[5.12] Spotkanie mieszkańców z Andrzejem Dudą. Nauczyciele będą protestować!

Posel Artur Soboń, senator Grzegorz Czelej oraz Solidarność Lubelskiego Węgla Bogdanka zapraszają na spotkanie z Prezydentem Andrzejem Dudą, które odbędzie sie 5 grudnia tj. w najbliższy poniedziałek 5.12 o godzinie 16:00 w hali sportowej przy ul. Jaśminowej 6 w Łęcznej. Zapraszamy od godz 15:00 – wstęp jest oczywiście wolny.

Jak dowiedziałem się w ratuszu, pracownicy Gimnazjum nr 1 im. Króla Bolesława Chrobrego zapowiedzieli pikietę, przeciwko zapowiadanej reformie edukacji.
Szczerze zastanmawiam się przeciw czemu protestuje ta „inteligentna” kasta?. Może trzeba było pójść na plac Kościuszki i protestować gdy łęczyńska władza likwidowała kolejną szkołę… No tak, przecież Wam nie wolno.
Jedyne co umiecie i potraficie, to wręczanie władzy kwiatów po tym jak zrobi to, za co płacą jej comiesięczną wysoką pensję… Wstyd mi, że tacy ludzie uczą nasze dzieci! Tak się kończy przyzwalanie władzy na patologiczny styl zarządzania. Tak, Jesteście za to odpowiedzialni!

PS. Kosiarski też będzie protestował?

Udostępnij ten wpis!

38 przemyślenia na temat „[5.12] Spotkanie mieszkańców z Andrzejem Dudą. Nauczyciele będą protestować!

 1. Tyle nienawiści i złośliwości w stosunku do nauczycieli w tych wypowiedziach oznacza,że sukcesy w nauce były Wam obce.Pewnie to też wina nauczycieli, a nie lenistwa.

  /to ostatni Twój komentarz rozpoczynający nową dyskusję, który został opublikowany. Korzystaj proszę z funkcji „Odpowiedz”, to znacznie ułatwia czytanie komentarzy /.Bartol

  1. Należało się. Nie ma nic za darmo. W radzie miejskiej nauczyciele to też porażka bez własnego zdania. O moją edukację bądź spokojny.

  2. Hipolit fajnie jest dyskusję opierać na faktach i argumentach, więc po co zaczynasz pisać o naszych wzlotach i upadkach w nauce skoro nic o tym nie wiesz? Czyżby zabrakło kontrargumentów?

  3. Odkąd pamiętam nauczyciele zawsze się skarżyli że mało zarabiają i im się należy więcej i więcej, teraz okazało się ze są najbardziej uprzywilejowaną grupą zawodową a tu zwyczajnie trwa dyskusja czy zasługują na to więcej.
   Uważają się za elitę a chcą robić hucpę przy Prezydencie, czy to dobry przykład dla młodzieży?

 2. Dobrze pamiętam ale w tych dwóch przypadkach to nie Ci sami ludzie, a boisko się przydaje mieszkańcom i to jest mega ważne, a nie kto komu kwiatki.Przyjdzie nowy gospodarz sytuacja będzie taka sama i oby się na kwiatach skończyło…

 3. Od kiedy mamy pretensje do ludzi, którzy w dniu czyjegoś święta kwiaty przynieśli. Taka jest polska tradycja zapomnieliśmy?A szkoda.

  1. Od kiedy wybudowanie boiska to święto. Po przeniesieniu Zamoya też z kwiatami byli. Nie pamiętasz już?

 4. Dobrze Bartol napisał. Róbcie zdjęcia, niech się wszyscy dowiedzą kto nasze dzieciaki uczy.
  Może jeszcze z jedną wiązaneczkę do ratusza zanieście wazeliniarze lokalni.

 5. NAUCZYCIELE przypominam Wam że Pan Prezydent przyjedzie do Łęcznej spotkać się z mieszkańcami z okazji Święta Barbórkowego i nie życzę sobie byście tworzyli kicz pajace. Takie debilizmy możecie sobie czynić podczas dnia nauczyciela, od naszego święta WARA.

 6. Popieram pomysł likwidacji gimnazjów, nauczyciele bronią własnych kieszonek i tylko o to tu chodzi. Szkoda, ze Leczna utraci na tym wizerunkowo, moze jeszcze niech sie skrzykną i zrobią marsz tych kretynow od KODu.

