Centralne Biuro Antykorupcyjne spogląda na łęczyński ratusz!

Śledztwa o których pisałem tydzień temu, nie są już prowadzone wyłącznie w prokuraturze. Dwa z trzech postepowań dotyczących działań łęczyńskiego ratusza prowadzi także Centralne Biuro Antykorupcyjne. W najbliższym tygodniu funkcjonariusze CBA rozpoczną przesłuchania pierwszych osób związanych ze sprawami: rewitalizacji Podzamcza(szczegóły) oraz zmianami na miejskim targowisku(szczegóły).

Trzecim postępowaniem (prowadzonym obecnie wyłącznie przez prokuraturę) jest wyjaśnienie kwestii diet wypłacanych przez wiele lat przewodniczącej rady miejskiej Krystynie Borkowskiej(szczegóły). Ta co prawda tłumaczyła się już, że jest niewinna(LINK) lecz widocznie śledczy mają jeszcze pytania.

Tymczasem Kosiarski pomimo jak twierdzi spokoju, przechodzi sam siebie i publicznie (w nieoficjalnym portalu urzędu miejskiego) przyznaje, że przygotowanie dokumentów o które proszą śledczy paraliżuje urząd. No cóż, nie od dzisiaj wiemy, że wieloletni brak aktywności, może w momencie nagłego poruszenia spowodować prawdziwy paraliż, a może nawet zawał.
Choć jak pisze urzędowy propagandysta „Urząd w ciągu roku kontrolowany jest przez wiele podmiotów”, to widocznie „dobry gospodarz” nie zdążył przywyknąć… 🙂

Nie mam wątpliwości, że przesłuchiwani pracownicy łęczyńskiego magistratu (nie wyobrażam sobie aby organy ścigania nie odpytały szeregowych urzędników) dostarczą śledczym pełnych, „nieocenzurowanych” informacji na temat w/w spraw.

Jak to leciało panie Kosiarski? „Opluwanie miasta”? Najwyższy czas się przyzwyczaić… do jawności oczywiście – sztandar wyprowadzić!

Udostępnij ten wpis!

22 przemyślenia na temat „Centralne Biuro Antykorupcyjne spogląda na łęczyński ratusz!

 1. ja tak na marginesie głównego tematu: Kto jest obecnie właścicielem Bożnicy łęczyńskiej (dawne muzeum)?

  1. 26 listopada ub. roku Komisja Regulacyjna ds. Gmin Wyznaniowych Żydowskich zwróciła synagogę Związkowi Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP. Nowy właściciel nie miał nic przeciwko pozostaniu tu muzeum, jednak nie pozwala na to stan techniczny budynku. Dalsze losy placówki wiążą się z kolejnym etapem rewitalizacji Starego Miasta. – Planujemy m.in. remont kamienicy, gdzie za dwa, trzy lata muzeum znajdzie stałą siedzibę – mówi Grzegorz Kuczyński z Urzędu Miasta w Łęcznej.

   Za Dziennikiem Wschodnim z kwietnia 2014 2 lata minęło i kundel władzy szczekał po próżnicy

 2. Mam nadzieje ze CBA wpadnie na kawę do MOPS-u w Łęcznej tak są dopiero jaja ….trzymam kciuk za CBA !!

  1. Jeśli masz jakieś informacje o tym co się tam ciekawego dzieje (oczywiście poza znaną wszystkim sprawą żony Kuczyńskiego), dawaj znać. Pełna anonimowość jest tradycyjnie gwarantowana 🙂

 3. Dobrodziej idzie w zaparte, jak to on twierdzi, że zrobił dla mieszkańców dobrze a wszyscy inni tylko mu w przeszkadzają.
  Artykuł w gazecie Wspólnota Łęczyńska mówi dużo.
  Powoli zaczyna się mówić, ze to pracownicy niby zawiedli, może czas poszukać jakiegoś „Kozła” ofiarnego i przypisać mu winę.
  Kto by nim został? no właśnie – nikt się nie podłoży, bo każdy chce mieć czyste papiery.
  W wywiadzie on wspomina, że czas naglił a on jako dobry gospodarz całym sercem był zawsze z klubem GKS Górnik Łęczna i nie miał wyjścia – stał jakby pod murem, bo parkingu nie było.
  Cała Polska miała się do Łęcznej zjechać, jak na dni młodzieży, bo górnik awansował do ekstraklasy.
  Ciebie Ten klub interesuje, jak mnie partia PSL.
  Wcześniej też Górnik Łęczna był w ekstraklasie i o parking nie zadbano – dlaczego?
  Zatem niech się wam do dupska służby dobiorą, co będzie oznaczało jednogłośne zakończenie twoich i koleżanki rządów w mieście.
  Trzymam za CBA i Prokuraturę kciuki. 😉

  1. pamiętam jak kibice skandowali „Kosiarski to wróg Górnika…”

 4. Zgadzam się w 100% z czytelnikiem,
  NIE MOŻECIE skupiać się tylko na urzędzie miejskim Łęczna, polityka lokalna to też starostwo z niemałym budżetem w tym także pieniędzmi mieszkańców łęcznej.

 5. Jak mówiłem-nie kłamałem,niespodzianek ciąg dalszy 😀
  Zajrzyjcie jeszcze do starostwa,mopsów i innych pokrewnych-tam też będzie co sprawdzać 😀
  He he he he he wreszcie coś się kręci,Wróż Maciej przewiduje dalsze działania.Bartol Jesteś wielki,szacun.

 6. Kuczyński uważa że miasto to Kosiarski a Kosiarski to miasto. Jakby się uczył na tych studiach wiedziałby że funkcjonariusz publiczny ma obowiązek zgłosić sprawę jeśli wie o zaistniałym przestępstwie.

 7. Co do paraliżowania urzędu,to według mnie władza paraliżuje to miasto od lat na czele z panem burmistrzem.A jeżeli chodzi o donos to po pierwsze, nie doniesiono na miasto, tylko na działanie urzędników a po drugie, to 2013 roku doniesiono na Bartola do prokuratury za prowadzenie bloga.

  1. I w sumie za ten donos powinienem Kosiarskiemu posziękować. Za żadne pieniądze nie kupiłbym takiej reklamy 🙂

  2. ilu redaktorow ma leczna 24 ze tam cały czas ktos te bzdurne artykuły pisze?

   1. Jednego, to urzędnik Grzegorz Kuczyński. Kto inny mógłby pisać tak bzdurne artykuły. Boi się widocznie o prace swoją i żony. Co to będzie jak wodza zabraknie.

    1. Wtedy kolejnemu Panu pokaże jak mu zależy. Tacy zrobią wszystko by służyć. Co innego może robić? Przecież do kopalni nie pójdzie.

    2. Grzegorz K.może znajdzie pracę w którejś parafii 😀 Da sobie chłopak radę 😀 he he he

 8. Jesteście na wykopie na glównej. Gratuluje. Burmistrz musi być z siebie zadowolony 🙂

 9. Tak. Juz najwyzszy czas wziasc sie za tych nierobów !!! Jeszcze by było by wreszcie wziasc sie za „działaczy ” w spółdzielniach.

 10. może niebawem pojawi się rekrutacja na specjalistę ds. kontaktów z z CBA CBŚ ABW 🙂

 11. Tego jeszcze nie było.
  Miejmy nadzieję, że układy i powiązania we władzach Łęcznej powoli dobiegają końca – czas rozliczeń nadchodzi.

 12. oby to pociągnęli te śledztwa do końca. Ile lat można pokazywać palcem gdzie jest źle?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.