„Amerykańska żołnierka” wyczyściła mu konto!

Wczoraj do policjantów zgłosił się 42 letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego.

Z jego relacji wynikało, że około dwóch tygodni temu za pośrednictwem komunikatora Messenger nawiązała z nim kontakt kobieta podająca się za amerykańską żołnierkę. Twierdziła, że jest na misji pokojowej w Syrii.

Podczas prowadzonej korespondencji obiecywała przyjazd do Polski i wspólne życie. Kiedy zdobyła jego zaufanie, poprosiła o pieniądze potrzebne na opłatę biletu na samolot. Mężczyzna uwierzył w przedstawioną historię i przelał na wskazane konto 4400 złotych. Następnie znajoma poprosiła go o doładowanie telefonu. Wówczas wykupił kartę upominkową za kwotę 150 złotych i wysłał jej kod.

Kobieta nie odpuszczała i chciała więcej ,,podarunków”. Wtedy 42-latek wykupił kolejne karty, tym razem na łączną kwotę 1250 złotych. Kiedy opowiedział o tej znajomości koledze, ten uzmysłowił mu, że padł ofiarą oszusta. Mężczyzna stracił blisko 6000 złotych.

Policja apeluje o rozsądek. Zawierając nowe znajomości, należy być ostrożnym. Zwłaszcza jeśli poznana przez Internet osoba prosi nas o pieniądze. Nie dajmy nabrać się na zmyślone historie.

Udostępnij ten wpis!

Jedna myśl na “„Amerykańska żołnierka” wyczyściła mu konto!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.