 7. sens reformy bez owijania w bawełne powiedział przedstawiciel Premiera w terenie czyli Wojewoda Czarnek. A mianowicie stwierdził że po to jest ta reforma i po nic więcej żeby absurd że jest 2 dyrektorów w jednym budynku raz na zawsze zniknął i żeby Polacy nie wydawali 4 mln na korepetycje. link http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/wojewoda-czarnek-youtuberem-zuk-przytulil-ponad-cwierc-miliona-zlotych-a-nawet-piwa-nie-postawil,n,1000190463.html

  1. Wojewoda gada tak, żeby go nie pozbawili stołka. Korepetycje były, są i będą, sam też o tym doskonale wie z praktyki. Pozdrawiam nauczycieli w naszym grodzie, nie przejmujcie się aroganckimi uwagi adwersarzy. Pozdrawiam moich byłych nauczycieli szczególnie matematyka, chemiczkę z I LO w Łęcznej dzięki Wam kocham nauki przyrodnicze i ścisłe chociaż jestem humanistą.

 8. Jeżeli kogoś zapraszam to staram się aby był zadowolony z wizyty.Ale o tym wiedzą kulturalni ludzie. Chcecie robić wiochę na cały kraj. Macie problem, to do Warszawki.Wy tacy inteligentni ludzie, przepraszam wykształceni, dajecie się tak manipulować.

  1. Zgadza się, jak za Kosiarskiego szkoły znikały to żaden dupy nie ruszył, a teraz wielkie halo. Wszyscy to widzą, że nauczyciele walczą tylko dla siebie. Przekwalifikować się jak uczyć nie potraficie. Dobry nauczyciel zawsze prace znajdzie.
   Niech bartol zestawi zdjęcia tych nauczycieli co w ostatnim czasie kwiaty Kosiarskiemu wręczali i tych którzy w poniedziałek będą pikietować. To pewnie te same osoby.

   1. też tak uważam! jeśli komuś się nie podoba zawsze jest zmywak w Londynie moi Państwo profesorowie! Reformę Edukacji trzeba było rozpocząć od likwidacji „karty nauczyciela” wtedy by trochę jeden z drugim docenili współczesny rynek pracy

 9. brawo nauczyciele chociaż wy macie odwagę mówić prawdę o tej reformie ale nie martwcie się to że nie wyjdzie zgonią na poprzednią ekipe

  1. Człowieku o czym Ty piszesz? Tu nie chodzi o żadną reformę. Tym ludziom zależy tylko i wyłącznie na własnej du*ie i pracy. Uczeń tu się nie liczy, zwłaszcza, że uczniowie i rodzice chcą likwidacji gimnazjów. Jak wchodziły gimnazja to strajkowali, że złe, a teraz, że dobre.
   Pan Włodarski wykonał naprawdę dobry ruch, oni mu teraz wszyscy zazdroszczą.

   1. jaki ruch że spierdolił ze szkoły czy że zlikwidował ? pytam szczerze

    1. Najpierw doprowadził do przeniesienia potem spirerd… na stołek do ratusza. Miszcz.

     1. Dobro uczniów – zamykać szkoły, przenosić i wprowadzać zamęt! pis wymyślił sobie jakąś bzdurę i sam nie wie teraz jak z tego wybrnąć a wierni wyznawcy pisu próbują szukać w tej bzdurze sensu 😀

     2. Przypominam Ci, że w Łęcznej szkoły były likwidowane jeszcze jak pis nie rządził. Pomyśl tylko ile szkół zniknęło z naszego miasta za panowania Kosiarskiego.
      Nauczyciele jakoś nie chcieli wtedy protestować. Zapytaj ich dlaczego.

 10. Miało być spotkanie Pana prezydenta Dudy z mieszkańcami Łęcznej przy „teodorowych wytryskach” na kamiennym placu i widać zrezygnowano, czyżby aura była powodem?, czy może pomyśleli, ze tam nie ma drzwi i nie będzie słychać kłapania.
  Pamiętacie chyba kto KŁAPAŁ DRZWIAMI podczas mszy w kościele 1.XI.?
  Teraz już nie kłapnie – Borowiec wiedziałby co zrobić. 😉

 11. Tak poniżające sformułowania są niegodne człowieka, który uważa się za dobrego dziennikarza,więcej przyzwoitości młody człowieku !!
  A etyka zawodowa gdzie?

  1. Po pierwsze, nie jestem dziennikarzem ale domyślam się, że jest to Pani równie ciężko zrozumieć, jak nie rozumiecie(nauczyciele), że sami do tej sytuacji doprowadziliście, przyzwalając na patologię.
   Nie mam w sobie nawet kropli niechęci do szkoły, ale ogromny żal do nauczycieli, którzy zachowują się jak niewolnicy wielkiego, nieomylnego wodza.
   Bardzo żałuję, że II LO nie ma już w Łęcznej (podkreślam to na każdym kroku) ale jakoś nie słyszałem, żeby Pani wraz z kolegami pikietowała urząd kiedy likwidowano tę szkołę. Proszę mi wyjaśnić dlaczego?
   Strajkujący z pewnością pokażą się na poniedziałkowych zdjęciach, które oczywiście opublikuję tak, aby każdy mieszkaniec mógł zobaczyć kto uczy jego dzieci.
   Róbcie tak dalej, a za pracą, podobnie jak Wasi byli uczniowie, będziecie jeździć po całym kraju.

