Aparat za ponad 16 000 PLN dla urzędu miejskiego w Łęcznej!

Samorządy w całym kraju wyliczają, jak duże są ubytki w budżetach, spowodowane koronakryzysem (mniejszymi wpływami z podatków i opłat lokalnych). W Łęcznej jak się okazuje, najlepszym sposobem na kryzys, wcale nie jest oszczędzanie, a zakupy (szczególnie zakupy elektroniki).

Po tym jak dwa miesiące temu łęczyńskie centrum kultury wydało ok. 50 000 na aparaty fotograficzne i komputer (LINK), a Leszek Włodarski wziął kredyt na prawie 5 000 000 PLN, nowy aparat zapragnął mieć ratusz, a precyzyjnie rzecz ujmując, człowiek od miejskiej propagandy Grzegorz Kuczyński (ten od żony w MOPSie). Oczywiście tym razem również jest to sprzęt z górnej półki. Co ciekawe, zakupy były niezwykle szybkie.

Chwilę przed świętami, bo w piątek 18 grudnia 2020 o godzinie 15:02 (czyli dwie minuty po zamknięciu urzędu) w miejskim BIPie pokazuje sie poniższe ogłoszenie (LINK). Dla niedowiarków informacja o dacie publikacji ogłoszenia:

Następnie już w poniedziałek 21 grudnia 2020 mamy rozstrzygnięcie i szczęsliwego zwycięzcę. Aparat za ponad 16 000 PLN został kupiony!

Panu przedsiębiorcy wypada pogratulować takiego refleksu, a ratuszowi nowego nabytku.

Każdy mieszkaniec z pewnością potwierdzi, że podstawowym zakupem w czasach kryzysu jest zakup aparatu fotograficznego. Będzie mozna zrobic np. dobre zdjęcia z otwarcia kładki donikąd za dwie bańki (LINK) 🙂

LESZEK PRACUJ, NIE PAJACUJ!

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

9 komentarzy do artykułu "Aparat za ponad 16 000 PLN dla urzędu miejskiego w Łęcznej!"

 1. Anna Maria pisze:

  A co z terminami o zapytanie ofertowe wg.prawa zamówień publicznych ?.Tylko 3 dni (18 XII do 20XII zapytanie) A może zmieniły się przepisy ?

 2. Leon pisze:

  16 tys. za aparat, obiektywy i osprzęt to może i dla niektórych bardzo dużo, ale to absolutnie nie jest górna półka. „Torba” przeciętnego fotografa ślubnego jest więcej warta. Najnowsze modele od Sony to ponad 20 tysięcy złotych (sam korpus, bez obiektywów i dodatków). I to jest górna półka.

  • obserwator pisze:

   Zdradze Ci pewien sekret, bo pewnie o tym nie pomyśłałeś. Fotograf takim aparatem zarabia na chleb i to normalne, że musi być z wysokiej półki. Urząd z założenia ma się zajmowac obsługą mieszkańców, a takie zakupy to zbędna fanaberia i marnotrastwo publicznych pieniędzy.

 3. xxx pisze:

  tak trochę z innej beczki pozwolę sobie:) nie uważacie, że wjazd do nowej galerii na polnej jest trochę wąski? czy tam mieszczą się dwa auta? ale to chyba była prywatna inwestycja, czy też miasto ma w tym swój udział.

  • w pisze:

   Pisałem o tym już jakiś czas temu, ten wjazd to farsa jak prawie wszystko w tym mieście. Koreczki jak się miały tworzyć i się tworzą, ale jest pasażżżżżżż handlowy (od tak żeby nie gadali, że nic tu nie się nie robi, i to jakie firmy zaproszone smłyk, empiq…).

   Farsa.

  • kaktusgrandfolris pisze:

   jaka to GALERIA?sklep jak każdy w Łęczyńskiej metropolii —galeria to;;co najmniej 3 =4 piętra ,gdzie znajdzie się miejsce dla szewca ,zegarmistrza ,sprzedających samochody , i mieszkania e.c.t……….dojazdu i parkingu podziemnego brak —zajęcie działki w tym miejscu przez sklep to skandal

 4. witek pisze:

  znowu te rozbieżności, oszacowana kwota 12320 netto to kwota
  ” zabezpieczona” ? bo kwota oszacowana patrz czy
  ” zabezpieczona ” to brutto 15153,60 zł czyli mniej od oferty wynoszącej brutto 16059 zł, oferta nie mieściła się w zabezpieczonej kwocie ? czy oszacowano mniej a zabezpieczono więcej ?

 5. Gall pisze:

  Ten urząd to porażka. Teraz niech mops kupi lustrzankę, pewnie jeszcze nie mają.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes