Burmistrz umorzył podatek stowarzyszeniu Misiewicza!

W moje ręce wpadła ostatnio lista osób fizycznych oraz firm, którym w 2013 roku Gmina Łęczna umarzała zobowiązania podatkowe. Szczególną uwagę przykuła informacja o tym , że jaśnie nam panujący włodarz w całej swej łaskawości umorzył w ubiegłym roku podatek od nieruchomości stowarzyszeniu o nazwie: „Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej”.
Niezorientowanym wyjaśniam, że prezesem TPZŁ (zgodnie z KRS) jest Eugeniusz Misiewicz (pełniący funkcję dyrektora centrum kultury w Łęcznej). Przypadek? Dodam, że umorzona kwota to ponad 1 600 PLN. Poniżej skan z informacją:

Jako przyczynę umorzenia, wpisano „ważny interes podatnika i interes publiczny”. Jak myślicie o jaki (czyj) interes chodziło?

Udostępnij ten wpis!

4 przemyślenia na temat „Burmistrz umorzył podatek stowarzyszeniu Misiewicza!

 1. Zobaczcie ostatnią pozycję i kwotę umorzenia.
  A potem się mówi, że gmina nie ma pieniędzy.
  A kim jest ten Gościu i z racji czego mu umorzono – co to niby jest ważny interes podatnika?
  Teraz inni np. przedsiębiorcy powinni zarzucić prośbami gminę i Burmistrza o umorzenie podatków.
  Widać jak u nas jest – Koalicja wąsata ” Najsamprzód ” winduje podatki do góry, później się co niektórym wybrańcom umarza.
  Ot polityka Prawdziwego Gospodarza. 🙁
  A jakbyś Ty mieszkańcu nie miał „kasiory” zapłacić – to co, jak myślicie co wtedy by było?

 2. Normalny śmiertelnik też może liczyć na umorzenie. Na ostatnim miejscu, na zeskanowanej liście, jest imię i nazwisko podatnika z kwotą. Więc wszystko się da tylko trzeba mieć plecy. Już nie wspomnę że na czas remontu budynku chciałem być zwolniony z podatku od nieruchomości, na pół roku, to mi odpisali że ustawa nie przewiduje. Jedyne wyjście to nie płacić i wystąpić o umorzenie podpierając się ważnym interesem podatnika.

 3. Interes publiczny? Dobre sobie. Czy normalny śmiertelnik może liczyć na takie umorzenie? Mało to pieniędzy publicznych to stowarzyszenie z gminy dostaje? Zgroza.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.