   Łukasz Siegieda

   1. Panie Łukaszu -Zapomniałeś dopisać „łysego” wielkiego, nieomylnego wodza.
    Ja jestem zaszczycony i nie wstydzę się przyznać, że ukończyłem 8- letnią podstawówkę i jest mi z tym dobrze. Pisząc coś nie coś na forum staram się nie robić błędów, jak nasz rzecznik, by się ze mnie inni nie śmiali. 😉

   2. Drogi Łukaszu.

    Rozumiem twój ból i rozgoryczenie.
    Mam nadzieję, że będziesz mógł przezwyciężyć swoje załamanie a także niechęć do ludzi, którzy Cię w pewnym stopniu też kształtowali.
    Chyba masz rację pisząc te słowa. Tylko taka”inteligentna kasta” mogła ukształtować tak „do bólu” inteligentną osobowość. Masz rację- nasza wina. Przepraszamy wszystkich, których ranisz.

   3. Zgadzam się całkowicie. A Ci sami nauczyciele, którzy teraz protestują przy okazji likwidacji gimnazjów, prawie 20 lat temu protestowali przeciwko utworzeniu gimnazjów. I tak z tego protestu wyrosła GIMBAZA, której nic nie można powiedzieć, bo można w zęby dostać.

    1. Zróbmy ze szkół domy modlitwy i mieszkania socjalne, należy zlikwidować biblioteki, przedszkola, domy kultury będzie taniej. Dobrze, że moje dziecko nie musi chodzić do szkół w tym mieście.

     1. Desperacko napisane, takie połączenie Kononowicza z „Ojcem Dyrektorem”. Tak się zastanawiam skąd ten wpis i co chiałeś/aś przez niego powiedzieć?

 12. Rozumiem, że z uwagi na ogromne bogactwo naszego pięknego kraju…stać nas na kolejne koszty związane z reformą edukacji. Przecież deficyt budżetowy można rozciągać i powiększać w nieskończoność…
  Dla mnie koszty to pierwszy argument przeciwko tej reformie.
  Ale rządzący i urzędnicy jak wszędzie są najmądrzejsi i wszystko wiedzą najlepiej. My tylko mamy za to zapłacić.

  A protestować każdy może (przynajmniej na razie tego nie zmienili)

  1. A utrzymywanie niepotrzebnych gimnazjów to nie koszt? Pomyśl zanim coś napiszesz. Była podstawówka i szkoła średnia, pomiędzy wpierdzieliło się trzecią szkołę, kolejnych dyrektorów, kolejną wielką administrację pochłaniającą rocznie 12mld zł i nie mającą znaczącego wpływu na rozwój młodzieży (w porównaniu do 8 letniej podstawówki i 4 letniego liceum)

   1. Ale nauczyciele tego nie rozumieją, oni są przeciwko każdej zmianie oprócz podwyżka wynagrodzeń. Jeżeli ktoś nie rozumie, że to wójt/burmistrz/prezydent miasta ich zwolni korzystając z okazji no to sorry, to jak ktoś taki ma uczyć moje dziecko.

   2. Dobrze napisałeś, były dwie szkoły wsadzili trzecią. Najpierw jednak odpowiedz kto i kiedy ją wsadził. A koszty? Myślisz, że koszty zmiany i późniejszego funkcjonowania będą niższe? Zauważ że dotychczas wszystkie szacunki finansowe obecnego rządu są zaniżone. A i jeszcze rozwój młodzieży… Jestem bardzo niespokojny o to czego będą uczyć tą młodzież, ale to oczywiście czas pokaże.

    1. Pewnie Ci sami, nie ważne kto, ważne, że nic lepszego gimnazjum nie wniosło. To twór żrący 12mld rocznie. Dodatkowy niepotrzebny koszt dla rodziców, biznes dla wydawnictw. Nie potrzeba badań i przeliczeń żeby wywnioskować, że dwie szkoły będą tańsze niż trzy. A czego bedą uczyli? Tego czego uczyli mnie i Ciebie.

 13. Nie ma argumentu, który by potwierdzał, że gimnazja są potrzebne. Chodzi tylko o kasę. Szkoda, że niektórzy nauczyciele kierują się takimi wartościami. Jeśli jestem w błędzie to proszę nauczycieli o wpis świadczący o potrzebie utrzymania gimnazjów.

 14. co do gimnazjów … całe liceum nauczyciele przeżywali że nic nas nie nauczyli ze po co te gimnazja itp. a teraz to im się odmieniło?

 15. Przecież to Kosiarski chce likwidować tą szkołę a nie reforma. Co z stoi na przeszkodzie żeby istniała tam podstawówka? Myślcie trochę nauczyciele.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.