Czy się stoi, czy się leży, dieta radnemu Kuczyńskiemu się należy!

Poniedziałek i wpis inspirowany przez osoby z otoczenia rady powiatu.
Jak potwierdziło starostwo, radny Grzegorz Kuczyński, występujący również jako przewodniczący komisji bezpieczeństwa w/w rady w ciągu całego 2016 roku zwołał ją jedynie raz, w grudniu. Dodatek do diety z tytułu szefowania otrzymywał w każdym z 12 miesięcy roku. Da się? Oczywiście! 🙂

Nie jest tajemnicą, że powiat łęczyński groszem nie śmierdzi. Konieczne jest więc zaciskanie pasa. Niestety próżno w tym procesie liczyć na radnych, którzy pobierają diety w naprawdę godziwej wysokości.
W 2016 roku dieta zwykłego radnego w powiecie to 1200 PLN (14 400 PLN rocznie). Jeśli dodatkowo, radny był przewodniczącym komisji, otrzymywał także dodatek w wysokości 480 PLN (przez 12 miesięcy daje to kwotę 5 760 PLN). Członkowie zarządu oraz przewodniczący rady, pobierali razem z dodatkiem 1854 PLN miesięcznie.

Poniżej pełne zestawienie diet wypłaconych poszczególnym radnym w 2016 roku:

Wynika z niego, że z tytułu diet powiatowych radnych, tylko w 2016 roku wydaliśmy ponad 307 000 PLN!
Panie starosto, może warto pomyśleć o likwidacji lub połączeniu komisji które zwoływane są z tak niską częstotliwością? Nie wspominam już o wysokości diet, bo tu sprawa jest bardzo prosta. Chcecie oszczędzać? Zacznijcie proszę od siebie!

Udostępnij ten wpis!

6 przemyślenia na temat „Czy się stoi, czy się leży, dieta radnemu Kuczyńskiemu się należy!

  1. Dziwicie się, że powiat nasz jest biedny? a z czego niby mają kasę brać?
    Ja patrząc na zdjęcie powyżej skojarzyłem sobie, że może człowiek na buty akurat nie miał, na wymarzony garnitur i krawat zbierał – do „Zarząda” przecież szedł.
    A Ty Bartolu poprzez bloga LLE ujawniasz wszystkie urzędnicze tajemnice. 😉

    1. Ja się dziwię jak to możliwe skoro średnia pensja w tym powiecie jest jedną z najwyższych w Polsce…

  2. Czy to ten sam Kuczyński co kolejki w szpitalu miał zlikwidować, a zamiast tego jego żona znalazła prace w mops? Ze tez się ludzie cały czas nabierają na takich gagatkow. Biada Ci Polsko!

  3. Napracował się jako ten przewodniczący. Aż się spocił. Zawsze był leniem.

  4. Toż starosta jest z jedynej słusznej partii. Co się dziwić. Komuchy nigdy nie umiały zarządzać pieniędzmi. Chyba, że „swoimi”, ukrzadzionymi od zwykłych obywateli…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.