Burmistrz nagradza, Kuczyński przeprasza za swoje zachowanie

Uff.. już po wszystkim. 35 Sesja Rady miejskiej przechodzi do historii. Na sali obrad mogliśmy zobaczyć dzisiaj wszystkich 21 radnych. W całym dzisiejszym posiedzeniu na szczególną uwagę zasługują trzy punkty.
Pierwszym z nich będzie przyznanie przez burmistrza nagród nauczycielom z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym punkcie warto zwrócić uwagę na fakt, iż jedna z nagród trafiła do pani nauczyciel (radnej) Marzeny Florek (głosującej zwykle wespół w zespół z „burmistrzowską koalicją”). Radni nie usłyszeli uzasadnienia tej nagrody w trakcie obrad.
O ile dobrze pamiętam w radzie mamy trzech nauczycieli. Pozwoliłem sobie zatem porównać ich „szkolne” pensje za ostatni rok (dane: BIP).

Marzena Florek 64 768,94 PLN
Grzegorz Lendzion (w sumie) 49628,59 PLN
Grzegorz Pelica 52 215,60 PLN

hmm… w zasadzie z tego zestawienia też nic nie wynika 😉

Drugim ważnym punktem było podjęcie uchwały w sprawie obniżenia średniej ceny skupu żyta przyjmowanej do obliczenia podatku rolnego na 2014 rok. Jednak to obniżenie jak pokazała rzeczywistość, było tylko z nazwy. Złożone zostały w sumie trzy propozycje cen:

1 Za propozycją radnego Lecha Tora – 50 PLN głosowali:
Pawlak Sebastian
Fijałkowski Mariusz
Łagodziński Zbigniew
Lekan Zuzanna
Tor Lech
Skibiński Jan

2 Za propozycją radnego Piotra Nowaka – 57 PLN głosowali:
Pogonowski Sławomir
Nowak Piotr
Wnuk Teresa
Misiewicz Roman

3. Za propozycją burmistrza – 60 PLN (czyli bez zmian w stosunku do poprzedniego roku) głosowali:
Borkowska Krystyna
Florek Marzena (nagroda motywuje?) 😉
Góral Bogusław
Kubicki Jacek
Matczuk Krzysztof
Matysek Janusz
Mężyński Krzysztof
Pelica Grzegorz
Warszawska Katarzyna
Małgorzata Olech

Od głosowania wstrzymał się radny Grzegorz Lendzion.

W zasadzie wynik głosowania nie trudno było przewidzieć. „Wygrała” propozycja burmistrza. „I nie zmienia się nic” 😉

Ostatnim, trzecim punktem, który warto wyróżnić, były przeprosiny rzecznika urzędu miejskiego Grzegorza Kuczyńskiego. Dotyczyły one mówiąc ogólnie, jego nie najlepszego zachowania, podczas sierpniowej sesji. Co wtedy powiedział? Oficjalnie do końca nie wiemy, ponieważ część protokołu została utajniona. Resztę możecie przeczytać tutaj (LINK) (strona 21)

Posiadam oczywiście pełne nagranie tego przemówienia, nie może ono jednak zostać ujawnione do czasu zakończenia czynności zleconych przez radnego Łagodzińskiego. Zainteresowany radny nie odniósł się do tych przeprosin, stwierdzając, że to jak się wtedy zachował Kuczyński było ohydne. Możemy się tylko domyślać, że sprawa może znaleźć swój finał w sądzie.

Do całej sytuacji próbowała się także odnieść Krystyna Borkowska, „prestiżowa” przewodnicząca rady miejskiej. Była to jednak w mojej ocenie dość nieudolna próba, bardzo podobna w formie do wygłaszanych kiedyś przeprosin radnego Matczuka(LINK).

I to by było na tyle teraz, postaram się jak najszybciej zamieścić na blogu najważniejsze nagrania z omawianej sesji.

Udostępnij ten wpis!

5 przemyślenia na temat „Burmistrz nagradza, Kuczyński przeprasza za swoje zachowanie

  1. czytamy tutaj o „włodarzu gospodarzu” radnych a ktoś coś powinien napisać o pozostałych osobach „pracownikach” z urzędu, kótre też nie jedno mają na sumieniu……

  2. Dzięki za streszczanie tego co działo się na sesji. Podobają mi się pensje nauczycieli żaden z nich nie ma źle jest tylko Panik która ma „po prostu”chyba sam zacznę uczyć. Ponad 4 klocki i nie trzeba kopalni by żyło się lepiej. Tak jak już wspominałem ten głos krytyki jest dobry oraz potrzebny oby tak dalej. Życzę większego wykrywania afer by „ukręcić łeb” bezprawiu i korupcji !!

  3. Śmiałam się do łez. Obrady sesji mogłyby się stać inspiracją do napisania utworu literackiego. Ubolewam nad śmiercią S. Mrożka, który mógłby temu zaradzić.
    Twój blog to strzał w dziesiątkę!!!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.