Czym zajmuje się Krzysztof Bojarski w sejmiku województwa? [Dokumenty]

Jestem przekonany, że też chcielibyście to wiedzieć.
W zasadzie tego wpisu miało nie być, byłem bowiem pewien, że Krzysztof Bojarski nie zdecyduje się by kolejny raz kandydować do sejmiku województwa. Stało się jednak inaczej. Warto zatem sprawdzić/podsumować, jak wyglądała aktywność radnego podczas sesji w obecnej kadencji?

Na długo przed wyborami, bo 10 kwietnia 2018 pytania dotyczące działalności radnego z Łęcznej pozwoliłem sobie zadać marszałkowi województwa lubelskiego.

Okazało się, że od początku kadencji w 2014 roku, do kwietnia 2018, radny złożył zaledwie jedną interpelację.
Pomyślałem więc, że może zadaje jakieś pytania podczas sesji. Niestety znowu pudło. Przez rok od stycznia 2017 do stycznia 2018 radny Bojarski zaliczył jedynie 3 (TRZY) merytoryczne wypowiedzi. Dla niedowiarków wklejam screen z odpowiedzi marszałka.


No dobra, więc może warto sprawdzić jak wyglądają te wypowiedzi niemerytoryczne? Cóż, w większości są związane z liczeniem głosów i brzmią mniej więcej tak:
„Sekretarz Krzysztof Bojarski poinformował o wyniku głosowania: 28 głosów „za”, 0 głosów „przeciwnych”, 0 głosów „wstrzymujących się”.”
Tak, łęczyński radny podaje wyniki głosowań. Nie wiem jak uważacie, lecz w mojej opinii jest to bardzo słabe.
Od początku kadencji do kwietnia br. radny nie uczestniczył na 5 sesjach. Nieobecności były jednak usprawiedliwione i za te obrady otrzymał pełną dietę.

To oczywiście nie wszystko.
Mimo ponad dwuletniej batalii z dyrektorem Bojarskim, nadal nie dowiedzieliśmy się z jakimi podmiotami umowy zawiera łęczyński szpital. Dyrektor za każdym razem odmawiał ujawnienia rejestru umów, tłumacząc się głównie tym, że szpital takiego rejestru nie prowadzi. Nie było nawet słowa o zamiarze wytworzenia dokumentu. Dyrektor wskazywał też lekturę BIPu szpitala i zakładki dotyczącej przetargów. Każdy jednak wie, że przetargi, to nie jedyne postępowania, które prowadzą do podpisywania umów.
Rejestr umów jest dzisiaj podstawowym narzędziem kontroli instytucji publicznych przez mieszkańców. Jest standardowym dokumentem. Jeśli dobrze pamiętacie, to kilka lat temu po blogowej interwencji, taką ewidencję zaczął prowadzić urząd miejski i robi to do chwili obecnej.

Wiosną 2016 roku Kosiarski w urzędowym biuletynie napisał, że „Dzięki staraniom Teodora Kosiarskiego i Krzysztofa Bojarskiego zostanie wyremontowana ulica Krasnystawska” było to oczywiście kłamstwo, które obnażył sam marszałek województwa pisząc, że „żaden łęczyński samorządowiec w ostatnim roku nie interweniował w sprawie rozbudowy tej drogi”. Poniżej zamieszczam odpowiedź:

No i wreszcie w połowie lipca 2018 dowiedzieliśmy się, że większość osób zatrzymanych przez mundurowych w Lublinie (w tym każda nietrzeźwa), zanim trafi do policyjnego aresztu, przechodzi ogólne badanie lekarskie w szpitalu w Łęcznej. Oczywiście są to dodatkowe pieniądze dla placówki ale zastanawiający jest fakt, że żadne łęczyńskie medium nie zdecydowało się o tej sprawie napisać i pochwalić się nowym pozyskanym kontraktem.

Chyba wystarczy.

W obliczu tych faktów, należałoby zadać sobie pytanie, czy Łęczna może sobie pozwolić na reprezentanta sejmiku, który podczas sesji zajmuje się głównie podawaniem wyników głosowania. Jeśli chodzi o mnie to uważam, że Łęczna absolutnie nie może sobie pozwalać na takie wykorzystanie swojego przedstawiciela. Funkcję sekretarza powinni pełnić reprezentanci tego miasta, które wprowadziło najwięcej swoich przedstawicieli do sejmiku. Pozwólcie że kwestię pozostałej opisanej aktywności przemilczę. Nie ma bowiem o czym mówić. Tymczasem na tegorocznej ulotce kandydata, można przeczytać hasło „Od 8 lat razem widzimy efekty”
Pozostawię to bez komentarza.

Udostępnij ten wpis!

12 przemyślenia na temat „Czym zajmuje się Krzysztof Bojarski w sejmiku województwa? [Dokumenty]

  1. Patrząc na dzisiejszą ulotkę wyborczą łęczyńskiego kandydata do sejmu mam wrażenie , że na zdjęciu jest ktoś inny, albo zdjęcie z jest z przed @ jakieś 8- lat. K… . nawet zdjęcia aktualnego nie chciało się zrobić?. A posłem chciałoby się być?. Oszczędny, dwie dychy szkoda na fotografa.

  2. Jakby każdy szpital w Polsce miał takiego dyrektora to służba zdrowia inaczej by wyglądała. Szpital jako jedyny w województwie nie ma długów i przynosi dochody

    1. ohohoho odleciałeś. Na moje to nie jest zasługa dyrektora, a specjalizacji. Otwórz sobie szpital o specjalizacji w pediatrii i na dzień dobry będzie w plecy.

  3. Dla mnie człowiek przegrany dla Łęcznej. Łudziłam się ze coś robi, a On robi tylko miejsca u siebie w …. dla …. Taka prawda chyba…

  4. „Od 8 lat razem widzimy efekty”
    Ale czego efekty?
    Co pan Bojarski zrobił dla mieszkańca Łęcznej?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.