dla mieszkańców/studentów, organizowane od wielu lat, jako część obchodów z okazji rocznicy powstania miasta. A różne imprezy i koncerty dla wosp ? Przecież to są duże koszty – ponoszą je urzędy miasta i starostwa. NIE WOŚP, nie rozumiesz tego ?
      „Nie ma nic na siłę nie popierasz to nie popieraj od początku do końca” Można nie popierać, ale zarazem doceniać i mieć szacunek. Twoje myślenie jest tylko zero-jedynkowe. Bez odbioru

 5. Na portalu samozwańczego rzecznia urząd miejski sie tłumaczy Szkoda, że zapomniał o dbałości o wizerunek ale jak mawa pewien hrabia z Kariery NIodema D… w końcu wiini sie tłumaczą 🙂

  1. Oczywiście urząd miejski mija się z prawdą lub jak kto woli „ostrożnie dzieli się prawdą” 🙂
   Zarówno szkoła z basenem jak i centrum kultury są (w wypadku szkoły – były) to jednostki podrzędne względem urzędu miejskiego.

 6. Na leczna24 jak trzeba bronić urzędu to pojawiają się konta zaciekawiony i kiki. Kiki zawsze pisze to samo, że ktoś tam racje ma.

  1. Masz dobrego nosa. Oba konta nalezą do Kuczyńskiego 🙂 Kiedyś już pisałem na ten temat.

   1. Kolejne konta to wirtualny, lyki, gkuc, nomuslim itd. Nie wiem jak ten gość to ogarnia. Dodatkowo ma kilka kont jako redaktor pojezierza. Ma rozmach….

 7. Padł znowu rekord zbiórki na WOŚP.Tylko szkoda,że mieszkańcy Łęcznej nie mogli w większości w tym uczestniczyć.Nie mogę uwierzyć,że wśród tylu urzędników,dyrektorów szkół,placówek kulturalnych,nauczycieli nie znalazł się nikt kto chciałby zorganizować zbiórkę.Wstyd.

 8. Nie ma teo złego co by na dobre nie wyszo Łęczna pod wdodzą koniuszego osiągneła w zbiórce na WOŚP poziom międzynarodowy z iloścuą zebranych środków zrównalu się z San Escobar 🙂

 9. Ps.
  Łęczna w dniu 30.06.2016 r. liczyła około 19300 mieszkańców. O 300 mniej niż rok wcześniej. Warto przejrzeć rocznik statystyczny GUS.

  1. Wiec w sierpniu liczyla jeszcze mniej…bo mi sie udalo stamtad wyprowadzic.I nie ukrywam, osoba Burmistrza przyczynila sie do tego bardzo.

 10. Łęczna jest też jednym z dwóch miast powiatowych w lubelskim w których nie było sztabu. Drugim jest Janów Lubelski ale tam jest o połowę mniej mieszkańców niż u nas. Hańba

 11. W Milejowie była impreza. I było fajnie. Loterie że słodyczami, koncerty, ciasta i torty, licytacje… A w Łęcznej znowu nic się nie dzieje. Na mym blogu napisałem co nieco na ten temat.

 12. Nawet lubelscy parlamentarzyści od PISu do PO wspierali orkiestrę. W Łęcznej nie da się.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.