Chciała sprzedać kurtkę, straciła sporo pieniędzy!

W miniony czwartek do łęczyńskich policjantów zgłosiła się 39-letnia mieszkanka Łęcznej. Kobieta poinformowała, że za pośrednictwem serwisu ogłoszeniowego Vinted wystawiła do sprzedaży kurtkę.

Po kilku godzinach od ukazania się ogłoszenia skontaktowała się z nią osoba zainteresowana zakupem. Poprosiła o podanie adresu e-mail celem otrzymania pieniędzy.

Kobieta postępowała zgodnie z przekazanymi instrukcjami. W otrzymanej wiadomości mailowej otrzymała link. Weszła w ten link a n astępnie wybrała bank w którym posiada konto. Wpisała swoje dane, numer karty i kod CVV. Kiedy zauważyła, że konwersacja z Vinted zniknęła ponownie zalogowała się na swoje konto jednak było już zablokowane. Telefonicznie skontaktowała się z pracownikiem banku i okazało się, że z jej konta zniknęło blisko 2 tysiące złotych.

Policja apeluje o ostrożność podczas sprzedaży czy zakupów za pośrednictwem Internetu. Nigdy nie klikajmy w załączone linki i nie wpisujmy tam swoich danych, loginów i haseł do kont bankowych, numerów kart i kodów zabezpieczających. Pamiętajmy wszelką korespondencję i komunikację prowadźmy jedynie za pośrednictwem danej platformy.

Udostępnij ten wpis!

Jedna myśl na “Chciała sprzedać kurtkę, straciła sporo pieniędzy!

  1. I Ty się dziwisz, że wybory w Łęcznej wygrywa taki Włodarski? Jak głosują tacy naiwniacy jak ta babka.
    Jak można oczekiwać zmian, kiedy od lat wybiera się tę samą opcję polityczną?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.