Co łączy konkurs na stanowisko głównego księgowego w PGKiM i odwołanie wiceprezesów na Bogdance? [Zdjęcie]

Coraz częściej w otoczeniu łęczyńskiego ratusza można usłyszeć, że władza planuje wymienić prezesa komunalnej. W sumie po tym, co dzieje się w tej spółce, to nie powinno nikogo dziwić. Jednak w tym wpisie pozwolimy trochę odetchnąć „Orłowi biznesu”.
W ubiegłym tygodniu wystartował konkurs na stanowisko głównego księgowego w PGKiM(LINK).

Jeśli chodzi o wymagania niezbędne, to potencjalnemu kandydatowi wystarczy spełnienie tylko jednego z poniższych warunków:
-ukończone ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i co najmniej 5 lat praktyki w księgowości na samodzielnym stanowisku,
-ukończona średnia, policealna lub pomaturalna szkoła ekonomiczna i co najmniej 10 lat praktyki w księgowości na samodzielnym stanowisku,
-jest wpisanym do rejestru biegłych rewidentów i co najmniej 3 lata pracy w księgowości na samodzielnym stanowisku,
-posiadanie certyfikatu księgowego uprawniającego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwa kwalifikacyjnego uprawniającego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydanego na podstawie odrębnych przepisów.

Tyle o konkursie.

Jak pewnie już wiecie, w połowie ubiegłego tygodnia rada nadzorcza Bogdanki odwołała Stanisława Misterka z funkcji zastępcy prezesa ds. ekonomiczno-finansowych, a Sławomira Karlikowskiego z funkcji zastępcy prezesa ds. produkcji i rozwoju. Jak połączyć te dwie sprawy? Dodam tylko, że panowie Włodarski, Kosiarski i przynajmniej jeden z wiceprezesów, znają się dość dobrze. Można ich było zobaczyć razem na ostatnich dożynkach. Prawda, że to naturalna delegacja? Burmistrz z wiceprezesem kopalni 🙂 Coś jak PSLowskie opłatki z Krzysiakiem jeszcze kilka lat wstecz. Oczywiście to z pewnością przypadek. Dla niedowiarków oczywiście zdjęcie:

Otóż urzędowe wróble ćwierkają, że jeden z powyżej wymienionych panów, trafi własnie na wolne miejsce w komunalnej. Kto wie, być może drugi wymieni samego „orła biznesu”. Wszystkiego dowiemy się niebawem, bo aplikacje na stanowisko głównego księgowego można składać do 05.10.2018. Oczywiście informacja o wynikach tej rekrutacji trafi niezwłocznie na bloga.

Jak myślicie, czy taki scenariusz jest możliwy? A może macie własnych faworytów. Dajcie proszę o tym znać w komentarzach lub anonimowo na wąsatą skrzynkę.

Udostępnij ten wpis!

4 przemyślenia na temat „Co łączy konkurs na stanowisko głównego księgowego w PGKiM i odwołanie wiceprezesów na Bogdance? [Zdjęcie]

  1. A co pan Roman Jarentowski robił po lewicy Kosiarskiego?
    Już był podobny przypadek cztery lata temu, dziś łęczyński PISior u niego w urzędzie służy.
    Nie było w pobliżu wygodniejszego krzesła, czy fajniejszego towarzystwa? Nie wierzę.
    Być może omawiano, kto do II tury wyborów się zakwalifikuje a kto w I turze odpadnie?.
    A może na VIPo kwiatka liczył?. 😉

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.