Mieszkańcy Cycowa: „Wójt przegrał wybory i odwołał koncert” Naprawdę?

Mówiąc prawdę, wieloletni wójt gminy Cyców przegrał dopiero pierwszą turę wyborów, lecz skandal, który wybuchł tuż po ogłoszeniu wyników, może spowodować, że przegra także drugą.

Jeszcze kilka dni przed wyborami wszyscy, i media powiązane z urzędem gminy i artyści zapraszali na otwarcie Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Wólce Cycowskiej. Dodatkiem do wydarzenia miał być koncert charytatywny z udziałem zespołu DEFIS oraz przyjaciół. Plakat możecie zobaczyć poniżej.

W niedzielę mieliśmy wybory, które pokazały, że mieszkańcy gminy Cyców chcą zmian na stanowisku wójta. Jego przeciwniczka, Marta Kociuba zdobyła ponad 1400 głosów, podczas gdy obecny wójt musiał się zadowolić 1019 głosami mieszkańców.

Jak twierdzą mieszkańcy, właśnie to wydarzenie spowodowało zmiany w planie reklamowanego wyżej wydarzenia. Czy rzeczywiście tak było? Nie wiem choć się domyślam.

Otóż w poniedziałek doszło do zawirowań, które oficjalnie zostały zakomunikowane dopiero we wtorek przez wójta Pikułę. Treść poniżej:

Lider zespołu Defis zarzucił wójtowi kłamstwo, wydał własne oświadczenie i pochwalił się treścią SMSa, którego miał otrzymać w poniedziałek (tak więc przed publikacją powyższego oświadczenia wójta).


Mieszkańcy nie mają litości dla obecnego wójta. Pojawiło się mnóstwo komentarzy, które w dosadny sposób opisują zachowanie Pikuły. Sprawę komentują też lokalni politycy:

Wygląda więc na to, że zwycięska w pierwszej turze przeciwniczka Pikuły ma zdecydowanie ułatwione zadanie. Teraz wystarczy zapowiedzieć, że koncert odbędzie się po wyborach 🙂

UPDATE:

W środę 10.04 o godzinie 12:30 (kilka godzin po publikacji tego wpisu), wójt wydał kolejne oświadczenie. Jego treść widzicie poniżej:

Mamy zatem kolejną cześć telenoweli pod tytułem „Jak nie komunikować się z mieszkańcami, jak nie organizować imprez i jak nie powinno się reagować w sytuacjach kryzysowych. Literówek nawet nie zdążyli poprawić. Możecie sobie z Włodarskim piątkę przybić 🙂

PS. Pewnie zastanawiacie się, dlaczego w łęczyńskich pseudo mediach (siedzących w kieszeni lokalnej władzy) próżno jest szukać informacji na ten temat. Odpowiedź będzie obrazkowa 🙂

Udostępnij ten wpis!

4 przemyślenia na temat „Mieszkańcy Cycowa: „Wójt przegrał wybory i odwołał koncert” Naprawdę?

  1. Ten z prawej już się wykruszył, teraz czas na tego z lewej.
    Ten ze środka zaraz ucieknie do Brukseli.
    Torebka na zdjęciu robi wrażenie, niech jej Pani pilnuje. 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.