Debata o stanie gminy. Możesz zadać pytanie Włodarskiemu, jeśli dostarczysz 50 podpisów!

Już w najbliższą środę 19.06 o godzinie 12-tej odbędzie się sesja rady miejskiej na której przeprowadzona zostanie debata nad „Raportem o stanie gminy Łęczna za 2018 rok” w której głos będą mogli zabierać mieszkańcy. Niestety burmistrz, który przed wyborami tak bardzo chciał z mieszkańcami rozmawiać, obecnie nie wychodzi poza ramy określone ustawą i daje im możliwość głosu jedynie pod warunkiem poparcia go podpisami co najmniej 50 osób(LINK). Zawiedzeni? Jak zwykle mamy na to sposób!

Jeśli chcielibyście zdać pytanie włodarzowi, wystarczy przesłać je na wąsatą skrzynkę: redakcja@lle24.pl lub pozostawić w komentarzu pod tym wpisem. Wszystkie zostaną zadane przez radnych podczas środowej sesji. Oczywiście nie ma potrzeby popierania pytania jakimikolwiek podpisami. Wystarczy je zadać! 🙂 Da się? Da się!

W jakich obszarach możecie zadawać pytania?

1) ogólnej charakterystyki miasta i jego władz,
2) gospodarki, rynku pracy i inwestycji,
3) finansów miasta,
4) gospodarki komunalnej,
5) gospodarki przestrzennej,
6) ochrony środowiska naturalnego,
7) ochrony zdrowia,
8) polityki społecznej,
9) edukacji, kultury, sportu i rekreacji,
10) bezpieczeństwa publicznego i ochrony przeciwpożarowej,
11) administracji, w tym decyzji administracyjnych,
12) promocji miasta, współpracy krajowej i międzynarodowej,
13) współpracy z organizacjami prowadzącymi działalność pożytku publicznego oraz
14) nadzoru właścicielskiego.

Kończąc wpis, prezentuję zdjęcie śmietników z ul. Staszica wykonane dzisiaj przed południem. Zgodnie z informacją czytelniczki, to miejsce wygląda własnie tak co tydzień. I pomyśleć, że wystarczyłoby częściej/terminowo odbierać odpady… Tymczasem mieszkańcy Łęcznej dostali w prezencie od nowej władzy 100% podwyżki opłat za śmieci.

Udostępnij ten wpis!

22 przemyślenia na temat „Debata o stanie gminy. Możesz zadać pytanie Włodarskiemu, jeśli dostarczysz 50 podpisów!

 1. Łęczna to wielki ogólnoświatowy festiwal erotyki pod patronatem burmistrza i Centrum Kultury kiedy człowiek nie przyjdzie jest impreza pod tytułem CHU … się dzieje

 2. Pamiętam twoją kampanię wyborczą burmistrzuniu…tak bardzo chciałeś rozmawiać z mieszkańcami. A tu proszę jaki służbista. Wstyd. Nigdy nie będziesz dobrym gospodarzem w takim stylu. Załóż sobie ten strażacki mundurek i kup sobie zapałki.

 3. Co z boiskiem przed wejściem do lasu…? Zawsze zarośnięte, chodnik tragiczny,zawsze pełny śmietnik i urzekający stos betonowych płyt, który leży od lat… To jest zapomniany teren.

 4. Czy pseudo amfiteatr na oś. Samsonowicz doczeka się kiedyś siedzisk? Niech władze sobie postoją z dziećmi ze trzy godziny podczas jakiś występów to może zrozumieją. A może jednak lepiej to zburzyć aby nie udawać, że mamy amfiteatr.

 5. Pyt. Czy jest jakiś długo falowy plan rozwoju dla miasta , czy będziemy znów przez kolejne lata w stagnacji ?

 6. Wątpię by zarządca Włodarski odpowiedział na jakiekolwiek trudne pytania żyjac na koszt mieszkańców prowadzi pasożytniczy żywot

 7. Moje pytanie , czy planowane są podwyżki dla zarządu PGKiM po podwyżkach za śmieci? Ujawnić obecne zarobki zarządu z wszelkimi premiami.
  Kiedy będą plany kanalizacji np w miejscowości ZOFIÓWKA, czy do zdechu będą tu jedynie szamba z monopolem dla wywożących???

 8. Pytanie: działki gminne przede wszystkim są pozarastane wysokimi drzewami i krzakami co za tym idzie duże niebepieczenstwo dla naszego miasta w tych krzakach są pijaki piją być mozE ćpają a majest to zaniedbane od kilku lat tak nie powinno być tak jak i na terenie prywatnym powinno dbać sie by to nie było pozarastane jakieś kary czy co kolwiek by skusiło osobę prywatną do uporządkowania .chodzi o tereny za kościołem czy Wyszyńskiego bezpieczeństwo naszego miasta powinno być priorytetem

 9. Nawiązując do raportu o stanie gminy:
  (Nabywanie Nieruchomości)
  Gmina nabyła 2 działki o łącznej pow. 0,1728 ha zakupione pod drogi gminne aktami notarialnymi, za łączna kwotę 166 740,00 zł
  – od kogo zostały zakupione w/w działki?
  (Sprzedaż nieruchomości)
  Gmina sprzedała:
  Lokal nr 21 położony przy ul. Wrzosowej 3 o pow. użytkowej 61 m2 został sprzedany za cenę 89 000 zł.
  Lokal nr 22 położony przy ul. Wrzosowej 3 o pow. użytkowej 71,50 m2 został sprzedany za cenę 98 000 zł.
  – Kto jest nabywcą w/w lokali?

  1. Za taką cenę sam bym kupił ale ja nie wybrany jestem ciekawe komu miasto oddało za półdarmo?!

 10. nie wiem czy to pytanie czy wniosek ale chciałem zobaczyć umowę na utrzymanie zieleni w ramach rewitalizacji Podzamcza

 11. W Lublinie też należy zebrać 50 podpisów (akurat 27.VI będzie debata o stanie miasta Lublina).
  A wracając do meritum to podpinam się do pytań o PGKiM i obiecane podczas kampanii kino- czy byłoby takie jak kino LOT czy Bajka, czy- znając polskie prowizorki- puszczanie starych filmów z rzutnika.

  1. Zgadza się. Są to jak napisałem wymogi ustawy, które można było jak widać zliberalizować w prosty sposób. Wystarczyło chcieć.

 12. Czy wszystkie instytucje podlegające gminie opanują znajomi obecnego i exburmistrza? Kto będzie vice, czy dyrektor jednej ze szkół? Kto po kierowniku ZOSiP? Miało być inaczej wyszło BMW. A co z segregacją śmieci?

 13. I jeszcze jedno pytanie, podobno basen ma być w wakacje za darmo. Czy będą to jednorazowe zajęcia bezpłatne w dniu otwarcia basenu, czy całe wakacje, bo jak jeden dzień to się nie wysiłki, łaski bez.

 14. Gdzie się podziały dodatkowe atrakcje na basenie? Zjeżdżalnia znowu będzie z plastiku o długości metra?

 15. czy burmistrz wiedział, że dwa miesiące temu zatrudnił wybrankę syna byłego burmistrza? Na moje oko tu nie było przypadku. A miało być inaczej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.